Bauskas novadā norisināsies Latvijas un Lietuvas policijas projekta «Police K9» noslēguma konference

Šodien plānota projekta "Latvijas un Lietuvas policiju K9 kapacitātes stiprināšana Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijās" ("Police K9") noslēguma konference, kuras laikā tiks apspriesti projektā sasniegtie rezultāti, sniegts pārskats pār projektā paveikto, kā arī plānoti kinologu paraugdemonstrējumi ar suņiem,  informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Viņa skaidroja, ka kopējais projekta izaicinājums ir pārrobežu sadarbības trūkums pārrobežu noziedzības apkarošanas un sabiedrības drošības nodrošināšanai, kur Latvijas un Lietuvas teritorijas tiek izmantotas kā tranzīta zonas tālākai noziedzības virzībai uz Eiropu. Projekts stiprinājis policiju pārrobežu sadarbību darbā ar dienesta suņiem, kurus izmanto bīstamo personu aizturēšanā, aizliegto vielu, materiālo pierādījumu, pazudušo personu meklēšanā.

Projekta vispārējais mērķis ir policijas kinologu spēju stiprināšana sabiedrības drošībai Latvijas un Lietuvas pierobežas teritorijās.

Projekta gaitā stiprinātas policijas darbinieku un partnerorganizāciju kompetences un spējas kinoloģijas jomā. Tāpat īstenoti pieredzes apmaiņas braucieni, teorētiskās un praktiskās apmācības vairāk nekā 40 darbiniekiem, iegādāts aprīkojums apmācībām, kā arī divi speciāli aprīkoti mikroautobusi suņu apmācību centriem Latvijā un Lietuvā.

Projekta partneri arī izstrādāja kopīgu policijas kinologu mācības stratēģiju un pamatnostādņu projektu, tostarp rīcības plānu, pārrobežu sadarbībai kinoloģijas jomā. Programmas teritorijā tika iegādāti un izvietoti desmit dienesta suņi, speciālais aprīkojums suņiem un kinologiem un seši specializētie policijas transportlīdzekļi, kas pielāgoti suņu pārvadāšanai.

Projektā kā partneri no Latvijas piedalās Zemgales, Latgales un Kurzemes reģionālās policijas pārvaldes, Latvijas Valsts policijas koledža. Savukārt partneri Lietuvā ir vairāku apgabalu un apriņķu policijas galvenās pārvaldes un Lietuvas policijas Kriminālistikas centra kinoloģijas pārvalde.

Projekta noslēguma konferencē paredzēti arī paraugdemonstrējumi ar suņiem, un tie notiks no plkst.13.15 līdz 14. Pasākums norisināsies Atpūtas kompleksā "Rožmalas" Ceraukstē, Bauskas novadā.

Projekta kopējais budžets ir 573 804 eiro, no tiem 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas