Bauskas novada pašvaldība var zaudēt daļu sporta halles būvniecībai saņemtā valsts aizdevuma 23

Pastāv augsts risks, ka Bauskas novada pašvaldība var zaudēt daļu Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecībai saņemtā valsts aizdevuma,  apliecināja pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka.
Ceturtdien, 25.jūlijā, kārtējā domes sēdē deputāti atkal skatīs jautājumu par halles būvniecības līguma grozījumiem. Taču pat gadījumā, ja grozījumi tiks apstiprināti, risks neapgūt visu aizņēmumu pastāv, atzina pašvaldības pārstāve. Viņa gan apliecināja pašvaldības gatavību nodrošināt visus darbus pēc iespējas ātrāk, lai līdz gada beigām varētu apgūt pēc iespējas lielāku summu un hallē pabeigt galvenos darbus, lai tā būtu "noslēgta" - zem jumta, ar durvīm, logiem.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe aģentūrai LETA skaidroja, ka apstiprināšanai domes sēdē virzīts lēmumprojekts, kas paredz iekļaut līgumā ar SIA "Selva būve" projektēšanas darbus un autoruzraudzību, nemainot kopējo līguma summu un pagarinot līguma izpildes termiņu. Pēc pozitīvas būvprojekta ekonomiskās daļas ekspertīzes saņemšanas varētu apstiprināt gala būvniecības izmaksas.

Tāpat lēmumprojekts paredz, ka būvdarbu pabeigšanai finansējums būs jānodrošina Bauskas novada domes 2020.gada budžetā.

"Sarunās ar Finanšu ministriju tika skaidri norādīts, ka papildu aizdevumu nebūs iespējams saņemt, tāpēc visi papildu līdzekļi tiek plānoti no pašvaldības budžeta. Pašvaldība katru gadu budžetā ieplāno divus miljonus eiro līdzfinansējumu investīciju projektu realizācijai. Nākamajā gadā sporta halle būs prioritārais objekts, kuram tiks novirzīti visi līdzekļi," skaidroja Dulbe.

Savukārt Ruhocka stāstīja, ka deputātu domas par lēmumprojektu dalās. Ja tas tiks atbalstīts, pašvaldībai šogad būs pieejams vēl vairāk nekā viens miljons eiro no Valsts kases aizņēmuma, kas varētu arī netikt apgūti. Savukārt darbu pabeigšanai nepieciešamo summu prognozēt esot grūti. Tie varētu būt ap 800 000 eiro, kas būs jāparedz nākamā gada budžetā, pieļāva izpilddirektora vietniece.

Jau vēstīts, ka Bauskas novada deputāti jau vairākkārt nav spējuši vienoties par līguma grozījumiem Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecības līgumā.

Sākotnēji lēmumprojekts paredzēja piešķirt papildfinansējumu 1 187 448 eiro apmērā un pagarināt būvdarbu izpildes termiņu līdz 148 nedēļām, taču sagatavotais lēmumprojekts netika pieņemts.

Vēlāk skatīts lēmumprojekts, kas paredzēja ar būvnieku noslēgt papildvienošanos, kurā tiek palielināts būvniekam veicamo darbu apjoms, papildinot līdzšinējos pienākumus ar būvprojektēšanas un autoruzraudzības darbiem. Domē aģentūra LETA noskaidroja, ka tika plānots palielināt līguma summu par 211 750 eiro, kas ietver būvprojektēšanas izmaksas 173 998 eiro apmērā un autoruzraudzības darbus 37 752 eiro apmērā. Deputātus neapmierināja arī šāds lēmumprojekta saturs, un nolemts to neatbalstīt, atkal atkārtoti skatot visās komiteju sēdēs jūlijā.

Sēdē pagāja asos toņos, un pārmetumi izskanēja gan pret deputātiem un administrāciju, gan pret būvniekiem. Deputāti arī izteica bažas, ka pēc projekta precizēšanas summa, ko būvnieks pieprasīs, sasniegs iepriekš prasīto miljonu eiro, par kuras piešķiršanu domnieki nav spējuši vienoties.

Grozījumi līgumā ar būvnieku "Selva būve" nepieciešami, jo projektētājs - SIA "Projektēšanas birojs "Austrumi"" - neesot veicis darbus, kas nolīgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumā, tāpēc kavēts normāls būvdarbu process.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2017.gada pavasarī, lai izbūvētu sporta halli Bērnu un jaunatnes sporta skolai, Bauskas novada pašvaldība Valsts kasē aizņēmusies 4 102 470 eiro.

Sporta halle plānota Pilskalna ielā 26. Plānojumā paredzēts ne vien izbūvēt daudzstāvu ēku, bet arī sakārtot volejbola, tenisa un handbola laukumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Un ja tā būs,

vai ruhocka par to nesīs jel kādu atbildību? Vai atkal vainīgi visi citi,tikai ne es?

pirms gada, 2019.07.25 09:59

vējtveris

Un cik vēl naudiņu vajadzēs, lai aprīkotu jauno megabūvi?

pirms gada, 2019.07.25 10:01

vējtverim

Birute klāstīja ka neko nevajagot.... federācijas visu došot!

pirms gada, 2019.07.25 10:08

ha-ha

Kā tad.... iedos ar visām mēbelēm un pārējo..... vai kāds tam tic?

pirms gada, 2019.07.25 13:03

Putralogiem

Direktore informēja konkrēti par brīvās cīņas paklāju un pārvalku ,kurus federācija Bauskai jau tagad ir nodevusi jaunai cīņas zālei.Līdzīgi daļu bērnu vieglatlētikas inventāra mazajiem vieglatlētiem.

pirms gada, 2019.07.28 09:19

Nomierināji

Tad jau tiešām nevajadzēs ne centa tērēt aprīkojumam.

pirms gada, 2019.07.28 11:42

hmr

Viltīgi - pārprojektēšanas izmaksas iekļautas pie būvniekam papildus nepieciešamās naudas būvdarbu pabeigšanai. Tas nozīmē, ka nav jārīko konkursu!!! Negatīvais, ka projektētāji būs atkarīgi no būvnieka un saprojektēs tā, lai Selva gūtu maksimālo labumu. Kā Selva teiks, tā projektētājs darīs - ieliks lētas iekārtas, lētus podus, lētu fasādes apmetumu dzeltenā krāsā un lētu malkas apkuri. Ja Uzulēns turpina saņemt naudu, tad uzsaktu, ka šis nedarbojas Bauskas iedzīvotāju interesēs!!

pirms gada, 2019.07.25 11:49

hmmm

Man šķiet, ka ne tur deputātiem, ne citiem darboņiem ir un bija sajēga, kā no tā visa tikt ārā, kats velk uz savu pusi, vien par otru gudrāki...G.Skurba te nu tavs gulbja lidojums, parādi tiem prātiem, kas un kā jādara, tomēr strādā ražošanā, nu sapratnei jābūt!

pirms gada, 2019.07.25 11:59

žauna

Lai visu nokārtotu, vajag nodibināt Vecumnieku novada domes pr-tāja īpašo uzdevumu vietnieka štata vienību ar algu 4 tūkstoši mēnesī un pašam pr-tājam attiecīgi to pacelt līdz 5 tūkstošiem mēnesī.

pirms gada, 2019.07.25 12:34

Priekulis

Mēs laukos dzimušie ne visu saprotam, nevaram vienmēr pieņemt pareizo lēmumu, bieži kļūdamies.
Mēs attīstamies. Vajag mūs saprast un piedot.

pirms gada, 2019.07.25 13:37

vispār jau normāli

..nav jau arī ielas, pa kuru piekļūt megacentram.

pirms gada, 2019.07.25 14:24

vērotājs

Novicki, beidz sirot savā telefonā, sekot līdzi sēdes gaitai!!!!

pirms gada, 2019.07.25 14:28

Kas notiek?

Kādam no deputātiem ir problēmas ar psihisko veselību, tā klaji nākt ar apvainojumiem, bet tai pat laikā skaidri pateikt, ka nav pierādījumi. Apvainotajām pusēm būtu jau jāreaģē, jo normāla tāda zākāšanās nav, jo tā ir goda un cieņas publiska aptraipīšana! Tikai ar pierādījumiem, tā var cilvēkus nomelnot par korumpantiem, zagļiem, meļiem u.t.t., nāk prātā teiciens, zaglim un melim, viemēr visi būs zagļi un meļi...

pirms gada, 2019.07.25 15:45

kā, kas notiek?

notiek visparastākā naudas izšķērdēšana, kura tā arī saucas- novada naudas pārlikšana privātā ķešā, protams ar visu nodokļu nomaksu, bet, jo objekta cena lielāka, jo lielāka summa nogulst privātās kabatās, kā šī summa tiek sadalīta tālāk, tas jau ir cits jautājums

pirms gada, 2019.07.25 16:01

vērotājs

Konkrēti, kurā privātā ķešā, un cik liela summa, ja saki A tad pasaki arī B, konkrētāk...ja nav uzvārdu, tad neraksti...vai nu ir vai nav, te varbūtības teorija nestrādā...

pirms gada, 2019.07.25 16:22

tiešām

Novicki, ļauj Gatim strādāt, beidz viņu biedēt un ietekmēt... viņš ir profesionāls cilvēks, bet tavs diploms ir tikai papīrs, kad tu esi strādājis profesijā t.i. celtniecībā? Tur ir tava problēma, tukša muca tālu skan!

pirms gada, 2019.07.25 16:40

vērotāj,

cik garam jābūt kaklam, lai joprojām nevarētu saprast, ka visa hallei piešķirtā nauda, atskaitot nodokļus nogulst kādu privātajā kontā, šoreiz tie ir būvnieki, projektētāji, būvmateriālu piegādātāji, bet, vai par šādu labvēlību, kādu šiem privātuzņēmējiem ir radījušas novada domes amatpersonas, no šīs naudas arī padalās, kā tas daudzviet redzams citās pašvaldības, tas paliek atklāts jautājums.

pirms gada, 2019.07.25 20:03

Johaidī!

Konkrēti, kurā privātajā kontā? Vai tad vāds privāts ir bezpersonisks? Es gribu dzirdēt uzvārdus...

pirms gada, 2019.07.25 20:54

Jolanta

piektdiena, pirtslāvas diena. jāperas!

pirms gada, 2019.07.27 00:00

vērotājs

Lēmums pieņemts nauda IR... cik kopā izmaksās nav ne jausmas, bet to uz nākamā gada budžetu.... gads paies šis noklusīs.

pirms gada, 2019.07.25 16:43

Johans

Ko Ruhocka domē dara?Kāpēc izpilddirektoram vajag vietnieku?

pirms gada, 2019.07.25 23:25

Johanam

Vietnieku un arī citus nekam faktiski nevajadzīgos amatu aizpildītājus vajag, lai būtu kam izmaksāt naudu, kas savākta nodokļos vai saņemta no izlīdzināšanas fonda, kas, protams, arī ir nodokļu nauda, bet tikai citās pilsētās izplēsta no tur dzīvojošiem cilvēkiem.

pirms gada, 2019.07.26 13:43

Vietējās ziņas