Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā izveidoti 24 publiskie interneta pieejas punkti

Bauskas novadā, īstenojot projektu "Publisko interneta pieejas punktu attīstība Bauskas novadā" izveidoti 24 publiskie interneta pieejas punkti, kas patlaban jau pieejami, portālu informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina. Viņa skaidroja, ka, lai pārrunātu jaunizveidoto un pilnveidoto interneta pieejas punktu uzturēšanas kārtību, kā arī vienotos par turpmāko sadarbību interneta pieejas punktu ilgtspējai un kvalitatīvai darbībai, vakar Bauskas novada domē tikās projekta darba grupa.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Māra Kuļikauska sapulcē pauda, ka Bauskas novada bibliotēkās interneta un e-pakalpojumu pieejas nodrošināšanai tika izmantota datortehnika, kas uzstādīta 2007.gadā "Trešā tēva dēla" projekta laikā. Viņa skaidroja, ka datortehnikas lietošanai bibliotēkās ir ļoti liela noslodze, kā rezultātā tehnika nolietojas un ir nepieciešama tās nomaiņa.

"Publisko interneta pieejas punktu izveides projekts ir lieliska iespēja uzlabot interneta pieejas punktu kvalitatīvos rādītājus. Projektā iegādātie stacionārie datori un multifunkcionālās iekārtas bibliotēku lietotājiem piedāvā mūsdienu prasībām atbilstošu tehnisko nodrošinājumu nepieciešamo darbību veikšanai - dažādiem maksājumiem, darba meklējumiem, izglītojošai un izklaidējošai informācijai, izdrukām, skenēšanai un citām vajadzībām," tikšanās reizē klāstīja Kuļikauska.

Kopumā projekta rezultātā tiks izveidoti vai pilnveidoti 24 publiskie interneta pieejas punkti, iegādāti 53 datorkomplekti ar nepieciešamo programmatūru un 12 daudzfunkcionālās iekārtas dokumentu drukai un digitalizācijai "A3" formātā, kā arī 13 tīkla iekārtas nodrošinās bezvadu interneta pieejas zonu izveidi gan pilsētā, gan ciemos.

Šo Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansēto projektu pašvaldība īsteno, lai uzlabotu situāciju Bauskas novadā un paaugstinātu piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām sabiedrības grupām tuvu dzīvesvietai. Projekta mērķis ir, nodrošinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai, veicināt iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrības sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabot viņu dzīves kvalitāti.

Ar ERAF līdzfinansējuma atbalstu tiek izveidoti gan tā dēvētie pilna servisa interneta pieejas punkti, gan bezvadu interneta pieejas zonas. "Pilna servisa" interneta pieejas punktos interesentiem būs pieeja datortehnikai, tostarp iespēja digitalizēt un izdrukāt dokumentus, skaidroja Šomina.

"Nav noslēpums, ka sabiedrība noveco, savukārt ekonomiskā izaugsme prasa darbaspēka resursus, kas pārsniedz piedāvājumu. Digitālajā ērā nepieciešams gan apmācīt jauniešus, sniedzot tiem adekvātas zināšanas, kas nepieciešamas darba tirgū, gan seniorus, ļaujot tiem savā vecumā joprojām būt aktīviem darba tirgū, zinošiem un produktīviem, izmantojot digitālās iespējas," pauda Latvijas Digitālais čempions Reinis Zitmanis.

Projekta gaitā, izveidojot jaunu publiski pieejamu bezvadu interneta zonu vai arī pilnveidojot esošās un aprīkojot tās ar datorkomplektiem un multifunkcionālo iekārtu, izveidoti 24 interneta pieejas punkti - Rātsnamā, Bauskas pilī, Bauskas novada domē, sporta bāzē "Mēmele", bērnudārza "Zīlīte" filiālē Dārza ielā 24/1, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Bauskas Bērnu bibliotēkā, Brunavas pagasta bibliotēkā "Ērgļi", Ceraukstes pagasta bibliotēkā, Mūsas bibliotēkā, Viļa Plūdoņa muzejā "Lejenieki".

Tāpat punkti izveidoti vai uzlaboti Codes pagasta bibliotēkā "Virsaiši", Dāviņu pagasta kultūras centrā "Dāvis", Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā, Īslīces kultūras namā, Īslīces pagasta Bērzu pakalpojumu centrā, Gailīšu pagasta bibliotēkā un Pāces bibliotēkā, Gailīšu pagasta kultūras centrā "Kamarde", Mežotnes internātvidusskolā, Mežotnes pagasta Strēlnieku bibliotēkā, Mežotnes bibliotēkā "Pagastmāja", Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā un Vecsaules saietu namā "Klētnieki".

Projekta kopējās izmaksas ir 90 990 eiro, no tām ERAF finansējums ir 77 341 eiro, Valsts budžeta dotācija - 2047 eiro, bet Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums - 11 602 eiro. 2014.gada 13.oktobrī sākto projektu plānots īstenot līdz šā gada 30.jūnijam.

Līdztekus šim projektam citā projektā - "Biznesa bibliotēka" - astoņas novada bibliotēkas ir izveidotas kā uzņēmējdarbības atbalsta centri, palielināts piedāvāto pakalpojumu klāsts, iegādātas mēbeles, datori, projektori, multifunkcionālās iekārtas un datu bāzes jauno un topošo uzņēmēju vajadzībām.

VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) īsteno ERAF projektu "Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos", kura mērķis ir uzbūvēt platjoslas optiskā tīkla infrastruktūru (NGN) Latvijas Republikas "baltajās" teritorijās, lai panāktu interneta piekļuves ar uzlabotiem datu pārraides parametriem vienlīdzīgas pieejamības nodrošināšanu, tostarp Bauskas novadā.

Izglītības projektā "Start IT" piedāvā bezmaksas mācību lekcijas un saistītos mācību materiālus IT pamata zināšanu apgūšanai, lai veicinātu informātikas priekšmeta popularitāti skolēnu vidū, kā arī palielinātu to skolēnu skaitu, kas apgūst informātikas priekšmetu padziļināti.

Tāpat arī Bauskas novadā tiek īstenots SIA "Lattelecom" projekts "Pieslēdzies, Latvija!", kurā tiek nodrošinātas bezmaksas datorapmācības senioriem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas