Bauskas novada pašvaldība piešķirs 50 eiro pabalstu aizbildņiem

Bauskas novada dome šonedēļ nolēma piešķirt 50 eiro pabalstu par aizbildņa pienākumu pildīšanu, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Viņa skaidroja, ka šonedēļ dome veica grozījumus saistošajos noteikumos par Bauskas novada pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem, kur tika ierosināts no pašvaldības budžeta līdzekļiem piešķirt 50 eiro lielu pabalstu par aizbildņa pienākumu pildīšanu - papildus valsts noteiktajam 45,53 eiro bērna uzturam un 54,07 eiro pabalstam par aizbildņa pienākumu veikšanu.

"Saistībā ar valstī plānoto deinstitucionalizāciju nepieciešams stiprināt alternatīvās bērnu aprūpes formas. Viena no tām ir aizbildņi. Bauskas novada bāriņtiesa 74 aizbildņu ģimenēs ir ievietojusi 84 bērnus," skaidroja pašvaldības pārstāve.

Tāpat šonedēļ tika grozīti saistošie noteikumi "Kārtība, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu". Dome atbalstīja Sociālā dienesta ierosinājumu par saistošajos noteikumos minēto maznodrošinātās personas ienākumu līmeņa paaugstināšanu no 142,99 eiro uz 150 eiro.

"Maznodrošinātās personas statuss dod tiesības personai pretendēt uz pašvaldības pabalstiem. Plānots, ka saistībā ar pieņemto lēmumu pašvaldības budžetā šim mērķim jāatvēl par 7000 eiro vairāk nekā pērn," skaidroja Matuļenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas