Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā paaugstina maksu par auksto ūdeni un kanalizāciju 17

Bauskas novada pagastos no 1. marta noteikti jauni ūdenssaimniecību sabiedrisko pakalpojumu tarifi. Daudzviet tie ir augstāki nekā līdzšinējie. Jaunos tarifus deputāti apstiprināja domes sēdē janvāra beigās.Bauskā, daļā Codes un Īslīces pagastā ūdensapgādes un kanalizācijas novadīšanas tarifus nosaka sabiedrisko pakalpojumu regulators. Tie pēdējo reizi skatīti un apstiprināti 2008. gada maijā. Uzņēmumā «Bauskas ūdenssaimniecība» par ūdens piegādi noteikti Ls 0,605 par kubikmetru, par kanalizācijas novadīšanu - Ls 0,67. SIA «Īslīces ūdens» maksa par šiem pakalpojumiem ir attiecīgi 43 un 80 santīmu par kubikmetru. Novada pagastos tarifi apstiprināti dažādā laikā, Vecsaules pagastā, piemēram, tie ir spēkā no 2004. gada, Brunavas pagastā izmaiņas veiktas 2007. gadā. Saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Kalinka «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka ar pagastu pārvaldniekiem un atbildīgajiem speciālistiem vairākkārt spriests un rēķināts, līdz noteiktas jaunās pakalpojumu cenas: «Mums galvenais bija piedāvāt vienādu metodi, pēc kuras pagastos aprēķina pakalpojumu cenu. Protams, tā visā novadā nebūs vienāda, jo centralizētajās ūdensapgādes, arī kanalizācijas sistēmās dažādās vietās ir veikti dažādi ieguldījumi. Pagastos, kur kanalizācijas sistēma ir primitīva, tajā pašā laikā arī videi ļoti nedraudzīga, maksa par pakalpojumu būs zemāka. Tur, kur veikti uzlabojumi, kur iedzīvotāji saņem kvalitatīvu dzeramo ūdeni, jāmaksā vairāk.» Novadā vidējā viena kubikmetra centralizēti piegādātā ūdens pašizmaksa ir 38 santīmi, bet kubikmetra kanalizācijas novadīšana izmaksā vidēji 54 santīmus. Šīs summas atbilst vidējiem rādītājiem valstī. Jāteic gan, ka dažviet noteiktā maksa par pakalpojumu pārsniedz pašizmaksu, kas fiksēta uz šī gada 1. janvāri. J. Kalinka skaidro, tas ir tādēļ, ka pakalpojuma cenā iekļauti izdevumi, kas radīsies, pēc pāris mēnešiem īstenojot ūdensapgādes sistēmu rekonstrukciju. Tabula ar pakalpojumu vecajām un jaunajām cenām, kā arī pašizmaksu laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā 2. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

0-0

Nu būtu jau labi, ja, paaugstinoties tarifam, varētu gaidīt ar labāku ūdens kvalitāti. Diemžēl Ceraukstes pagastā nekādi ūdenssaimniecības projekti nav paredzēti, tā kā maksāsim vien par to pašu brūno suslu, kuru lietojam šobrīd.

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 13:46

juris

lūdzu gAILĪŠU PAGASTU IZSKAIDROT NESAMĒRĪGĀSCENAS SALĪDZINĀJUMĀ AR PAGASTIEM. KUR DZER TĪRU ŪDENI.TĀ IR DISKRIMINĀCIJA.AICINU PAGASTA ĻAUDIS VIENOTIES UN VĒRSTIES AUGSTĀKSTĀVOŠĀS INSTITŪCIJĀS.GALU PATVAĻAI.

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 13:02

nezinīte

Nu paldies, ka nepaaugstināja vēl maksu par ūdeni Gailīšu pagastā!!! Tikai kāpēc tie 65 santīmi ir vienīgi Gailīšu pagastā? Varbūt ūdens tek pa zelta trubām? Citos pagastos ir lētāk? Varbūt jāpārvācās uz citu pagastu? Bet varbūt domā, ka tur dzīvo biezie, viņi jau var samaksāt?

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 12:43

klauns

.... savācies jautrīšu pulciņš ....un pie kam darba laikā....

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 07:17

hei

Krēslā pirdēji tik paaugstina un paaugstina,bet tos pašus rēkinus nevaram samaksāt,b..d!

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 21:52

Cik gadus turpināsies? .. nevar vienā divos gados dome sakārtot visas neizdarības un cūcības, kas turpinājās pagastos gadiem ilgi .. un visiem tad bija Labi, bet pēkšņi slikti. Pilsētnieki var nesatraukties - neviens neko nedotē.. Bauskas ūdenssaimniecības tarifus apstiprina sabiedrisko pakalpojumu regulators, tāpat īslīces ūdens tarifus regulators apstiprina. Nesaprotu par ko te vispār ir bazārs. Dome, cik novērots, ir palaidusi veselu baru ūdesnsaimniecības projektus pa gandrīz visiem pagastiem.. nav taču viņi pārcilvēki, ka var uz burvju mājienu visu pagastu gadiem veidojošos bardaku vienā mirklī sakārtot

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 20:17

ideja

Bet varbūt paaugstinot maksu, arī ūdens būs labāks?? Par velti kā zināms ir tikai nepatikšanas, par pārējo ir jāmaksā!!! Es zinu, ka ir jau paredzēti projekti, lai uzlabotos ūdens Bauskā, Īslīcē, laikam arī Vecsaulē....

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 20:11

lietotājs

ļoti gribētos zināt,cik maksās Gailīšu privātmāju iedzīvotāji,kas lieto brūnu un smirdīgu ūdeni,bet tuvākajā laikā nekādi uzlabojumi nav gaidāmi

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 20:03

pilsētniece

Es te Bauskā visu laiku maksāju gan par savu ūdens patēriņu, gan par pagasta ļaudīm. Neticat? Mums pilsētā tarifi ir augstāki, ar saviem maksājumiem mēs nodrošinam ūdenssaimniecības darbību. Toties pagastos tarifi visu laiku bija zemi, bet ar to nenosedzās ūdens un kanalizācijas pašizmaksa. Visu laiku pagastu ūdenssaimniecības saņēma dotācijas no nodokļu maksātāju naudas, arī manējās. Ceru, ka ar jaunajiem tarifiem pagastos ūdens piegādes vairs netiks dotētas no manas un citu pilsētnieku maciņiem. Lai taču beidzot katrs maksā pats par saņemto pakalpojumu!

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 19:59

paaugstināt jau var bet kvalitāti jau mēs baltie cilvēki arī prasām par ko tad mēs maksājam pa brūno vai balto ūdeni? Codes pagastā tas nav dzerams kvalitāti kungi kvalitāti. paši neziniet ko izdomāt sēz savos krēslos lai tie muļķīši maksā pa ko tad mēs maksāsim.

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 19:44

īslīces pagasta iedzīvotāja

Baigi labi, tik paaugstiniet....Bet tad arī attiecīgi,lai man tek pa krānu nevis oranžs ūdens,bet tīrs....Tas ir Īslīces pagastā..... Cik gadus tas turpināsies....?

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 19:10

xxx

gribas redzeet cik buus jamaksa par oranzi bruuno udeni ...

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 15:35

ES

NO Kā TAD šIEM GUDRAJIEM PIķIS NāKS ! NO MUMS,KAS MAKSā AUGSTI NOTEIKTOS TARIFUS

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 14:23

Š.Holmss

Tikai paaugstina un paaugstina. Pievienotā vērtība no tā paša īslīces ūdens ir absolūta nulle, apsaimniekotājs skaitās, kā piķi nokāst, tā gudri, kā kaut ko izdarīt, tā mēmi un klusi kā zivis.
A resnās pakaļas, kas redzamas, tiek ieņirdz un paaugstina tarifus.

pirms 9 gadiem, 2011.02.01 10:50

Vietējās ziņas