Bauskas novadā nākamnedēļ plāno uzsākt pārtikas karšu un pārtikas paku izsniegšanu 44

Nākamnedēļ Bauskas novadā plānots sākt pārtikas paku un pārtikas karšu izdali. Atbilstoši Bauskas novada domes ārkārtas sēdē pieņemtajam lēmumam tās saņems bērni no ģimenēm, kas ārkārtējās situācijas laikā deklarētas Bauskas novada administratīvajā teritorijā, informēja pašvaldībā.

Bauskas novada sociālā dienesta un pašvaldības izglītības nodaļas rīcībā esošā informācija liecina, ka pārtikas paka 28 eiro vērtībā par aprīli un tikpat vērtīga par maiju pienākas 442 bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Savukārt divas pārtikas – katra desmit eiro vērtībā vienam bērnam mēnesī – gan aprīlī, gan maijā – pienāksies 1240 bērniem, kuri līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienai bija apmeklējuši pirmsskolas izglītības iestādes, un 2129 bērniem, kas mācījās vispārējās izglītības iestādēs, t. sk. no 1. līdz 9. klasei, kuriem nav iepriekš minēto statusu, un jauniešiem, kas mācās 10. – 12. klasē.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska skaidro, ka gan vienā, gan otrā gadījumā atbalstu saņems bērni no ģimenēm, kuras ārkārtējās situācijas laikā (13.03.2020.) bija deklarētas Bauskas novada administratīvajā teritorijā. Bērns var būt arī cita novada pirmsskolas izglītības vai vispārējās izglītības iestādes audzēknis, pavisam tādi esot 303 bērni.

D. Romanovska atzīmēja, ka atbalstu nesaņems profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un bērni, kuri mācās tālmācībā, jo viņiem arī pirms ārkārtējās situācijas nebija paredzēta valsts mērķdotācija un pašvaldības līdzfinansējums ēdināšanai.

Līdz ceturtdienai, 23. aprīlim, Bauskas novada sociālajā dienestā reģistrēts 1101 vecāku iesniegums. Tie nodoti gan klātienē, gan ievietoti pastkastītē, sūtīti uz speciāli izveidoto e pasta adresi edinasana@bauska.lv, kā arī ar portāla latvija.lv starpniecību. D. Romanovska minēja, ka visus iesniegumus reģistrē sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu programmā «SOPA», atbilstoši tai  veidos pārskatus Izglītības uz zinātnes ministrijai par valsts mērķdotācijas izlietojumu. Programmā tiks ievadīta informācija par atprečotajām pārtikas kartēm un pakalpojumu sniedzējiem (tirdzniecības vietām). Tikai procesa beigās varēs konkrēti pateikt, cik un ko katrs saņēmis.

Par piegādēm noslēgti 13 līgumi ar tirdzniecības uzņēmumiem – z/s «Gvino», SIA «Kurzemes gaļsaimnieks», SIA «D.M.I.», SIA «Rimi Latvia», SIA «Mārksmens», SIA «Latvijas tirgotāju savienība», SIA «NVD», SIA «A.V.A.», kuru 29 veikalos varēs atprečot pārtikas kartes.
Tiek iespiestas 150 00 pārtikas kartes. Pēc piegādes sociālajam dienestam tās sašķiros konkrētām saimēm atbilstoši saņemtajiem iesniegumiem. Informācija par pārtikas karšu un paku izdales laiku tiks publiskota pašvaldības mājaslapā. D. Romanovska pieļauj, ka pārtikas kartes un pakas sāks dalīt nākamnedēļ. Tās varēs saņemt sociālajā dienestā, pagastu pārvaldēs, izglītības iestādēs saskaņā ar vecāku norādīto iesniegumos.

Ceturtdien noslēdzās pārtikas paku piegādēm izsludinātais iepirkums. Pamatojoties uz Veselības ministrijas ieteikumiem par pārtikas paku sastāvu, paredzēts, ka tajās būs produkti, kuri atbilst veselīga uztura pamatprincipiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 44

Anna Baltiņa

Tas ir ļoti labs lēmums, par pārtikas kartēm, tikai un vienīgi PAR, vecāki paši varēs izvēlēties, kādu pārtiku pirkt...pārtikas pakas ir gana bagātīgas un būs liels atspaids ģimenēm. Paldies Dievam, ka pietika deputātiem prāts, nezimaksāt uz kontiem naudu, ticiet man, ļoti daudzi šo naudu pat nejustu un iztērētu kaut kam citam....Karīnīt, Gatiņ vai tad pārikas kartes ir slikts variants, varēsiet savus bērniņus pabarot, ar tām lietām, kuras viņiem garšo, un pārtikas kartes ir līdzvērtīgas naudas ieskaitijumam kontā, ko tur bija ko nervozēt un tik naski atbalstīt deputātus, kuriem nemaz nav bērnu un sajēgas par bērnu barošanu un auzdināšanu????

pirms gada, 2020.04.24 08:11

hmmm

Novickim, taču, ir bērni, vai tomēr nav?

pirms gada, 2020.04.24 08:15

Annai Baltiņai

administrācijas melu tarbiņa, tagad ir pat ar ko publiski palepoties! Neizdevās Jātnieka un Čača kungiem ietaupīt uz novada bērnu brīvpusdienu rēķina! Piespieda šos “sakostiem zobiem” piešķirt atbalstu visām ģimenēm! Bet gribēja tikai Anivas pārtikas pakas par 20 eiro mēnesī un tikai maznodrošinātajiem! Vai kauna sajūtu bija pazaudējuši?

pirms gada, 2020.04.24 20:10

Anna

Nu beidz apmelot Čaču un Jātnieku, tu viņiem pat durvis atvērt neesi cienīgs.

pirms gada, 2020.04.24 21:28

Annai

administrācijas darbiniec, vai par novada melu čempionu spalvu spodrināšanu ārpus darba laika maksā dubultā?

pirms gada, 2020.04.25 08:57

Paldies Dievam

arī šoreiz domē iztika bez asins izliešanas un ģībšanas idejas vārdā, kaut tas valstī nav ne pēc kara, zemestrīces vai citplanētiešu iebrukuma. Valstī, kurā simtiem miljonu un katru gadu ministrijas tērē miljardus, savus un aizņemtos, beidzot tā nauda sadalīta, katram deklarētajam pa desmitniekam un pakai. Deputāti, varam taču būt apmierināti pēc tik smaga pienākuma veikšanas, lai mēnesi valstī valdījušais Kovid bada dēļ nenogāztu vēl vairāk cilvēku, arī to kam kontos tūkstoši, kā arī paši varētu kā tītari pagrozīties, uz pašu sastrādātās čupas

pirms gada, 2020.04.25 11:34

Neziņa

Iepriekš teica, ka Par katru pirmsskolas vecuma bērnu un par katru bērnu, kurš ir vispārējās izglītības iestādes 1.-12. klases izglītojamais (neatkarīgi no tā, kuras pašvaldības administratīvās teritorijas izglītības iestādē viņš mācās), ģimenei (personai) ārkārtējās situācijas laikā tiek piešķirtas pašvaldības izsniegtas pārtikas kartes 20 eiro apmērā par 2020. gada aprīli un 20 eiro apmērā par maiju - pārtikas preču iegādei.
Bet sodien...Savukārt divas pārtikas kartes desmit eiro vērtībā vienam bērnam mēnesī – gan aprīlī, gan maijā –

pirms gada, 2020.04.24 10:17

Undine

Neveiksmīgi paskaidrots- divas kartes katra pa desmit eiro sanāk jau tie paši 20 eiro. Vienkārši varēsi dalīt - 10 eiro izņemt Rimi, bet demit eiro citur. Katru mēnesi divas kartes- pa 20 eiro.

pirms gada, 2020.04.24 10:26

Republikānis

Tāda pārpūle pašvaldībā lauķiem, ne kad tā nav strādājuši, kājas vēl atstieps, prēmijas vitamīnus vajag.

pirms gada, 2020.04.24 10:46

Neesmu pārstrādājies

Mierīgi, pīpēdami, arī vēl ikdienas darbus padarot, ir jau vēl citi cilvēki un citas problēmas, tās jau neviens nav atcēlis, dzīve rit savu gaitu

pirms gada, 2020.04.24 14:10

Re

Šitai kompānijai,kur bļaustās Aleksandrs jāapmeklē ētikas un labas uzvedības kursi.
Kur skatās ētikas komisija?
Man jāsēž katrā sēdē un pēc tam jājūtas kā atkritumu kastei.Skumji,ka tādi deputāti.

pirms gada, 2020.04.24 17:27

Re

Ruhockas administrācijas komentāru "komjaunietes" sarosījušās! Sacenšas kura pašai saldāku meldiņu uzvilks!

pirms gada, 2020.04.24 19:10

Pircējs

Kas tās par tādām bodēm.Tikai rimčiks zināms.

pirms gada, 2020.04.24 19:46

Viedoklis

Vai pārtikas kartes visu skolnieku vecākiem tiks piešķirtas?

pirms gada, 2020.04.24 20:07

i

Mīļie cilvēki!
Info bija visur-piešķirs tiem,kas piesakās! Un pieteikties var visi! Kas nav skaidrs?????

pirms gada, 2020.04.24 20:52

Zinātāja

Tiem, kas būs uzrakstījuši iesniegumu, tiem, kas uz 13.03.2020.bija deklarējušies Bauskas novadā un kuriem nav trūcīgā, maznodrošinātā vai daudzbērnu ģimenes statusa. Ģimenēm ar statusu bērniem no 1. līdz 9.klasei būs tikai pārtikas pakas

pirms gada, 2020.04.24 20:58

Paldies

Aleksandram ar domu biedriem, ka visām ģimenēm tiks pārtika. Tāpēc jau opozīcija ir vajadzīga, lai pieskatītu pozīciju. Un, re, ir arī rezultāts!

pirms gada, 2020.04.24 21:05

777

Aleksandr!Rimsties!Nu cik var apmelot un trakot! Nu izbeidz reiz gānīties!Visas lietas var sakārtot korekti.Nu ne jau šādi!
Beidz ampelēties!Es tevi zinu,nu kā tu uzvedies!
Vai tev kauna nav tā gānīt cilvēkus!

pirms gada, 2020.04.24 21:49

ekonom

Tai pārtikas kartītei viena nopietna problēma-komats nepareizajā vietā.

pirms gada, 2020.04.24 21:57

Iedzīvotāji

Tātad nebūs visiem skolniekiem pārtikas pakas vai kartes. Jābūt ir trūcīgā vau maznodrošinātā statusam. Pēc idejas kartes varēja izdalīt visiem skolnieku vecākiem un miers. Nevis kautkur jāiet, jāpiesakās.

pirms gada, 2020.04.24 22:22

atkal

Nu būs visiem! Ko varat ņemties!!! Neesmu maznodrošinātā,bet man ir skolnieks.Pieteicos un mab arī būs pārtikas karte. maznodrošinātajiem būs par lielāku summu un pareizi!
Visi,kam vajag var pieteikties! Un beidziet nervozēt citu vietā! pPdies par iespēju visiem to saņemt.Neesmu krīzes situācijā,bet esmu priecīga ,ka varēšu arī ietaupīt,saņemot pārtikas karti!

pirms gada, 2020.04.24 22:30

Āmen!

Lasīt neprotam vai ar saprašanu tā grūtāk?

pirms gada, 2020.04.25 01:06

tiešām atkal?

savulaik ar taloniem bija tāpat, ziepju mājās veseli desmit gabali, bet talons taču jāizmanto, tas nekas, ka tam ar pieciem bērniem tomēr to "ziepju nepietiek", varbūt tā ir visparastākā negausība zem vārdiem "man pienākas"

pirms gada, 2020.04.25 14:47

daudzbernu mamma

Man vienai liekas mazliet divaini, ka partikas pakas vertiba ir uz 28eur, bet partikas kartes - 20eur. Kapec nav vienadas summas?

pirms gada, 2020.04.25 13:02

Tāpēc

ka pārtikas paku pērk par valsts dotāciju, kuru saskaņā ar MK noteikumiem, drīkst izsniegt tikai ģimenēm ar statusu un bērniem no 1.-9.klasei un tikai kā siltas pusdienas vai pārtikas paku, bet pārtikas karti dabū visi pārējie un to finansē pašvaldība. Cik nu liela nauda bija no valsts un cik no pašvaldības, tik tā vērtība arī sanāca...

pirms gada, 2020.04.25 13:28

no laukiem

Skatījos abas domes sēdes. Māra, kad runā, izslēdz "tumbas"! Drausmonīga atbalss! Kamēr lasi, viss labi, kad sāc runāt nesaki katra vārda galā "šis te", "šo te". Nevar uztvert, ko Tu gribi pateikt. Tev tak spīdoša izglītība, ne tā?

pirms gada, 2020.04.25 13:42

Viedoklis

Kādēļ vecākiem jāraksta iesniegums. Skolā izsniegtu naudas kartes un punkts. Tagad jāraksta iesniegums. Tad jānosūta. Vēlāk jāiet pakaļ. Tas nav prāta darbs. Pienākās visiem un tas ir nolemts.

pirms gada, 2020.04.25 19:31

tai no laukiem

Sēdi laukos un nerunā.Ravē zemenes.Tam ,ka attēls stulbs un skaņa, paldies IT centram.

pirms gada, 2020.04.25 21:29

Awex

Aleksi šito visu redzot ....vāks!
Es vecais nexinu,bet nu tu dod vaļā! Riebīgi..vēēē

pirms gada, 2020.04.25 21:30

Aleksis

Aivija pie visa vainīga.....

pirms gada, 2020.04.27 07:06

Vietējās ziņas