Bauskas novadā kopumā bijuši 17 Covid-19 slimnieki 6

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 89 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Līdz šim lielākais vienā diennaktī reģistrētais jauno Covid-19 gadījumu skaits bija 137 - 9.oktobrī, kad tas otro dienu pēc kārtas pārsniedza simts gadījumus. Pagājušajā diennaktī veikts 4710 Covid-19 tests, bet pozitīvo testu īpatsvars sasniedzis 1,89%. 

Līdz šim Latvijā kopumā veikti 358 498 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 2596 personas, bet 1322 izveseļojušās.

Stacionāros patlaban ārstējas 52 Covid-19 pacienti, kas ir līdz šim augstākais slimnīcās esošo sasirgušo skaits, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati. Pagājušās diennakts laikā slimnīcās ievietoti vēl astoņi pacienti ar Covid-19.

No visiem stacionētajiem, 47 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet pieci ir ar smagu slimības gaitu.

Bauskas novada veselības veicināšanas koordinatore Marta Augucēviča atklāja, ka Bauskas novadā kopumā bijuši 17 slimnieki, par kuriem visa informācija glabājas SPKC (kur, kā, kad inficējās), bet pašlaik nav reģistrēts neviens aktīvs gadījums.
M. Augucēviča uzsvēra, ka pašvaldībai nav jāiejaucas speciālistu darbā. «Ja epidemiologi nolems, ka Bauskas novadā jāsāk ieviest specifiskus piesardzības un skrīninga mehānismus, mēs to darīsim. SPKC strādā ar visiem novadiem, un citās pašvaldībās ieviestie ierobežojumi vai jauninājumi – sauciet, kā gribat – nav pašvaldības darbinieku izdomāti, bet gan sekošana līdzi norādēm no valsts iestādēm – Veselības ministrijas vai SPKC. Novadā nestrādā epidemiologi, tāpēc uzticēsimies SPKC un neradīsim lieku haosu ar pašizdomātām iecerēm. Protams, ja novērosim saslimstības pieaugumu, kopā ar SPKC izstrādāsim plānu, kas būs piemērots mūsu novada specifikai,» teic M. Augucēviča.

Speciāliste piebilst, ka Bauskas novada izglītības iestādēs tiek ievēroti ieteikumi un norādes jau kopš septembra. Patlaban neesot izstrādāti citi ieteikumi. Ja kādā izglītības iestādē konstatēs inficēšanos ar vīrusu, būs lokāli ierobežojumi, visa izglītības iestāde netiks slēgta, ja nebūs tādas norādes no SPKC.

Vaicājot, vai pašvaldība, iesaistot vietvaras policiju, nav plānojusi pārbaudīt sejas aizsargmasku lietošanu sabiedriskajā transportā,
M. Augucēviča paskaidroja, ka pagaidām nav plānotas šādas pārbaudes. «Pašvaldības pārziņā ir skolēnu pārvadājumi, kur tieši tāpat kā sabiedriskajā transportā, jāievēro prasība – skolēniem, kas vecāki par 13 gadiem, jālieto aizsargmaska. Ja nav maskas, viss tiek risināts pārrunu ceļā,» pauž M. Augucēviča, piebilstot, ka šoferiem ir izsniegtas maskas, kuras nepieciešamības gadījumā var iedot bērniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!!!

Nevajag runāt to kā nebija, Bauskā bij 1 un tas pats nebij mūsu novada iedzīvotājs!!!!!!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.11 21:43

M

var būt nedzer tik daudz lai nav tik smagi?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.15 20:19

Ups

Atbilde:
https://www.youtube.com/watch?v=l2hzp3kvuYw

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 19:59

M

Tu laikam dzer pats,tāpēc esi idiots un izdzītā!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.16 21:17

Vietējās ziņas