Bauskas novada pašvaldība pārceļ NĪN samaksas termiņu 5

Bauskas novada domes sēdē deputāti lēma pagarināt nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma termiņu līdz šī gada augustam. Par pamatojumu izmantoja pagājušā gada lēmumu, kad pirmajā «Covid-19» saslimšanas periodā samaksas termiņš tika palielināts ar tieši tādu pašu lēmumu.

Deputāti pauda, ka nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) trīs maksājuma daļas uzreiz tiek pārceltas uz augusta beigām, un vaicāja, vari nevar daļu pārcelt uz augusta beigām, daļu – uz oktobri un novembri. «Apspriedāmies ar nodokļu inspektoriem. Šāds sadalījums bija pagājušajā gadā, un sagatavojām lēmumu tāpat, kā bija pērn. Daudzi iedzīvotāji nodokli samaksā jau gada sākumā, lai neaizmirstu termiņus. Varam darīt arī citādāk, vienīgi nevar to noteikt vēlāk par novembri,» informēja Bauskas novada domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Gunita Vīgupa. Viņa sacīja, ka jau tagad ir iemaksāti 40 procenti no aprēķinātā novada nekustamā īpašuma nodokļa apjoma. Domes sēdē 25. februārī deputāti nobalsoja par maksājumu atlikšanu līdz augustam.

Finanšu komitejas sēdē 18. februārī deputātus interesēja, kā ir citos novados. «Rundālē nav pagarināts nodokļu samaksas termiņš, Iecavas novadā tas pārcelts uz 16. augustu, par dažiem mēnešiem to pārcēluši arī Vecumnieku novadā,» informēja G. Vīgupa.

Deputāti sprieda arī par situāciju lielajā novadā. Mārīte Ķikure no partijas «Zaļo un zemnieku savienība» stāstīja, ka Rundāles novads NĪN maksājumu ir samazinājis par pusi. Viņa mēģināja saprast, cik taisnīgi tas ir pret pārējiem topošā lielā Bauskas novada iedzīvotājiem.
«Novados ir dažādi saistošie noteikumi, kas būtu jāpārstrādā. Iecavā, piemēram, par mājokļiem, kur nav deklarēti iedzīvotāji, jāmaksā dubultā. Mums, invalīdiem, ir 50 procentu atlaide, Rundāles novadā – visiem. Noteikumi jāpārstrādā, lai 2022. gadā tie visiem būtu vienādi,» atzina G. Vīgupa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

neizpratne

Bet ko tagad darīt man- es jau samaksāju par visu gadu?

pirms mēneša, 2021.02.26 14:11

izpratne

Es arī samaksāju, bet nemaz neraudu.

pirms mēneša, 2021.02.26 14:52

spiritta

kas var samaksaat- lai maksaa. es, piem, -maksaasu par katru ceturksni atsevišķi.

pirms mēneša, 2021.02.26 19:46

Mārītei

Redz pamodusies,diezin kurā sarakstā būs Mārīte Ķikure??? Es tikai par viņu,par viņas cīņas sparu,par viņas ieguldījumu Bauskas novada attīstībā!!!

pirms mēneša, 2021.02.26 18:38

kasis

Rundales novada nekas nav smazinats uz pusi,sogad nomaksaju nodoklus jau un mazaka summa par pagajuso gadu nebija,tirakie meli.

pirms mēneša, 2021.02.27 15:52

Vietējās ziņas