Bauskas novadā paplašina pārtikas karšu saņēmēju skaitu 2

Bauskas novada ārkārtas domes sēdē deputāti lēma par pārtikas karšu atbalstu izglītības iestāžu 5. – 6. klašu audzēkņiem, kā arī bērniem ar invaliditāti, kas mācās atbilstošās iestādēs. Opozīcija gan apšaubīja sagatavotos nosacījumus pārtikas karšu izdalīšanai.

Ņemot vērā jaunās izmaiņas, kas pieņemtas «Covid-19» izplatības ierobežošanai, 30. novembrī notika Bauskas novada ārkārtas domes sēde.

Vispirms lēma par grozījumiem noteikumos par atbalstu bērniem ar invaliditāti. Par lēmumprojektu informēja sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska. Diskusijas raisīja nosacījums, ka pabalstu saņem bērns, kurš izglītojas mācību iestādē, kas atrodas vistuvāk dzīvesvietai. Ja izvēlas mācību iestādi, kas atrodas tālāk nekā tuvākā iestāde, tad šo atbalstu nesaņem. «Mēs jebkurā gadījumā dotu priekšroku mūsu novada skolām,» pauda D. Romanovska. «Jaunie noteikumi pieļauj, ka arī bērniem, kas mācās cita novada skolās, pie noteiktiem nosacījumiem piešķir atbalstu. Līdz šim bija tikai tiem novada bērniem, kas mācās citās skolās, kuru programmas mēs nenodrošinām. Tas bija saistīts ar finanšu resursiem. Lēmumprojekts skar līdz desmit bērniem, kam finansējumu mēs apzināmies,» pauda juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte.

Deputāte Helvija Greiere no Latvijas Reģionu apvienības saraksta skaidroja, ka ir daudz un dažādi iemesli, kāpēc vecāki izvēlas noteiktas mācību iestādes, pat ja tuvākajā ir tādas pašas apmācību programmas. Viņa sacīja, ka vecāki var vest bērnu mācīties uz izglītības iestādi, kas atrodas tuvāk darbavietai, un tas var būt, piemēram, Rīgā. Attiecīgi šajā situācijā neatbalsta visas bērnu invalīdu ģimenes, šķirojot pēc mācību vietas. «Mums ar pabalstiem ir jāatbalsta cilvēki un ģimenes, nevis mācību programmas,» uzsvēra H. Greiere.
E. Upīte pauda, ka tādas izmaiņas skartu lielāku bērnu skaitu un tas prasītu jaunu finanšu izvērtējumu. Uz H. Greieres jautājumu par kopējo skaitu, kas mācās specializētajās mācību iestādēs, atbildes nebija. D. Romanovska informēja, ka plānotās izmaiņas skar deviņus pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņus. «Saistošie noteikumi nevar būt paredzēti kādai konkrētai cilvēku grupai, kā šajā gadījumā – deviņiem bērniem,» pauda H. Greiere.

«Prioritātēm jābūt. Ja ir iespēja savus bērnus sūtīt mūsu izglītības iestādēs, priekšrokai jābūt. Lēmumprojektā ir labi pateikts – atbalsta tad, ja mūsu novadā nav līdzvērtīgas programmas. Jāaizstāv savas izglītības iestādes,» pauda deputāts Rainis Ābelnieks no Nacionālās apvienības. Deputātu vairākums atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu bez izmaiņām, ieskaitot arī opozīcijas pārstāvjus.

Līdzīgas diskusijas notika jautājumā, kad apsprieda pārtikas karšu piešķiršanu 5. – 6. klašu skolēniem. Pārtikas karšu atbalsta saņēmēju vidū iekļauti skolēni, kas nav reģistrēti Bauskas novadā, bet mācās Bauskas novada izglītības iestādēs. Deputāts Aleksandrs Novickis no Latvijas Reģionu apvienības saraksta brīnījās par nosacījumu, ka pārtikas karti nesaņem skolēns, ja ir bijis skolā vismaz trīs dienas nedēļā. E. Upīte skaidroja, ka tad iznāks dubultmaksa, – saņems gan pārtikas karti par nedēļu, gan trīs dienas skolā ēdīs. Lai tā nenotiktu, ielikts šāds nosacījums, ka attālināti jāmācās vismaz trīs dienas nedēļā. A. Novickis apšaubīja šādas situācijas loģiku. «Ja visa klase ir karantīnā, kā atsevišķi kāds bērns pamanīsies būt skolā?» Viņš rosināja balsojumu par šo jautājumu, kuru deputāti neatbalstīja.
Tieši šāda situācija tikko bija Bauskas Valsts ģimnāzijā, kad sestās klases skolēnus visus piektdienā nosūtīja attālināti mācīties. Ja pieņemtu rosinātās izmaiņas, tad iznāktu, ka par šo vienu dienu skolēniem būtu jāsaņem pārtikas kartes pilnā vērtībā, kas ir paredzētas nedēļai.

Deputāte Rudīte Čakāne no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas uztraucās par bērniem, kas mācās citās izglītības iestādēs ārpus Bauskas novada, bet deklarēti novadā. «Piemēram, Brunavas pagasts, kur bērni brauc uz Skaistkalni mācīties. Ne jau paši savas gribas pēc, jo Mežgaļu skolu slēdza un uz Griķiem vai Bausku ir apgrūtinoši aizbraukt. Vecāki deklarēti šeit, maksā nodokļus, bet, ārpus novada mācoties, nesaņem pabalstus. Tā ir Brunava – Paņemūnes un Budbergas gals. Vecāki zvanīja, bija sašutuši,» sacīja R. Čakāne.
Deputāte Mārīte Ķikure no Zaļo un zemnieku savienības un H. Greiere aicināja pieņemt vienotus noteikumus šādām situācijām, lai nav pēc katrām izmaiņām jāsasauc Bauskas novada domes ārkārtas sēde, bet E. Upīte skaidroja, ka izmaiņas var būt ļoti dažādas un visu paredzēt nevar.

Deputātu vairākus nobalsoja arī par šiem jaunajiem grozījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no svētavota

Diemžēl kovid-19 (covid-19) sērga ir paralizējusi mūsu valsts ekonomiku. Kovid-19 sērga ir iedragājusi daudzu manu tautiešu labklājību. Daudzas ģimenes kovid-19 sērgas dēļ knapi savelk galus. Daudzi no mums ir zaudējuši darbu un iztikas līdzekļus. Daudzām ģimenēm ir pienākuši skaudri laiki. Kovid-19 ekonomiskā krīze rit pilnā sparā, taču mēs nezaudēsim gribasspēku, nepadosimies, bet saglabāsim savā sirdī cerību. Lūgsim visvareno Laimu – Likteņa Dievieti! Iedegsim uz palodzes dzeltenu sveci par godu Laimai! Lūgsim Laimu, lai Laima atvaira visas mūsu nelaimes un ķibeles! Lūgsim Laimu, lai Laima dāvā mums veiksmi, iespējas un finansiālu labklājību! Ticēsim Laimai, lai ticība Laimai kalpo mums par labu ceļa vēju! Lai Laima ir ar mums! Lai slavēta Laima mūžīgi mūžos!
Ar Laimas svētību, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
®Skolnieciņš ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Laima #LatvjuDievuSvētība #veiksme #panākumi #gribasspēks #LatvjuDievuSvētība #svētavots #pagāni #Skolnieciņš

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 06:57

?

Bet vai sociālā dienesta darbones pārtikas pakas neaiznesis mājas pašas norit ?es zinu reālu piemēru kur agrāk nesa mājas

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 22:06

Vietējās ziņas