Bauskas novada jauniešu orientēšanās sacīkstes «Tūrists savā novadā» noslēdzas

Bauskas novadā 5., 11., 18. un 25. septembrī norisinājās četru orientēšanās pasākumu cikls «Tūrists savā novadā», kura laikā jauniešu komandas orientējās četrās novada teritorijās, izpildot jautrus un āķīgus uzdevumus.

Jaunieši veidoja divu līdz piecu cilvēku komandas, startējot kopā gan ar draugiem, gan ģimenēm. «Šī bija lieliska iespēja svaigā gaisā un kustībā lietderīgi pavadīt brīvo laiku četras nedēļas nogales, vienlaikus nedaudz vairāk iepazīstot savu novadu,» atklāja Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste Liene Rotberga.

«Pirmais posms 5. septembrī norisinājās Codes pagastā, kur uzvaras laurus plūca Codes pagasta jaunieši, kas nav pārsteigums, jo kurš gan labāk par jauniešu vietējo kopienu pārzina pagastu. Pirmajā posmā dažādās zīmīgās Codes vietās bija paslēpti 15 punkti, dažviet bija jāveic papildu uzdevumi zināšanu un prasmju pārbaudei, taču, lai piedzīvojumu padarītu vēl aizraujošāku, bija sarūpēti papildu uzdevumi ar iespēju iegūt vairāk punktu. Viens no papildu zdevumiem bija palīdzēt gliemežu ģimenei tikt pāri ielai.»

L.Rotberga atklāja, ka posms 11. septembrī Bauskas pilsētā no pārējiem atšķīrās ar to, ka tā bija fotoorientēšanās. «Pārējos posmos orientēties palīdzēja programma viedtālrunī, bet Bauskas posmā dalībniekiem bija iespēja aplūkot vecpilsētas krāšņumu, noslēpumus un aizraujošus stāstus. Posms notika paralēli Zemgales dižtirgum un «Cierei», līdz ar to pastaiga pa tirgu varēja pārvērsties orientēšanās ceļojumā pa Bauskas vecpilsētu. Šajā posmā komandas meklēja dažādus punktus pēc iepriekš sagatavotām fotogrāfijām. Atrodot bildē redzamo punktu, komandai bija jānofotografējas. Šī posma unikalitāte bija vecpilsētas burvība un pastaiga pilsētas senākajās ielās kopā ar draugiem un ģimeni,» «Bauskas Dzīvei» atklāja Liene Rotberga. Bauskas posma uzvarētāji tika noskaidroti, veicot izlozi.

Trešais orientēšanās piedzīvojuma posms risinājās Ceraukstes pagastā, bet ceturtais un pēdējais «Tūrists savā novadā» posms notika Mežotnes pagasta Strēlnieku un Garozas ciemā, tāpat kā pirmajā posmā, tur tika izmantota «Actionbound» aplikācija. «Kontrolpunktiem tika doti zīmīgi nosaukumi, kas raksturoja vietas senos notikumus un būves, arī uzdevumi šajos punktos lika padomāt un risināt jautājumus, kas komandām deva iespēju ielūkoties Mežotnes pagasta vēsturē. Šajā posmā uzvarētāji bija Mežotnes pagasta Strēlnieku jauniešu iniciatīvu grupa, kas pierādīja, ka vislabāk pārzina sava ciema vietas un faktus,» teic jaunatnes lietu speciāliste.

Kopumā projekta «Mans novads – mans atbalsts», kas īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmā 2021. – 2023. gadam, organizētais orientēšanās piedzīvojums «Tūrists savā novadā» pulcēja ap 50 jauniešu komandu. Meklējot organizatoru norādītos punktus kartēs un veicot uzdevumus, jaunieši iepazina novadu, izzināja pagātnes un tagadnes notikumus, saliedējās.

Mežotnes pagasta iedzīvotājs, jaunatnes darbinieks Kristiāns Graudiņš «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka orientēšanās sacensībās viņš nepiedalās pirmo reizi: «Startēju kaimiņu pagastu orientēšanās sacīkstēs un ar domubiedriem organizēju tās arī Mežotnes pagastā. Man pašam arvien vairāk patīk piedalīties šajās sacīkstēs, jūtu azartu un cīņassparu, sacenšoties ar citām komandām. Žēl, ka informāciju par sacīkstēm pamanīju tikai tad, kad sākās gatavošanās pēdējam posmam, bet sacīkstes organizētas labi.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas