Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada pašvaldībā ievieš vienotu atlīdzības sistēmu 9

Bauskas novada dome pagājušajā nedēļā apstiprināja kopš vasaras tapušo pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu, kas paredz ieviest vienotu atlīdzības sistēmu pašvaldībā ar mērķi veicināt personāla motivāciju.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece  informēja, ka Bauskas novada pašvaldības darbinieku un amatpersonu atlīdzības nolikums nosaka domes deputātu, domes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka, pašvaldības izpilddirektora, pašvaldības izpilddirektora vietnieka, pašvaldības iestāžu vadītāju un darbinieku, domes izveidoto pastāvīgo komiteju, komisiju, darba grupu, padomju locekļu atlīdzības sistēmu.

Nolikuma mērķis ir ieviest vienotu atlīdzības sistēmu pašvaldībā ar mērķi veicināt personāla vadību, attīstību un darbinieku motivāciju pašvaldības funkciju realizēšanai.

Nolikums stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka 7.augustā Bauskas novada dome izveidoja novada pašvaldības institucionālās sistēmas un atlīdzības sistēmas izvērtēšanas darba grupu, un viens no šīs darba grupas uzdevumiem bija izstrādāt pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu, kuru deputāti šonedēļ apstiprināja.

"Darba grupa ir daudz un nopietni strādājusi pie nolikuma izstrādes. Protams, to vēl vajadzēs uzlabot un pilnveidot, taču uzskatu, ka šis ir solis pareizā virzienā," secinājis Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, septembrī Bauskas novada domes Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē šonedēļ deputāti skatīja Bauskas Kultūras centra rosināto jautājumu par novada amatierkolektīvu vadītāju atalgojumu un nolēma veidot darba grupu, kas izvērtēs amatierkolektīvu vadītāju algas.

Kā liecina Bauskas novada pašvaldības arhīva informācija, domes priekšsēdētāja alga, pēc kuras nosaka citu pašvaldības darbinieku algas, ir ap 1600 latu, savukārt izpilddirektora alga ir 85 procenti no domes priekšsēdētāja atalgojuma, bet izpilddirektora vietnieka mēnešalga ir 70 procenti no domes priekšsēdētāja algas.

Līdz šim izglītības iestāžu vadītāju algas Bauskas novadā variējas aptuveni no 400 līdz 600 latiem, bet pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju algas - aptuveni no 700 līdz 1000 latiem mēnesī, liecina pašvaldības arhīva informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

?

Tā arī nesapratu cik īsti būs! Vairāk taču, cerams.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 13:22

?

Tā arī nesapratu cik īsti būs! Vairāk taču, cerams.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 13:22

raksta jēga?

Ieviesta jauna algu sitēma, bet aprēķini no arhīva.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 13:29

ewa

jegas nav, lai tik cel algas, no nabadzibas --- kungos.........

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 10:07

Paldies, Tēvzeme !

Par 1600 naudiņām ne tikai turpināšu iedegties par Latviju,bet esmu ar mieru pat nedaudz apsvilināties.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 17:55

Tūdaliņš

"veicināsim personāla motivāciju" ar atalgojumu pēc deguniem! Vienoti visam novadam.

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 21:16

nav pareizi

nesapratu, visi tak nav vienādi???? :)

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 00:00

B.I

kāda runa, Mārtiņ- motivācijai varēs "piemest" no naudas ko novads ieņems no ar nākošo gadu palielinātā nekustamo īpašumu nodokļa (NĪN)

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 10:15

gastrits

Neevajag ta runat!

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 11:28

Vietējās ziņas