Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada pašvaldībā stājas spēkā nolikums par vienotu atlīdzības sistēmu 15

Bauskas novada pašvaldībā šodien stājas spēkā pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikums, kas paredz ieviest vienotu atlīdzības sistēmu pašvaldībā ar mērķi veicināt personāla motivāciju.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece aģentūru LETA informēja, ka Bauskas novada pašvaldības darbinieku un amatpersonu atlīdzības nolikums nosaka domes deputātu, domes priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka, pašvaldības izpilddirektora, pašvaldības izpilddirektora vietnieka, pašvaldības iestāžu vadītāju un darbinieku, domes izveidoto pastāvīgo komiteju, komisiju, darba grupu, padomju locekļu atlīdzības sistēmu.

Nolikuma mērķis ir ieviest vienotu atlīdzības sistēmu pašvaldībā ar mērķi veicināt personāla vadību, attīstību un darbinieku motivāciju pašvaldības funkciju realizēšanai.

Kā ziņots, 7.augustā Bauskas novada dome izveidoja novada pašvaldības institucionālās sistēmas un atlīdzības sistēmas izvērtēšanas darba grupu un viens no šīs darba grupas uzdevumiem bija izstrādāt pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu, kuru deputāti šonedēļ apstiprināja.

"Darba grupa ir daudz un nopietni strādājusi pie nolikuma izstrādes. Protams, to vēl vajadzēs uzlabot un pilnveidot, taču uzskatu, ka šis ir solis pareizā virzienā," secinājis Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK).

Kā liecina Bauskas novada pašvaldības arhīva informācija, domes priekšsēdētāja alga, pēc kuras nosaka citu pašvaldības darbinieku algas, ir ap 1600 latu, savukārt izpilddirektora alga ir 85 procenti no domes priekšsēdētāja atalgojuma, bet izpilddirektora vietnieka mēnešalga ir 70 procenti no domes priekšsēdētāja algas.

Līdz šim izglītības iestāžu vadītāju algas Bauskas novadā variējas aptuveni no 400 līdz 600 latiem, bet pašvaldības kapitālsabiedrību vadītāju algas - aptuveni no 700 līdz 1000 latiem mēnesī, liecina pašvaldības arhīva informācija.


Pievieno komentāru

Komentāri 15

heija

Pacelt sev algas------------------solis pareizā virzienā??????????No mūsu nodokļiem?????????????

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 16:25

meija

heijai
Nomierinies, deputātu un vadītāju algas netika palielinātas, palika tādas pašas, kā iepriekšējos 4 gados.
Laimīgu Jauno gadu!

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 17:11

to meijai

tur nav ko nomierināties, protams ka pacels algas, jo ar 1.janvārī ir cēlusies valstī noteiktā minimālā alga, ar visām no tā izrietošajām sekām...

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 19:13

to to meijai

Neviens no augšminētajiem nesaņem minimālo mēnešalgu. :)
Un viņu algas nav sasaistītas ar minimālo, ja kas.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 21:42

dīvaini

Novada vadītāja alga daudz neatpaliek no LV premjera algas , un kur vēl dažādas piemaksas , lai radītu vēlmi labāk strādāt. Un motivētu administrācijas neatvietojamos darbiniekus turēties darba vietās.

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 09:40

B.i.

kādreiz strādāt motivēja ar algas nogriešanu par slaistīšanos darba laikā, tagad par to pašu nodarījumu motivēs ar piemaksām un konkurētspējīgu atalgojumu? Tikai kā izpaužas šī konkurence uz šīm novada pārvaldes štata vietām?

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 09:43

motivātors

jo "lunkanāks" darbinieks, jo stabilāks krēslā un skat arī kādu latiņu vēl algai piemetīs.....

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 10:08

G.s.p.

Biedrs J.R.ir ļoti lunkans, piedodiet nevar cilvēks mainīties. Vai tādam par mūsu nodokļiem būtu jāmaksā alga?

pirms 6 gadiem, 2014.01.03 22:33

Jautājums

Ābelniek, ar ko tad šii "vienotā" atalgojuma sistēma pēc būtības atšķiras no iepriekšējās "nevienotās"???

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 10:02

Par ko?

Mums tāds sods ?kundzini un kundzites par mūsu nodokliem!

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 12:19

boļševiks

Jo vairāk jūs, tauta, jās, jo drīzāk jums atvērsies acis, un tad jūs ieraudzīsiet visu šīs buržuāziskās demokrātijas nekrietnību un prettautisko dabu. Ņemot to vērā, es būtu priecīgs, ja šie badakāši savas algas pat trīskāršotu, jo viņi taču to ir godam nopelnījuši. Nu nav taču viegli cilvēkiem ar ļoti trūcīgu zināšanu bagāžu mēģināt izprast normāliem cilvēkiem pašsaprotamas lietas - par loģisku lēmumu pieņemšanu pat nerunājot!

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 19:59

boļševikam-patērētājam

Kas prettautiskāks - uz kopējā algu līmeņa fona maksāt fantastiskas algas pašvaldības ierēdņiem neatkarīgi no darba rezultātiem no nodokļu maksātāju kabatām tā, ka nespēj pildīt budžetu, vai pēc kapitālisma principiem- maksāt pēc darba rezultātiem ar iespēju pelnīt ļoti pieklājigi ?

pirms 6 gadiem, 2014.01.07 18:07

un kā tad nu tagad būs? Apkopēja saņems
līdzvērtīgu algu, ar atbildīga darba darītāju iestādē, jo patreiz minimālā alga nedaudz mazāka, tad pielikuma nebūs? Kaut kā ļoti interesanti, valdība ziņo būs algu pielikumi, bet še tev nu bija, tikai minimālo pacels.

pirms 6 gadiem, 2014.01.03 14:03

to G.s.p.

esi gan tu nenovīdīgs, kārtējais sprūdžs no savas ģimenes...

pirms 6 gadiem, 2014.01.04 12:30

Jautājums

Ko darba laikā SIA "PROCEL" objektos dara būvinspektors Barovskis ?? un ar cik pašvaldībām viņš ir noslēdzis haltūrēšanas līgumus, Viņam nav pat augstākā izglīība , bez kuras daudziem atsaka darbu būvniecībās specialitātēs??

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 13:26

Vietējās ziņas