Bauskas novada pansionātā «Derpele» pakalpojumus no pavasara sniegs Latvijas Sarkanais Krusts 12

No 2020.gada 1.marta ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pansionātā «Derpele» Bauskas novadā nodrošinās biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" (LSK), lēmusi novada dome.

Dome noslēgs ar LSK deleģēšanas līgumu par sociālā pakalpojuma - ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā pilngadīgām personām - nodrošināšanu Bauskas novada pašvaldības iedzīvotājiem. Lai LSK pakalpojumu nodrošinātu, biedrībai bezatlīdzības lietošanā tiks nodotas trīs pansionāta ēkas.

LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops novada deputātiem skaidroja, ka biedrībai novadā pieder ēka, bijusī skola, uz kuru nākotnē plānots pārcelt "Derpeles" klientus, kas pašlaik izmitināti trīs pansionāta objektos. Ēkā gan nepieciešami remontdarbi.

Līkops uzsvēra, ka «Derpeles» ēkas nenonāks LSK īpašumā, un pēc atbrīvošanas tās atkal varēs izmantot pašvaldība.

Vispārēja tipa pansionāta «Derpele» darbiniekiem būs jāpāriet uz darba tiesiskajām attiecībām ar LSK, un viņi varēs turpināt darbu.

Biedrība varēs pārņemt vai pārskatīt esošo «Derpeles» noslēgto ārpakalpojumu līgumu saistības, kas saistītas ar ēdināšanu, inventāra, medikamentu piegādi un citiem pakalpojumiem, kas nepieciešami ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

mjā

Tik lielas algas kā līdz šim gan jau ka nesaņemsiet..

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 18:25

Vilnis

MJA, kā tu zini, ka tik lielas nebūs?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.27 16:52

Aikāsāp

Jānodod bija funkcijas uz Mežotni, ne tagad pie gatava. Švaki mums deputāti, nedraudzējas ar prātiņu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 13:21

Vilnis

Aikāsāp.... kā tev ar prātiņu? Nezini, nespried!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 16:58

Viedoklis

Vai pašvaldības darboņus nevarētu pārcelt uz skolu, kas ir tikai ēka ne īpaši labā statusā, kāda starpība, kur viņi sēž un tērē nodokļu maksātāju naudu, pie kam varēs paelpot svaigu gaisu? Pašvaldībai neinteresē kā jūtas un jutīsies šie cienījamie pansionāta pašreizējie iemītnieki, kurus pārvietos uz citām it kā mājām! Viņi savā vecumā, slimībā, nespēkā, dzīvojot šobrīdējā mītnē ir zināmā mērā iesakņojušies, jo citas izejas nebija, bet atkal viņus izrauj no šīm saknēm. Tas ir patiesi bezcilvēciski pret šiem cienījamiem cilvēkiem! Darboņiem nav svarīgs cilvēks, ka tik ēka saglābta pēc ilgām sarunām deputātu uzvara, vai ne? Izturību, veselību pansionāta iemītniekiem!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 13:45

loģiski

Parasti jau rauj ar saknēm, nevis rauj ārā no saknēm.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 14:38

Kā tā?

Kas tā par ēku-bijusī skola,kura pieder biedrībai,kā rakstā minēts ?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.26 16:58

INGA

Man gribētos iebilst,es katru mēnesi eju apciemot radinieci jau vairākus gadus,un varu teikt,kad ēka ir veca,kāpnes stāvas,pirmais stāvs ļoti nemīlīgs,tumšs,kā jau vecai ēkai.Tur grūti gan pašiem darbiniekiem,gaan tiem iemītniekiem,lai gan parks ir skaists,iekopts,bet tie cilvēki jau retais,kurš var par tām stāvajāam kāpnēm nokāpt un tikt atpakaļ.Protams,jaunās telpas būs tālāk no pilsētas,bet tur sola daudz plašākas telpas,būs vieglāk gan darbiniekiem,gan senioriem.Tā kā neredzu problēmu,ka viņiem būs jāpārvācas uz jaunajām mājām.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.27 16:01

Ingai

Telpu sakārtošanai un pielāgošanai varēja izmantot līdzekļus, ko ieguldīs Mežotnes skolas atjaunošanā! Nekāda jaunā ēka nav arī topošā pansionāta mītne!Tas bija veicams jau sen! Ko šajā jomā darīja pašvaldība, lai šos apstākļus Bauskas mītnē uzlabotu cilvēku labā? Atbilde, Inga, neko nedarīja! Tā, lūk!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.27 16:49

ko nu

nu tad jau pati arī varēsi tur mitināties tuvā nākotnē..

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.27 19:04

INGA

Tikko ierados no apciemojuma Derpelē,un tik tiešām ēka ir tik veca,kad tāda sajūta,ka tur sāks kaut ko kapiitāli darīt,viņa sajuks,liftu arī tur nevar ierīkot,labierības telpas [ dušas'] šauras,vispār viņi tur dzīvo tādā saspestībā,padomājiet paši,vienā istabiņā 6 cilvēki.Vai tas ir normāli,domāju,ka neviens vecumā tādos apstākļos gan negribētu būt.Tur jau telpās ir remonts taisīts,tīrs,kārtīgs,bet,saprotiet,kad ēka ir savu mūžu nokalpojusi,un tie cilvēki ir pelnījuši laabākus apstākļus.Un par to teicienu,''ka verēsi pati tur dzīvot'' ,gribu teicējam teikt,to nu neviens mēs nezināam,kā būs vecumā,paar to nav jāņirgājās.!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 13:05

Vietējās ziņas