Bauskas novada pašvaldība uzsāks luterāņu draudzes kapu pārņemšanu Vecsaulē 1

Bauskas novada dome pamazām sāk pārņemt Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas (LELB) kapus Vecsaules pagastā. Pirmie rindā ir Alejas un Pikčeļu kapi.

Kā vides un attīstības komitejas sēdē 15. augustā ziņoja novada domes nekustamo īpašumu nodaļas nekustamā īpašuma speciāliste Dace Stubure, luterāņu draudze jau 2018. gada sākumā izteica piedāvājumu pašvaldībai pārņemt kapus. Jāatzīmē, ka šādu aicinājumu arī ar «Bauskas Dzīves» palīdzību ir pauduši gan Vecsaules pagasta iedzīvotāji, gan kapos dusošo radinieki. Sākumā LELB piedāvājusi atpirkt kapus, bet vēlāk izvēlējās piedāvāt dāvinājumā.

Tomēr Bauskas novada pašvaldība uzreiz kapus pārņemt nevarēja – vispirms tos vajadzēja noformēt kā atsevišķus zemes īpašumus. Tas pašlaik ir izdarīts diviem kapiem Jaunsaules draudzē un attiecīgi Bauskas novada dome lems par nekustamo īpašumu «Alejas kapi» un «Pikčeļu kapi» pārņemšanu Bauskas novada pašvaldības īpašumā.
Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska informēja, ka draudze nodos kapus ar visu informāciju, kas ir pieejama. Kapi nav pamesti – par tiem rūpējas gan pati draudze, gan arī notiek apbedīšana. Savukārt pati pārņemšana ir plānota no 2020. gada 1. janvāra. Iemesls – kapiem ir nepieciešams atrast kapu uzraugu. Tā algošanai līdzekļus plānots paredzēt nākamā gada budžetā.

Deputāts Juris Landorfs interesējās – ar kādu summu jārēķinās sabiedrībai, pārņemot kapus. L. Vasiļauska informēja, ka tas būs atalgojums kapu uzraugam – par abiem kapiem 130 eiro mēnesī un pļaušanas darbi un atkritumu izvešana, ko veiks no SIA «Vides serviss». Pēdējo summu L. Vasiļauska precīzi nosaukt nevarēja, bet, spriežot pēc sēdē dzirdētā, tie varētu būt vairāki simti eiro. Pagasta pārvaldniece norādīja, ka lūgs kapus arī digitalizēt.

Jautājumu tālāk skatīs finanšu komitejā 22. augustā un novada domes sēdē 29. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Persika

Un kā pagastā ar Gosta kapiņiem? Tos nepārņems? Vai Vasiļauska vispār zina, ka tādi eksistē?

pirms gada, 2019.08.21 12:09

Vietējās ziņas