Bauskas novadā NĪN maksā vienmērīgi

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumam par pirmo ceturksni samaksas termiņš bija 31. marts. Tomēr, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli un faktu, ka daudzi iedzīvotāji uz laiku palikuši bez stabiliem ienākumiem, pašvaldības nākušas solīti pretim un piedāvā uz laiku atlikt NĪN samaksas termiņu par pirmo ceturksni. Bauskas novada dome šogad jau otro reizi lēmusi NĪN maksājumu pārcelt uz vēlāku laiku.

Ar Bauskas novada domes 30. aprīļa lēmumu nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma termiņš pagarināts no šī gada 15. maija uz 17. augustu.

Bauskas novada domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Gunita Vīgupa atklāja, ka vietvarai 2020. gadam (2020. gada 12. maija dati) aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis 2 404 885 eiro. Par šo gadu  samaksāti 1 034 276 eiro jeb 43% no aprēķinātā, tajā skaitā līdz gada beigām samaksāti 29%. Kopā pašvaldības budžetā iemaksāts 1 078 283 eiro, ieskaitot parādus un kavējuma naudu par iepriekšējiem periodiem.

Bauskas novada domē ar lūgumu pagarināt NĪN termiņu vērsušies seši uzņēmēji.

G. Vīgupa informēja, ka pagaidām pašvaldība neplāno turpmāku NĪN maksājuma termiņa pagarinājumu pēc 2020. gada 17. augusta.
 


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas