Bauskas novada pašvaldība plāno slēgt jaunus sadraudzības līgumus 10

Bauskas novada dome plāno slēgt divus jaunus sadraudzības līgumus ar Lietuvas valsts Pasvales un Biržu pašvaldībām. Par to deputāti lēma komiteju sēdēs.

Aizvadītajā nedēļā Bauskas novada Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu un Vides un attīstības komitejas sēdēs deputāti lēma par trim piedāvājumiem noslēgt sadraudzības līgumus – ar Pasvales un Biržu pašvaldību, kā arī ar Baltkrievijas Ostrovecas pašvaldību. Pirmos divus piedāvājumus lēma atbalstīt, bet trešo visdrīzāk tomēr noraidīs.
 
Kā informēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina, ar Biržu pašvaldību kopā esot īstenoti pārrobežu projekti, laba sadarbība ir tūrisma centram. Šo ideju atbalstījusi arī Biržu pašvaldības vadība. Tāpat plašāku sadarbību ar Pasvales pašvaldību vēlas Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļa un ieinteresēta sadarbībā ir arī Pasvales puse. Deputāti šīs idejas vērtēja pozitīvi un balsojumā atbalstīja. Pašlaik Bauskas novads ir noslēdzis sadraudzības līgumus ar Lietuvas valsts Pakrojas un Radvilišķu pašvaldību.

«Ir vēlēšanās, lai būtu plašāka sadarbība arī starp uzņēmējiem šajā reģionā, kā arī tūrisma jomā. Mums būtu jāstrādā vienoti,» savas domas pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Viņš atklāja, ka ir arī sadarbības piedāvājums no Lietuvas pašvaldības Ķelmes, kur lepojas ar to, ka nosiltinātas ir 80 procenti daudzdzīvokļu ēku un siltumpiegādes jomā pašvaldība ietaupa vismaz 50 procentus.

Toties diskusijas raisīja Baltkrievijas Ostrovecas pašvaldības piedāvājums. Ir saņemta vēstule no šīs pašvaldības, bet I. Šomina vērtē, ka piedāvājums ir izteikts formāls un nerada pārliecību, ka sadraudzības līgumam plānoti kādi konkrēti mērķi. Vēstule nosūtīta pašvaldības iestāžu vadītājiem un arī tur saskares punkti nav rasti. Bauskas novada pašvaldības projektu vadītāja Laine Baha arī skaidroja, ka saziņa ar Baltkrieviju nav viegla – iepriekšējos projektos, kur meklēta sadarbība, nācies konstatēt, ka komunikācija ir ierobežota – daudzi sūtījumi nesasniedza adresātu. I. Šomina norādīja, ka uztrauc arī fakts, ka pie Ostrovecas plāno būvēt atomelektrostaciju – zaļā dzīvesveida pārstāvji šādu sadarbību uzņemtu negatīvi. «Sadarbību ar kādu no Baltkrievijas pašvaldībām nākotnē vajadzēs plānot, ja vēlamies iesaistīties pārrobežu projektos, bet vēlams sameklēt kādu vēsturiski bagātu pašvaldību,» norādīja I. Šomina.

Vides un attīstības komitejas vadītājs Gatis Skurba gan vērtēja, ka vēlētos dzirdēt plašāku ekspertu vērtējumu par to, vai šī sadarbība ir vajadzīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Sviests

Ko nozīmē šāda sadraudzība? Mēs jau tāpat esam gana draudzīgi. Izklausās pēc padomju muļķībām ar vimpelīšu dāvināšanu un bezjēdzīgu delegāciju vizināšanos šurpu turpu. Ja nu vienīgi varētu mūsu pašvaldības vadību nomainīt ar to Ķelmes...

pirms gada, 2019.07.15 14:24

teķis

No marsa nokritis? Sadraudziba nozime nahaļavu aizbraukt padzerstities pie "partneriem". Mes no novada kases apmaksājam viņējo plostu, viņi apmaksā mūsejos. Viss tīri,nekādu korupciju piešut nevar jo tas ir atļauts! Ista jēga no tadam vizītem ir tikpat leila ,kā mēģināt sapārot ēzeli ar aitu...

pirms gada, 2019.07.15 19:50

Jons

Man liekas, ka vairāk sanāks tomē ēzeli ar ēzeli

pirms gada, 2019.07.15 21:12

"zaļais dzīvesveids"

vajadzētu uztraukties ne vien par Ostrovecas AES, bet arī par tepat lietuviešu bāleliņu nosprostotajām upēm, kuru ūdeņi aizsprostu dēļ līdz Latvijai praktiski nenonāk, vai nonāk tādā daudzumā, kas nav salīdzināms ar noteci pirms šo aizsprostu uzcelšanas

pirms gada, 2019.07.16 08:29

Ko?

Kāds sakars Jūsu komentāram ar rakstu?

pirms gada, 2019.07.16 09:02

kokotājam

vistiešākais, ja vien nav pārāk garš kakls jautājuma uzdevējam

pirms gada, 2019.07.16 10:21

Attīstība

Ar Baltkrieviju noteikt ieteicams attīstīt sadarbību .

pirms gada, 2019.07.16 12:42

Nu i nu

Ar puķu draugiem jau sadraudzību noslēdza, dāvanas saņēma un galā čiks vien iznāca...

pirms gada, 2019.07.16 16:35

Vietējās ziņas