Bauskas novada pašvaldība apbalvota kā aktīvākā vietvara projektā «Sporto visa klase» 1

Šogad neierastā formātā notika Latvijas Olimpiskās komitejas skolu programmas «Sporto visa klase» septītās sezonas atklāšana – «Covid-19» ierobežojumu dēļ tā notika tiešsaistē, parādot, kā Latvijas Olimpiskās komitejas amatpersonas apmeklē un apbalvo dažādus izcilniekus šajā jomā.

Ko citi skatījās attālināti, to Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a klases audzēkņi izjuta klātienē – izglītības iestādē ieradās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidents Vsevolods Zeļonijs, Sidnejas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs džudo cīņas sportā. Viņš pasniedza balvu nominācijā «Aktīvākā pašvaldība».

Amatpersona šoreiz apmeklēja Bauskas Valsts ģimnāziju, kur tikās ar klasi, kam Bauskas novadā ir lielākā programmas pieredze, – 6.a klasi. Savulaik, pateicoties Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktores Birutas Grantiņas aktivitātēm, programmas ceturtajā gadā iesaistījās arī Bauskas novads. Toreiz Bauskas sākumskolas 3.a klase, startējot pirmo gadu programmā, guva pirmajā gadā līdz šim lielākos panākumus – iekļuva Latvijas finālā.

Parasti programmu «Sporto visa klase» pārtrauc pēc trim gadiem, bet šoruden vecāki un izglītības iestādes vadība ar novada atbalstu lēma turpināt, un jaunieši programmā darbojas jau ceturto sezonu. Galvenās programmas īpatnības ir divas – skolēniem ir piecas sporta stundas nedēļā, un divas no tām ir veltītas kādam īpašam sporta veidam. Bauskas novadā tā ir peldēšana, kuru īsteno Bauskas baseinā.

Sporta namā «Mēmele» pulcējās Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a klases skolēni, izglītības iestādes vadība, ieradās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Kopā ar Vsevolodu Zeļoniju un videooperatoru iestudēja pavisam īsu uzvedumu, kura laikā notika balvas pasniegšana, un pēc pusstundas to pārraidīja ierakstā LOK youtube.com lapā. Skolēni uz tikšanās reizi bija speciāli gatavojušies – vecāki bija pasūtījuši jaunus kreklus ar uzrak-stiem, kas saistīti ar sporta programmu un Bauskas Valsts ģimnāziju.
V. Zeļonijs pateicās par iesaistīšanos un pastāstīja, ka balvas pasniegšanā kā kritērijs ņemts vērā klašu un skolēnu skaits pašvaldībā. Programmā «Sporto visa klase» sestajā sezonā jeb 2019./2020. mācību gadā piedalījās 8300 bērnu no 369 klasēm un 75 Latvijas pašvaldībām.

«Apsveicu visus ar titulu nominācijā «Aktīvākā pašvaldība». Prieks jūs šeit redzēt! Paldies Latvijas Olimpiskajai komitejai par atbalstu aktivitātēs,» pateicās
A. Jātnieks.

Dažādas speciālbalvas ar «Rimi» atbalstu LOK pasniedza vēl trijās pašvaldībās – aktīvākā izglītības iestāde ir Ķekavas vidusskola, atsaucīgākā skolotāja – no Alūksnes pilsētas sākumskolas Digna Cunska, atsaucīgākā sporta skolotāja – Antra Šverna no Krimuldas vidusskolas.
 
Uzziņai
Bauskas novadā ar pašvaldības atbalstu 2020./2021. mācību gadā programmā «Sporto visa klase» piedalās 15 klases no trim izglītības iestādēm:


Bauskas 2. vidusskolas 2.a, 2.b, 2.c klase, 3.a, 3.b, klase, 4.a, 4.b klase un 5.a klase;
Bauskas Valsts ģimnāzijas 3.a, 3.c klase, 4.a klase, 5.b klase un 6.a klase;
Bauskas pilsētas pamatskolas 5.a klase un 6.b klase;

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas