Bauskas novadā lauku ceļu remontam atvēlēti 3,8 miljoni eiro 4

Latvijā tuvāko piecu gadu laikā būs pieejams atbalsts ceļu uzlabošanai lauku teritorijās. Ministru kabinetā apstiprinātie noteikumi paredz Bauskas novadā brauktuvju remontam izlietot nepilnus 3,8 miljonus eiro.

Noteikumi, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu ceļu uzlabošanai laukos, paredz virkni prasību. Galvenais nosacījums, naudu drīkst tērēt tikai pašvaldības pārziņā esošo grants ceļu būvniecībai vai remontam. Objektu izvēle ir pašvaldības pārziņā. Vietējā vara arī izstrādājusi remontējamo ceļa posmu atlases kritērijus. Par tiem galīgais balsojums paredzēts novada domes sēdē 24. septembrī.

Viens no remontam izraudzītajiem ceļiem ir nepilnus trīs kilometrus garai brauktuvei A5 Gailīšu pagastā no Augšgaļiem līdz Pamūšai. «Bauskas Dzīve» 16. septembrī te sastapa pie radiem atbraukušos Ligitu un Igoru Purvus.

«Kādreiz saimniecības laikā te bija asfalts, kas tagad ir nopostīts. Ja remontē, tad ceļš jāatjauno tāds, kāds tas bija. Ko mums Eiropa var diktēt savus noteikumus, ja viņi nemaz nezina, kā te kādreiz bija. Ja reiz taica ceļus, tad lai darbu padara kārtīgi,» kategorisks savās prasībās bija I. Purvs. 

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē 16. septembrī attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone norādīja, ka ir prasība pagastos rīkot uzņēmēju un iedzīvotāju sapulces. Gailīšu pagastā uzņēmēji uz diskusiju sanāca 15. septembrī. Pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Grukovskis pastāstīja, ka tikšanās ritējusi konstruktīvi.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 18. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Laimnesis Skopais

Iecavas novdā arī plāno visus ceļus salabot, labi, ka Latvijā ir tik dāsns budžets! :)

pirms 5 gadiem, 2015.09.18 16:55

dd

jau aizmirsām

pirms 5 gadiem, 2015.09.19 22:57

Vietējās ziņas