Bauskas novadā norisināsies sociālo pakalpojumu projekta noslēguma konference

Trešdien, 15. janvārī, Bauskas novada Ceraukstes pagasta atpūtas kompleksā «Rožmalas» norisināsies projekta «SocQuality» noslēguma konference «Sociālo pakalpojumu un iekļaušanas pasākumu kvalitāte reģionos – iespējas un izaicinājumi,» portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Viņa pastāstīja, ka konferenci atklās ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Vaida Aleknavičiene, Jonišķu rajona pašvaldības mēra vietniece.

Paredzēts, ka konferences pirmajā daļā  projekta «Sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošana Vidusbaltijas reģionā («SocQuality»)» vadītāja Ieva Zeiferte iepazīstinās ar tā rezultātiem, secinājumiem un ierosinājumiem nākamajam plānošanas periodam.
Labklājības ministrijas pārstāves Sigita Rozentāle un Agnese Jurjāne stāstīs par sociālo pakalpojumu attīstības politikas pamatnostādnēm 2021. – 2027. gada periodam un to kvalitāti regulējošajiem normatīvajiem aktiem, pakalpojumu reģistrācijas prasībām un plānotajiem uzlabojumiem.

Dace Strautkalne, sociālo pakalpojumu koordinatore Zemgales plānošanas reģionā, vēstīs par reģiona sociālo pakalpojumu attīstību un deinstitucionalizācijas procesa progresu, bet Aija Rieba, Sociālo pakalpojumu sniedzēju pašnovērtējuma metodikas konsultante, ziņos par «Sociālo pakalpojumu sniedzēju pašnovērtējuma metodikas» ieviešanu projekta partneru institūcijās.

Pirmās daļas noslēgumā ZPR izpilddirektors Valdis Veips un Aija Rieba projektu partneru institūcijām pasniegs apliecinājumus par pašnovērtējuma veikšanu un metodikas ieviešanu.

Otrā konferences daļa norisināsies divās grupās – pirmajā uzmanība tiks vērsta uz projekta partneru sociālo pakalpojumu attīstības piemēriem, otrajā uz jauniešu centru iekļaujošo pasākumu attīstības piemēriem. Šajā daļā varēs uzzināt veiksmīgus piemērus no Dobeles, Auces, Jaunjelgavas un Viesītes novada, Zemgales reģiona, kā arī Kretingas, Jonišķu un Rokišķu pilsētas.

Savukārt trešajā konferences daļā tās apmeklētāji dosies uz Bārbeles zēnu skolu, lai iepazītos ar alternatīvās pedagoģijas metodēm, un Bruknas muižu, kur apgūs alternatīvās sociālās rehabilitācijas metodes Bruknas kopienā.

Projektu Zemgales plānošanas reģions kā vadošais partneris izstrādājis kopā ar partneriem no septiņām pašvaldībām Latvijā un Lietuvā – Auces, Dobeles, Jaunjelgavas un Viesītes novada pašvaldībām, kā arī Jonišķu A. Raudonikija mākslas skolas atvērto jauniešu centru, Rokišķu jauniešu centru un Kretingas dienas aktivitāšu centru.

Projekts «SocQuality» īstenots «Interreg» V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā» un ieviests no 2018. gada marta līdz 2020. gada februārim. Projekta kopējais budžets ir 791 256,20 eiro, no kuriem 672 576,74 eiro ir ERAF līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas