Bauskas novadā izmēģinās jaunu pieeju sociālo pakalpojumu sniegšanā

Bauskas novads atkal iekļuvis desmit Latvijas pašvaldību skaitā, kur īstenos izmēģinājum projektu par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanu. Šoreiz tas veltīts pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Labklājības ministrija informē, ka izmēģinājumprojektam var pieteikties pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem, kam noteikta 1. vai 2. invaliditātes grupa un kas deklarētas Bauskas novadā. Pieteikšanās dalībai izmēģinājumprojektā ilgs no 1. līdz 16. augustam. Detalizētāka informācija par pieteikšanos pieejama pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālā darbiniece darbam ar personām ar funkcionāliem traucējumiem ir Dita Čekša, e-pasts: dita.ceksa@bauska.lv. Izmēģinājumprojektu īstenos no 2019. gada augusta līdz 2020. gada novembrim.

Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānisms izstrādāts Eiropas Sociālā fonda projektā «Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide». Pēc izmēģinājumprojekta vērtēs rezultātus, precizēs izstrādāto mehānismu un veidos priekšlikumus sociālo pakalpojumu nodrošināšanai pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska atzīst, ka projekta rezultāti ļaus plānot arī atbalsta sistēmas izveidi Bauskas novadā.

Jāatzīmē, ka šī gada septembrī noslēdzas līdzīgs projekts bērniem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem. Šis projekts ir pierādījis šādu pasākumu efektivitāti, sniedzot ļoti daudz vērtīgu mācību par sociālo pakalpojumu nodrošināšanu. Jācer, ka valdība, balstoties uz šiem projektiem, īstenos šādus sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas