Bauskas novadā par reformu pagaidām neuztraucas 7

Bauskas novada domes sēdē, kas notiks 19. decembrī, deputātus par Administratīvai teritoriālās reformas gaitu informēs Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone. Tiesa, pagaidām deputāti īpašas problēmas nesaskata.

Apvienotajā vides un attīstības un finanšu komitejas sēdē, kas notika 12. decembrī, deputāti šo jautājumu jau apsprieda. Katra pašvaldība ir saņēmusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas vēstuli, gaidot no pašvaldībām atbildi lēmuma veidā. I. Tijone informēja, ka ne visas vēstulē iekļautās darbības izskatās izpildāmas norādītajā laikā. Piemēram minēja pašvaldību plānošanas dokumentu pārstrādi, vai arī apvienot visu novadu saimnieciskos budžetus mēneša laikā. «Būs jādomā, kā strādāt,» pauda I. Tijone.

Deputāte Aivija Kursīte atzina, ka viņu mulsinot vēstules formulējums – «respektēt Saeimā pieņemto likumprojektu». Deputāts Aleksandrs Novickis sacīja, ka arī Bauskas novadam vajadzēja aptaujāt iedzīvotājus par šo reformu. Viņš pauda, ka nejūt pārliecību, ka deputātiem ir nepieciešamais mandāts, lai tai piekristu. I. Tijone norādīja, ka sabiedrisko apspriešanu šajā jautājumā rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Deputāte Mārīte Ķikure atklāja, ka atbalsta reformu. «Paskatieties, kādas lielas pašvaldības ir kaimiņos! Un tad paši brīnāmies, ka attīstība ir lēnāka,» pauda M. Ķikure.

«Reforma ir pareiza. Jārisina tas, ko pirms desmit gadiem paveica nepareizi. Vienīgi vajag uzstāt, lai visus pagastu centrus savieno ar novada centru ar asfaltētu ceļu. Mums tā ir problēma – Brunavas pagasta Ērgļi, Dāviņi, Vecumnieku novads,» uzsvēra R. Ābelnieks. Viņš pauda viedokli, ka Bauskas novadam reformas īstenošana neko daudz nemainīs. Voldemārs Čačs norādīja, ka valdība sola 100 miljonus eiro ieguldīt lauku ceļu pārbūvei.

Noslēgumā deputāti virzīja lēmumprojektu uz domes sēdi, vairākumam nobalsojot par un pieciem deputātiem neatbalstot šādu darbību.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

sašutusi

Vai grants ceļš Codes pagastā (no Strēļu kapiem gar Klidziņām ..) ir pieņemts ekspluatācijā?!! Tur viss vienos "puņķos" un bedrēs!! Aizbrauc taču kāds paskatās. Jātnieks varētu apskatīt - turpat netālu taču dzīvo!!! Netiek ar savām lietām galā, kur nu vēl 3 novadus klāt!!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.18 13:10

sašašutis

Ar vēl 3 novadiem klāt nāktu arī cilvēki no šiem novadiem un arī mūsu "elite" mainītos.
Turklāt Jātniekam ar to sakara maz, viņš tik cik uzštancē savu parakstu papīriem un ir seja.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.18 13:48

arī

Kur tu redzi eliti? Labi, ka būs reforma, par to nav šaubu, un stipri mainīsies deputātu sastāvs! Pagaidām viens par otru labāki, viens Gatis, pārējie atsēź, vai pilnīgi čau!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.18 21:46

->

Īpaši apdāvinātajiem, kā tu, speciāli vārds ir ielikts pēdiņās. Bet laikam pat ar to par maz!

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.19 13:52

Pārdomas

Man liekas, ka situācija, salīdzinot ar rajonu periodu, ir mainījusies, un divreiz vienā ūdenī iekāpt nevar. Tas jau ir aiztecējis. Bauskas varasvīriem un sievām, protams, patiktos palikt savos beņķos un tik pat neprasmīgi pārvaldīt daudz lielāku teritoriju, nosmeļot to līdzekļus un sagāžot savās megabūvēs, taču pārējiem šī Bauskas lielvara noteikti nav vajadzīga, jo neko labu viņiem nedos. Iecava ir pilnīgi spējīga pastāvēt pati par sevi, un arī Vecumniekiem būtu saprātīgāk apvienoties ar Iecavu un Baldoni. Kas attiecas uz Čača pasakām par miljoniem lauku ceļiem, lai stāsta tās saviem mazbērniem. Esam jau atklausījušies.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.19 11:00

Pārdomātājam

Ko tev tas Čačš nodarijis? Laikam nevelc viñam līdzi...:) Kā ir tevis paša bērniem un mazbērniem, vai tev tādu nav, jo neesi pelnijis/ usi...

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.19 11:39

Uzbraucējam

Čačiņ, piedod, ja nejauši aizķēru! Bet manis rakstītais, ja saprati, nebija tik daudz par personālijām, kā par reformu, un Čačs, lai cik foršs vecis arī nebūtu, ir tikai izpildīgs zobratiņš šīs kārtējās, līdz galam nepārdomātās reformas mehānismā.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.19 12:59

Vietējās ziņas