Bauskas novadā palīdzību pašizolācijai cilvēki pagaidām nav lūguši 9

Šonedēļ ar speciāli organizētiem avioreisiem un prāmjiem Latvijā atgriežas tūkstošiem iedzīvotāju, kuri bija devušies ārpus valsts robežām. Vairākas pašvaldības jau ir paziņojušas par gatavību palīdzēt cilvēkiem, kuri šajās dienās iebrauc no ārzemēm, ja viņiem ir grūtības pašizolēties savā dzīves vietā. Šādos gadījumos novadu domes piedāvāšot palīdzību, nodrošinot apmešanās vietu, kā arī piegādājot pārtiku un medikamentus.

Piemēram, lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem pašizolēties saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatību, Valkas novada pašvaldība ir vienojusies par iespēju izmantot basketbola kluba dzīvokļus, kas patlaban stāv tukši. Dzīvokļi ir dezinficēti un vajadzības gadījumā tajos cilvēki var uzturēties. Gadījumā, ja vajadzēs vairāk telpu, tad esot sagatavota cilvēku uzņemšanai arī skolas dienesta viesnīca. 

«Mēs pašvaldībā esam gatavi rast risinājumu ārkārtējā situācijā triju minūšu laikā,» aģentūrai LETA norādīja pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis.

Piektdien, 20. martā, Valkas pašvaldība  jau piešķīrusi pirmo pašizolācijas mītni, savā Twitter kontā paziņojis Valkas mērs.
Tikmēr Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina atklāja, ka pašvaldības sociālais dienests uzklausa katru zvanu un katru gadījumu izvērtē individuāli, un iespēju robežās cenšas palīdzēt. «Īpaša aicinājuma par palīdzību nodrošināt pašizolāciju no mūsu puses nebūs, jo pašvaldībai nav šādu iespēju,» atzīmēja I. Šomina. Viņa arī sazinājusies ar  «Rija Hotel Bauska» un noskaidrojusi, ka viesnīca nepiedāvās šādu pakalpojumu. Pašvaldības rīcībā neesot arī informācijas par citām novada teritorijā esošajām viesnīcām un viesu namiem, kas būtu paziņojuši par minētā pakalpojuma sniegšanu.

Turklāt Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevoščikovs publiski norādījis, ka viesnīcu izmantošana kā pagaidu mītne cilvēkiem, kuriem ir noteikta karantīna, neesot atbalstāma prakse, jo viesnīca nav medicīnas iestāde.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska apstiprināja, ka līdz piektdienai, 20. martam, neviens iesniegums, zvans ar lūgumu palīdzēt pašizolācijas jautājuma risināšanā, nav saņemts. «Ja iedzīvotāji nonāks šādā situācijā un vērsīsies dienestā, noteikti meklēsim risinājumu,» uzsvēra D. Romanovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Kukū

Tie varētu būt dzīvokļu komisijas rīcībā esošie grausti mežotnē, pastališķos uc

pirms gada, 2020.03.22 18:40

Ieva

Mežgalu skola- tuksas neizmantotas telpas. Lai pašvaldība pielāgo! Telpas ir un daudz

pirms gada, 2020.03.22 22:22

Bik

Jā, telpas nelūdz, jo daļa vazājās pa ielam un veikaliem.

pirms gada, 2020.03.22 23:00

Draugiem vajag

Nav jēgas lūgt , tāpat neko nepalīdz makšķernieku paradizē , kas izmaksā 420 e !

pirms gada, 2020.03.23 16:25

hmm...

Par 14 dienām un 3 x ēdienu ar kompotu un gultu - par dārgu?

pirms gada, 2020.03.23 20:15

mjāā

Bet iespēja ir jābūt, ja cilvēkam nav kur palikt!

pirms gada, 2020.03.24 13:45

...

Hmmm , nu es teiktu ir gan par dārgu , ņemot vērā tur nav apkures!

pirms gada, 2020.03.23 20:59

kas tā par atbildi ?

''.. noteikti meklēsim risinājumu..'' Risinājumam un skaidrībai ir jābūt jau sen gatavai, lai tad, kad lūdz palīdzību, uzreiz to var arī piedāvāt. Kāpēc citās pašvaldībās laicīgi ir skaidrība, ko un kā darīs ?

pirms gada, 2020.03.24 17:33

Vietējās ziņas