Bauskas novadā pārtikas pakas pieved arī mājās 14

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska informē, ka pārtikas pakām un pārtikas kartēm bērnu ēdināšanai Bauskas novada ģimenes var pieteikties līdz 10. maijam. Pat ja klātienē nevar, pieteikties iespējams pa e-pastu, kas norādīts novada domes mājaslapā bauska.lv vai latvija.lv pakalpojumu sadaļā.

Otro pārtikas paku daļu Bauskas novada iedzīvotājiem izdalīja vakar, 7. aprīlī. Kopā ar iepriekšējā nedēļā izsniegtajām pārtikas pakām jau ģimenēs nogādātas 600 pakas. Turpinās arī pārtikas karšu izsniegšana.

Pārtikas pakas klātienē varēja saņemt Bauskas novada sociālajā dienestā. Dienesta darbinieki pastāstīja, ka darbu sākuši jau pirms pulksten 7 un iedzīvotāji tūlīt nākuši pēc pakām.

Tiem, kas paši nevarēja atbraukt, pakas aizveda sociālā dienesta darbinieki sadarbībā ar Bauskas novada transporta nodaļas šoferiem. Pakas izvadāja arī ar sociālā dienesta automašīnu. Sociālā darbiniece Aleta Ozoliņa pastāstīja, ka iznācis izbraukāt Gailīšu, Dāviņu un Brunavas pagastu. «Ceļi ir izbraucami, īpaši ar mūsu džipu. Par pakām visvairāk priecājas bērni, kad redz, kas atvests. Daudzi apgalvo, ka pakas izskatās ļoti lielas un prasa: «Tas viss mums?»,» stāsta A. Ozoliņa.

Sociālajā dienestā pārtikas karšu un paku izsniegšanā piedalās aptuveni desmit cilvēku. Atbraukušajiem pakas līdz mašīnām palīdz aiznest SIA «Vides serviss» darbinieki, šoreiz tas bija Vitauts Geštauts. Vairāki iedzīvotāji nebija novērtējuši paku apjomu un ieradušies pēc tām, cerot, ka gan jau paši aiznesīs, bet pakas kopējais svars ir aptuveni 15 kilogramu un arī izmērs ir diezgan prāvs. Tur ir gan piens, krējums, siers, gan āboli, burkāni, gurķi, eļļa, makaroni, olas un daudz kas cits.

Īslīciete Aīda Visocka ir pateicīga par atbalstu: «Esam priecīgi, ka bērniem ir šādas pakas. Paldies Bauskas novada domei, kas par to izlēma!»

Baušķeniece Rasma Zurovska arī priecīga: «Šāda palīdzība ir ļoti svarīga, it īpaši tagad, kad visi ir mājās un nav darba. Tas ir ļoti liels atbalsts.» R. Zurovska atzina, ka ģimeni skāruši vīrusa izplatību ierobežojošie pasākumi – jau iepriekš bijis grūti atrast darbu, bet tagad tā vispār neesot.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska pastāstīja, ka pakas komplektētas, balstoties uz izglītības iestāžu medmāsu ieteikumiem par veselīgu uzturu, iepirkumā bija arī norādīts, ka vajag atbalstīt Latvijas ražotājus. Uzvarēja SIA «Marksmens» piedāvājums.

Paredzēts, ka vēl 250 pakas izsniegs nākamajā ceturtdienā, vēl pēc nedēļas būs pēdējā pārtikas paku izsniegšanas reize. «Cilvēki vēl aizvien piesakās atbalstam. Līdz 10. maijam vēl var paspēt. Beigās saskaitīsim visu kopā un 21. maijā zināsim, cik paku atlicis izdot,» informē D. Romanovska. Viņa atzina, ka pārtikas kartes turpinās izsniegt līdz brīdim, kamēr būs izdotas visas kartes, vai līdz 25. jūnijam, kad ir pēdējais pārtikas karšu atprečošanas datums.

Līdz 7. maijam uz pārtikas atbalstu paku vai karšu veidā bija pieteikušies vairāk nekā 1600 Bauskas novada iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Atbildiet?

Ko tagad darīt tiem vecākiem, kuru bērni ir 5-6 gadn. un valdība lēma, ka tiem bērniem, kuriem ir obligātā apmācība, varēs apmeklēt bērnudārzu no 15.05. , bet vecāki, jau izņēmuši, gan kuponus, gan pārtikas pakas, par maiju?

pirms gada, 2020.05.08 08:11

Atbilde

Bija rakstīts, ka tad jāmaksā pilna cena par ēdināšanu bērnu dārzā

pirms gada, 2020.05.08 08:17

baušķenieks

Liels Paldies sociālā dienesta vadībai un darbiniekiem. ĻOTI LABAS pakas. Paldies par Jūsu darbu, par pacietību un lai Jums veicas.

pirms gada, 2020.05.08 11:49

Tatu

Paldies!
Labas pakas un kartes!Lai Dieviņš jūs svētī .
Dinu un citas meitenes .

pirms gada, 2020.05.08 16:41

par ko priecājamies?

vai par to, ka ar valstī maksātajām algām nevaram savus bērnus pabarot? Priecājamies, ka dome atvēl tavam bērnam eiro dienā, bet cik eiro dienā saņem paku dalītāji, piedevām tie ir eiro no taviem nodokļiem viņu konkurētspējīgajām algām, tie ir tavi samaksātie nodokļi, kuru apmēru dēl nepietiek pat miesīgajiem bērniem. Par to, tev būtu jāpadomā, pirms kājas bučot....

pirms gada, 2020.05.08 21:28

visi, visi,

tikai vecākiem tām pakām pakaļ nevajadzētu braukt ar "hammeru", ka nenoskauž, labāk palūdziet lai pieved klāt, arī degvielai naudiņa ietaupīsies...

pirms gada, 2020.05.09 11:43

kā neko

citu gaidu kad robeža būs vaļā. Pirmais ko pirkšu būs ķiploki un latviešu zivju konservi, vēl, protams, leišu maizi, desu siļķes un vēl un vēl!!!

pirms gada, 2020.05.09 10:26

Raimonds

Uz laukiem aatved paku ar burkāniem , kartupeļiem , sīpoliem ........... un saka nekad vairs nepūlieties laukos strādāt un sēt , mēs atvdīsim ............pēc komentāriem .......... jā kas strādā tas ir MUĻĶIS

pirms gada, 2020.05.09 21:28

Baušķenieks Raimondam

Pakas ir ekselentas. Nevajag kašķi meklēt. Ļoooti labas nav nekādi kartupeļi nevajag muldēt. Jā burkāni ir bet tas tak veselīgi, un svaigie gurķīši un sieriņš un krējumins un pieniņš un pārslas utt. Paldies visiem kas izstradaja šādu paku sastāvu.

pirms gada, 2020.05.10 09:38

baušķeniek,

bet, kā būtu, ja strādājošiem ar aldziņu pietiktu bērnu uzturam un nevajadzētu turēt veselu baru liekēžu, kuri bada cietējiem reizi gadā, varbūt, piešķirs ko ēdamu vai kuponu?

pirms gada, 2020.05.10 09:48

Pakas ir ekselentas!

gurķīši un sieriņš un krējumins un pieniņš ..... pašvaldības darbiniece, lūdzu vēlreiz uzraksti kuram Bauskas saimniekam tautai jākrīt ceļos un jābučo roka par atmaigušo dāsnumu?

pirms gada, 2020.05.11 09:30

Kika

Nožēlojami, ka vienīgais, ko spēj it kā sociālie darbinieki - dalīt pārtikas pakas. Vai tiešām priekš tam vajadzīgs sociālais dienests???

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.13 19:27

Vietējās ziņas