Bauskas novada pašvaldība aicina mainīt apvienojamo vietvaru budžeta sagatavošanas termiņu 2

Topošā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pārejas noteikumos būtu jāmaina apvienojamo novadu budžeta sagatavošanas termiņš, pausts Bauskas novada pašvaldības Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai adresētajā vēstulē.

Pašlaik likumprojekts nosaka, ka pēc 2021.gada 1.jūlija jaunizveidotās pašvaldības apvieno pašvaldību saimnieciskā gada budžetus un tos apstiprina ne vēlāk kā viena mēneša laikā. Savukārt Bauskas novada pašvaldība iesaka mainīt termiņu uz trim mēnešiem.

Tāpat pašvaldība iesaka līdz 2021.gada 31.decembrim pagarināt termiņu apvienojamo pašvaldību savstarpēji integrētu teritorijas attīstības plānošanas dokumenta projektu izstrādi. Likumprojektā šis termiņš ir 1.novembris.

Jau vēstīts, ka decembrī Bauskas novada deputāti lēma uzticēt viedokļa paušanu par administratīvi teritoriālo reformu pašvaldības speciālistiem.

Novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone deputātiem skaidroja, ka dome varētu konceptuāli atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu, taču ar nosacījumu, ka tajā būtu jāiestrādā vairākas izmaiņas, pagarinot termiņu jauno pašvaldību savstarpēji integrētu teritorijas plānošanas dokumentu izstrādei un kopīgu budžetu izveidošanai. Pēc Tijones teiktā, piemēram, budžetu apvienošanai noteiktais viens mēnesis ir pārāk īss laiks, jo pašlaik pašvaldība savu budžetu izstrādā vairākus mēnešus.

Vairākiem deputātiem gan nav bijis skaidrs, ko nozīmē konceptuāls atbalsts, jo lēmums, ko pieņems Saeimā, pašvaldībai tik un tā būs jāpilda. Tam piekrita arī domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (ZZS).

Ņemot vērā Juridiskās nodaļas vadītājas Evas Upītes ierosinājumu, pašvaldības attiecīgo jomu speciālistiem uzdots sagatavot vēstuli Saeimas komisijai ar pašvaldības priekšlikumiem. Upīte uzsvēra, ka komisijas aicinājumu nedrīkst atstāt bez ievērības.

Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Bauskas novadam tiks pievienoti Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novadi, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Andris

Vai tad izņemt lieko vadītàju algasno kopèjā budžeta prasa 3 mēnešus?

pirms gada, 2020.01.16 07:15

Reformu fans

Vajag rosināt bauskas novadu sadalīt 3 daļās un katru no tām pievienot kaimiņu novadiem, nebūs jāmokās ar budžetu apvienošanu un plānu integrēšanu. Tad jau tās būs citu rūpes

pirms gada, 2020.01.16 23:50

Vietējās ziņas