Bauskas novada pašvaldība gādās aizsarglīdzekļus pret «Covid - 19» 22

Bauskas novada pašvaldība epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai  izmantos pieejamo valsts atbalstu, portālu informēja pašvaldība.

Bauskas novada domes veselības veicināšanas koordinētāja Marta Augucēviča pavēstīja, ka apkopotās vajadzības pēc individuālajiem aizsarglīdzekļiem iesniegtas Veselības ministrijai, kura izsludinājusi vienotu iepirkumu un segs arī visas izmaksas.
Bauskas vietvara pieprasījusi  50 000 trīsslāņu aizsargmaskas, kas paredzētas izdalīšanai iedzīvotājiem, 1000 aizsargtērpus, aizsargbrilles, respiratorus, gumijas cimdus, kas domāti pašvaldības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, avārijas un citu  dienestu darbiniekiem, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk saskarē ar cilvēkiem.
Izglītības iestāžu, sociālā dienesta, Bāriņtiesas, pagastu pārvalžu un kapitālsabiedrību vajadzībām pasūtīti 3000 litru dezinfekcijas līdzekļu, kā arī medicīniskās sejas aizsargmaskas un citi individuālās aizsardzības līdzekļi.
 «Pašvaldība pati, iepērkot šos līdzekļus konkrētajā apjomā, noteikti nevarētu tos saņemt ātrāk, līdz ar to nav nepieciešamības «dublēt» pasūtījumus, tādējādi apgrūtinot gan valsts, gan pašvaldības budžetu. Kad šis pasūtījums varētu tikt izpildīts, Veselības ministrija pagaidām konkrētu atbildi nesniedz, tomēr tiek darīts viss iespējamais, lai šie līdzekļi jau pēc iespējas ātrāk būtu pieejami Bauskas novada iedzīvotājiem,» atzīmēja M. Augucēviča.
Viņa norādīja, ka patlaban Bauskas novada pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības izmanto iepriekš iegādātos dezinfekcijas un individuālās aizsardzības līdzekļus, kas ik gadu tiek  iepirkti iestādes budžeta ietvaros un paredzēti ikdienas uzkopšanai un darba pienākumu veikšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

1

Nav stipri par vēlu sākt meklēt aizsarglīdzekļus.

pirms gada, 2020.03.23 08:58

gugu

Varbūt ceļotāji no ASV var atvest čupu maskas.

pirms gada, 2020.03.23 14:24

Ilze

Ilgi domājam un maz darām.No kurienes ņemti skaitļi?

pirms gada, 2020.03.23 09:20

diez?

kādēļ pašvaldībām būtu jāpērk aizsardzības līdzekļi priekš valsts institūcijām, arī priekš pašvaldības policijas, kas strādā vien savas 8 stundas tie 50 tūkstoši diez vai būtu vajadzīgi, bet pārējie, ieskaitot sociālos dienestus pagaidām ieslēgušies un vairumā gadījumu nav pat sazvanāmi

pirms gada, 2020.03.23 09:22

Nekur

Sejas maskas ir paredzētas saslimušajiem. Ja esi vesels un domā, ka sejas maska tevi pasargās no saslimšanas - rūgti maldies.

pirms gada, 2020.03.23 11:32

Veseliem maskas

Lai arī infektologi, epidemiologi un citi ārsti, kā arī atbildīgās amatpersonas nepagurdami skaidro visu, kas šobrīd ir zināms par jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19, sociālajos tīklos, čatu grupās un diskusiju forumos visā pasaulē aizvien cirkulē daudz mītu par šo pandēmiju. Medijs “The Guardian” apkopojis populārākos.

Apgalvojums: sejas maska nepasargā

Sejas maskas valkāšana nav simtprocentīga garantija, ka no vīrusa izdosies izvairīties, jo inficēšanās var notikt arī caur acu gļotādu, kā arī sīkām vīrusa daļiņām, no kurām maskas nepasargā, tomēr tās ir efektīvas pilienu aizturēšanā. Ja pastāv iespējamība būt tuvumā inficētajiem, maskas lietošana pavisam noteikti samazina inficēšanās risku. Tāpat tās var pasargāt citus, ja masku valkā cilvēks, kurš ir inficējies ar Covid-19. Līdz ar to, maskas ir ļoti svarīgas medicīnas personālam, kā arī sociālajiem darbiniekiem un cilvēkiem, kuri šajās grūtajās dienās steidz palīgā saslimušajiem. “The Guardian” raksta – ir labi, ka gan saslimušais, gan veselais valkā masku.

Tomēr mediķi visā pasaulē vairākkārt uzsvēruši, ka ir ļoti būtiski maskas pareizi novilkt aiz gumijām, ar kurām to fiksē uz sejas, un uzreiz izmest atkritumos.

pirms gada, 2020.03.23 12:07

Re kā

Arī Ķīnā veselajiem ir maskas, tāpat Itālijā, ieejot veikalā jābūt gan maskai, gan cimdiem!!!

pirms gada, 2020.03.23 12:09

tiešām nekur

jo tās izpērk kā šajā gadījumā pašvaldības, kaut gan paši vai nu ieslēgušies vai arī tup mājās, bet it kā izrāda iniciatīvu

pirms gada, 2020.03.23 12:57

Nekur

Ķīnas un Itālijas var kā piemēru nepieminēt. Tur vairs nevar kontrolēt, kas ir slims un kas nav, tāpēc maskas ir visiem.
Manis pēc, pērciet, valkājiet. Bet lielāka iespēja ir vīrusu "paņemt" no kādas virsmas un tad pieskarties sev sejai, neviena maska tam nepalīdzēs.

pirms gada, 2020.03.23 15:47

Izgtavo pats

Medicīnisko masku var pagatavot arī mājas apstākļos:

Izmanto marles gabalu, kura izmērs ir 90X60 cm un vates gabalu, kura izmērs ir 15X15 cm un biezums 1 cm. Marles gabalā iesaiņo vati tā, lai veidotos 3 slāņi un augšējo un apakšējo malu ieloka un tad savirpina marles galus, lai iegūtu 2 saišu pārus.
Marles gabala vietā var izmantot arī marles pārsēju. Lai izveidotu aizsargmasku, pietiek ar izmēru – garums 7m un platums 24 cm. Izgatavo vates gabalu 15X15 ar biezumu 1 cm. Daļā pārsēja ietin vates gabalu. Saites maskai gatavo nogriežot 80 cm atlikušā pārsēja, pārgriežot šo gabalu gareniski uz pusēm un salokot vairākās kārtās, lai izveidotos saite, kuru piešuj pārsējā ietītajam vates gabalam.
Paša pagatavoto sejas masku pēc lietošanas var izmazgāt un lietot atkārtoti.

pirms gada, 2020.03.24 12:10

Video pamācība

Kā izveidot masku ārkārtas situācijās, ja tā nav pieejama veikalos un aptiekās
https://www.youtube.com/watch?v=qNl8FMA4IGE

pirms gada, 2020.03.24 12:14

mjāā

Varbūt pašvaldībai ir pēdējais laiks domāt par "pagaidu" mājām atbraukušajiem? Lietuviešu kaimiņi jau to ir izdarījuši.

pirms gada, 2020.03.23 13:16

Dīvainis

Bibliotēkas, muzeji, skolas nestrādā, pamūšas internāts tukš, baznīcas arī, kur likt karantinēties ir, skolu ēdināji lai vāra putras, skolnieku autobusu šoferi lai izvadā, zemessardze apsargā, 2 nedēļas izturēs. Kara laikā ebrejus slēpa vēl ilgāk un dramatiskākos apstākļos

pirms gada, 2020.03.23 14:16

ip

Varbūt vispirms aizveriet vietas,kur sakaras vīrusi frizētavas,manikīrus,pedikīrus,masieru kabinetus!!! Jūs tikai zināt kā dzēst ārā komentārus par saloniem,par to kā tajos tiek iespējami aplipināti cilvēki!!! VAI TIEŠĀM,TAGAD,KAD MASU PASĀKUMI NENOTIEK,SKOLAS CIET VAI tiešam pāris nedēļas nevar iztikt bez friziera,masiera,pedikīra???? Kauns salonu īpašniekiem!!! BDZ beidziet dzēst ārā komentārus!!!

pirms gada, 2020.03.23 18:22

gugu varbūt zini

Vai atbraukušie no ASV ievēro pašizolāciju, man liekas diez vai....

pirms gada, 2020.03.24 15:27

Mssks

Un kas rīkoja sacensības stadionā,ko?
Kādas maskas,ja neviens neko neievēro!
Un cik pedagogi un tehniskie skolās ir,ko?
Un direktors nosodīts,kā vienmēr darbā,ko???

pirms gada, 2020.03.24 21:46

Špuļoka dēls

man ir uzpurnis un maska man nav nepieciešama

pirms gada, 2020.03.26 19:30

Vietējās ziņas