Bauskas novada jaunieši diskutē ar politiķiem 3

Bauskas bērnu un jauniešu centrā otrdien, 13. janvārī, tikās novada jaunieši un politiķi. Viņi piedalījās Latvijas jaunatnes padomes organizētajā diskusijā «Kafija ar politiķiem».
 
Uz sarunu ar Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) un Uzvaras vidusskolas jauniešiem bija ieradušies novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, viņa vietnieks Alvis Feldmanis, deputāti Inita Nagņibeda un Voldemārs Čačs, kā arī Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis. Dialogu par iespējām veicināt jauniešu iesaisti politiskajos procesos vadīja Latvijas Jaunatnes padomes pārstāve Kristīne Ļeontjeva.
 
Izveidojot piecas grupas, diskusijas izvērsās par uzticības un sapratnes uzlabošanu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, par politiskās līdzdalības veicināšanu starp dažādiem sabiedrības slāņiem. Tika spriests par metodēm, kā iedrošināt jauniešus iesaistīties politiskajos procesos, tostarp par moderno tehnoloģiju izmantošanas iespējām.

«Šīs jauniešu sabiedrībā pavadītās stundas noteikti bija lietderīgas. Viņi vēlas izprast pašvaldības darbu, lēmumu pieņemšanas mehānismus. Kopīgi spriedām par metodēm, kā ieinteresēt politiski mazāk aktīvos cilvēkus iedziļināties priekšvēlēšanu procesos un nobalsot par saviem priekšstāvjiem. Man saistošs šķita priekšlikums jauniešiem kopā ar politiķiem doties pārgājienā. Neformālā vide noteikti rosinātu interesantām sarunām un idejām,» tā pasākumu vērtēja deputāte Inita Nagņibeda.
 
BVĢ audzēkne Elza Sējēja «Bauskas Dzīvei» uzteica pasākumā valdošo gaisotni: «Sākumā šķita, ka būs grūti atraisīties, taču vēlāk ar interesi diskutēju gan ar domes priekšsēdētāju, gan citiem deputātiem. Mums radās kopīgas idejas, kaut nu tās sadzirdētu un gribētu palīdzēt īstenot pārējie deputāti!» Jaunietei saistoša šķita iecere par kopīgu talku. Daudz jauna, iespējams, sniegtu vietējo politiķu «ēnošana».

Ģimnāziste no Brunavas pagasta Annija Varkale nosauca vairākas sarunu laikā izskanējušās idejas, taču pesimistiska viņa bija par iespējām tās realizēt: «Spriedām par lietām, par kurām runāts arī agrāk, taču īstenojies nekas nav. Neradās pārliecība, ka pēc šīs tikšanās kas būtiski mainīsies.»

Vecsaulietis BVĢ 10. klases audzēknis Andris Kāposts, uzmanīgi ieklausoties deputātu sacītajā, ar nelielu ironijas piedevu secināja: «Īsta politiķa tēlu radīja Alvis Feldmanis. Viņš minūtes divdesmit norunāja, būtībā neko nepateica, bet izklausījās pārliecinoši.» Tomēr jaunietis nosauca dažas lietderīgas ierosmes. Ar pašvaldības atbalstu varētu tapt novada jauniešu interneta vietne. Tajā vienkopus būtu izzinoša, politiska rakstura, praktiska, kā arī izklaidējoša informācija. Ja arī pirmajā reizē ne viss iecerētais izdevās, A. Kāposts pārliecināts, ka atkal jārīko šādas tikšanās. Varbūt jāizvēlas konkrēta tēma un par to jādiskutē padziļināti.
 
Diskusiju ciklu «Kafija ar politiķiem» organizē visā Eiropas Savienībā. Tādējādi jauniešiem sniegta iespēja iesaistīties politikas veidošanā par jautājumiem, kas ietekmē viņus pašus. Jelgavā 11. februārī notiks Zemgales reģionālā konference. Marta sākumā reģionos izskanējušās idejas apkopos valsts konferencē Rīgā. Savukārt marta beigās Rīgā notiks konference, kurā sev aktuālās tēmas ieskicēs jaunieši no visas Eiropas Savienības.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

???

Īsta politiķa tēlu radīja Alvis Feldmanis. Viņš minūtes divdesmit norunāja, būtībā neko nepateica, bet izklausījās pārliecinoši. Bet kā ir ar darīšanu, vai tāpat?

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 16:20

Vietējās ziņas