Bauskas novadā noslēdzas vairāk kā mēnesi ilgušās orientēšanās sacensības; uzvar «Klasesbiedri»

Noslēdzies vairāk kā mēnesi ilgušais orientēšanās skrējiens. Gan jūlijā, gan augustā visi interesenti varēja piedalīties Bauskas novada pagastu posmos un pagājušajā nedēļā, 15.augustā, startēt noslēgumā Bauskā. Lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu, komandām vajadzēja izskriet un atrast 30 kontrolpunktus pa visu Bauskas teritoriju.

Dalībnieki pie Bauskas novada domes ēkas pulcējās no plkst. 17. Bija komandas, kuras piedalījās vairākos pagastu posmos, bija tādas grupas, kas pirmo reizi orientējās Bauskā. Pilsētas posmā piedalījās 12 komandu. Tām bija uzdevums divu stundu laikā atrast pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un veikt papilduzdevumus, lai iegūtu vairāk punktu īsākā laikā. Viens kontrolpunkts pie Mēmeles gājēju tilta, cits – pie klavierēm Rātslaukumā vai aiz Bauskas bijušā kinoteātra.

«Protams, ka šīs sacensības bija laba mācība jau no pirmajiem posmiem, prieks, ka jaunieši savā starpā sadarbojās, uzlabojot katru nākamo posmu,» atzīst Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste Helēna Liene Gavrilka. «Bauskas posms vairs nešķita kā mācība, mēneša garumā piedzīvotie pagastu posmi jau bija devuši labu pieredzi.»  Jaunatnes lietu speciāliste plāno arī nākamgad organizēt orientēšanās sacensības. «Novadā ir daudz apdzīvotu vietu, kuras vēl nav iepazītas! Noteikti iesaistīsim arī tos pagastus, kuros šogad posmi nenotika,» atklāj H. L. Gavrilka. Helēna nāk no Gailīšu pagasta, tāpēc, protams, piedalījās Gailīšu pagasta sacīkšu posmā. Viņas komandai pietrūcis vien pieci punkti līdz ceturtajai vietai. «Paldies aktīvākajām komandām, jaunatnes darbiniekiem un arī pagastu pārvaldēm, kuras atbalsta jauniešus un aktīvu dzīvesveidu!» saka Helēna Liene Gavrilka.

Markuss Jākobsons no komandas «Klasesbiedri» atzīst, ka viņam ir ļoti paticis orientēties. «Ir svarīgi, ka notiek šādi pasākumi, tā cilvēki vairāk pievēršas sportam un var labi izkustēties darbadienas beigās,» teic jaunietis, «domāju, ka turpmāk vajadzētu publicēt vairāk informācijas par šādiem pasākumiem, jo īstenībā pats nezināju, ka notiek šāds liels pasākums gan pagastos, gan pilsētā.» Viņaprāt, visi kontrolpunkti ar uzdevumiem bija diezgan sarežģīti. Markuss atzīst, ka šāda veida sacensības ir nepieciešamas. «Pat tad, ja uzskati sevi par Bauskas pazinēju, orientēšanās sacensībās no jauna var iepazīt pilsētu,» teic M. Jākobsons.

Komandas «Klikatas» pārstāvji Kristīne, Madara, Līga un Jānis atzīst, ka šīs bija vienas no grūtākajām orientēšanās sacensībām Bauskā. «Uzkrājām pieredzi, izdomājām stratēģiju, kā skriesim. Gribētu ieteikt šādus pasākumus rīkot nedaudz vēlāk, lai vairāk cilvēku varētu piedalīties pēc darba laika beigām,» atzīst komandas pārstāvji. Viņuprāt, visgrūtākais šajās sacensībās bija skriešana.

Orientēšanās sacensībās pagastu posmos piedalījās vairāk kā 15 komandas, taču sešas komandas bija ieguvušas kādu no pirmajām trim vietām iepriekšējā posmā un nopelnījušas papildpunktus. Pagastu posmi notika Codē, Dāviņos, Mežotnē, Gailīšos un Vecsaulē ar mērķi novada  iedzīvotājiem iepazīt citus pagastus, tā apskates objektus un pieminekļus.

Evelīna Nagliša no komandas «Sādža» ir ļoti apmierināta ar pasākumu. «Iepazinām jaunas vietas, varējām ātrāk skriet un pareizi atbildēt uz jautājumiem, neko nenožēloju,» atzīst jauniete. Viņasprāt, visgrūtāk bijis atrast kontrolpunktu  aiz bijušā kinoteātra «Uzvara». «Ļoti labi, ka šādi pasākumi tiek organizēti,» teic Evelīna Nagliša no Mežotnes pagasta.

Pagastu posmu kopvērtējuma uzvarētājus sveica Bauskas finālposmā. Trešo vietu pagastu posmos ieguva komanda «Klasesbiedri» ar 20 punktiem, bet komanda «Sādža» un «Mežotne» dalīja 1. un 2. vietu ar 27 punktiem. Dāviņu komanda un Codes jaunieši ierindojās 4. vietā. Komanda «Valderslef» no Dānijas saņēma vien 3 punktus.

Bauskas finālposmā trešo vietu ieguva  «Mežotne», sudrabu dabūja komanda «Klikatas», bet sacensībās uzvarēja komanda «Klasesbiedri».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas