Bauskas novada pašvaldības apbalvojumus šogad piešķir neierastā veidā 14

Vēl pirms ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu piešķiršanas padome šoruden piešķīra apbalvojumus prāvam skaitam cilvēku un arī kolektīviem.

Novada dome 29. oktobra sēdē lēma par apbalvojumu piešķiršanu. Tobrīd vēl bija cerība uz kaut vai skatītāju skaitā ierobežotiem, bet tomēr kopīgi svinamiem svētkiem. «Covid-19» vīrusa izplatība iejaucās šajos procesos, un kopīgs pasākums nenotika. Tādējādi novembrī Bauskas novada domes vadība un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko apbalvoja vietējos ļaudis individuāli. Goda un atzinības rakstus pasniedza katram atsevišķi.

Individuālas tikšanās
Apbalvojamo sumināšana noslēdzās 2. decembrī Salātu ielā ar pedagoga Anda Jauntēva sveikšanu. Viņš balvu iznāca saņemt pie savas mājas kāpņu telpas durvīm. Tik daudz pašlaik noteikumi vēl atļauj – pulcēties nelielā skaitā ārpus telpām, maskās, ievērojot distanci.
«Strādājis Bauskas 1. vidusskolā kopš 1966. gada. Fizikas, astronomijas un automācības skolotājs, te nostrādājis 34 gadus. Aizrāvās ar fotografēšanu un tūrismu. Kopā ar pedagogiem ar velosipēdiem izbraukājuši Karpatus un citas vietas. Bijis aktīvs Atmodas laika, barikāžu un «Baltijas ceļa» dalībnieks,» apbalvojuma saņēmēja paveikto Bauskas novada domes sēdē uzskaitīja apbalvojumu piešķiršanas padomes priekšsēdētājs Guntis Liepa.

Karš un epidēmija
Andis Jauntēvs atzīst, ka šādu balvu tomēr labāk būtu bijis pasniegt tad, kad pats vēl aizvien bija aktīva darba darītājs, jo tas noteikti iedvesmotu turpināt savu darbu labāk un efektīvāk.

«Tas ir ļoti pozitīvi, ka ar šādu apbalvojumu pašvaldība pasakās saviem iedzīvotājiem. Vienīgi varēja ātrāk iedot, lai var vēl vairāk pastrādāt. Tagad varbūt pat gribētu strādāt, bet vairs neļauj. Turklāt skolā jānāk arī jauniem pedagogiem. Meitenēm jau patīk jauni skolotāji. Un arī spēkam jātur līdzi – pedagoga darbs nav viegla papļāpāšana, tas ir grūts darbs. It īpaši tajā haosā, kas tagad notiek,» smaidot teic A. Jauntēvs.

Tiesa, pašreizējā apbalvošanas «ceremonija» neliekas iedvesmojoša. Tad jau drīzāk varējuši pagaidīt, līdz ierobežojumi būs mazāki. «Ar «Covid» vajadzētu tā, ka pāris nedēļas visu aizslēgt, un tad būtu miers. Tagad visur kaut kas daļēji pa pusei vaļā, tāpat slimība izplatās, un ierobežojumu laiks ievelkas. Re, kā man dzīvē sanācis – bērnība sākās ar karu, bet mūža galā piedzīvoju epidēmiju!» vērtē bijušais pedagogs.

Balvu var, roku nevar
Apbalvojumu un ziedus A. Jauntēvam pasniedza Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe.

«Prieks jūs redzēt, bet roku nevaru dot. Izskatāties tāds pats kā tad, kad strādājāt mūsu skolā. Jūs vienmēr mums bijāt īsts, stingrs atbalsts. Kad beigsies ierobežojumi, gribēju jūs aicināt uz skolu un parādīt, kāds ir jaunais fizikas kabinets,» sacīja L. Ģerģe.
«Tāds interesants laiks pienācis. Apbalvošanas pasākumi vienmēr notika valsts svētku priekšvakarā. Tomēr arī šādā situācijā ir prieks jūs sveikt,» pauda A. Jātnieks.

A. Jauntēvs atzina, ka šāds apbalvošanas «pasākums» viņa dzīvē vēl nav bijis un arī vairs nebūs.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Nesaprašanā

Izskatās,ka mūsu novadā ir jāapbalvo ugundzēsēji,policisti,skolotāji viņu arodu svētkos,bet mediķi ir taču muļķīši,kam viņiem apbalvojumus!!! TAGAD LASU POLICIJAS DIENĀ APBALVO Lielu skaitu,nu ļoti lielu skaitu POLICIJAS darbiniekus,neapbalvotos gan jau nākamgad,tāpat skolotājus,ugunsdzēsējus-un tā katru gadu. Varētu padomāt,ka tikai viņi rūpējas par iedzīvotājiem!!! Kad pēdējo reizi vienā reizē būtu apsveikti vismaz trīs mediķi??? Neatceros tādu faktu!!!

pirms mēneša, 2020.12.04 13:34

Skaidrojums

Apbalvošanai darbinieku, esošo vai bijušo, parasti izvirza iestādes vadītājs. Varbūt šis jautājums ir jāuzdod Bauskas slimnīcas vadībai?

pirms mēneša, 2020.12.04 13:46

Justs

Tātad,vai ģimenes ārstiem pašiem sevi jāizvirza,vai arī Bauskas novada domei? Ģimenes ārsti,zobārsti,un t.t nav Bauskas slimnīcas pārvaldībā!!!

pirms mēneša, 2020.12.05 00:15

Justam

Apbalvojamos drīkst izvirzīt arī sabiedriskas organizācijas un Bauskas novada iedzīvotāju grupas, tikai neatminos cik parakstus vajadzēja. To var atrast mājaslapā.

pirms mēneša, 2020.12.05 12:49

Kustam

Tu nnopietni domā,ja grupiņa Bauskas novada iedzīvotāju izvirzīs apbalvošanai otru tādu pašu grupiņu,tad Bauskas novada dome visu izvirzītos apbalvos,tāpat kā tagad lielu skaitu policistu???

pirms mēneša, 2020.12.05 20:59

tiešām, veids ir īpašs

īpašs, ja aplūkojam attēlu BDZ drukātajā versijā, kur pirmajā lapā viss notiek, gan sveicējs, gan apsveicamais ir bez sejas aizsargmaskām un līdz tiem 2 metriem vēl tālu, labi ka nebučojas kā Brežņeva laikā....

pirms mēneša, 2020.12.04 18:17

diez?

kur tagad ir tie līdz aizsmakumam kliedzēji par masku lietošanas nepieciešamību, varbūt savējiem tās nevajag?

pirms mēneša, 2020.12.05 12:35

kode

Forši, vārtu rūmē pasniedz apbalvojumu. Varējāt būt radošāki.

pirms mēneša, 2020.12.05 17:30

Saprašanā

Atkal neapmierinātie īgņas, kas savas negācijas izgāž komentāros pat pie šādas pozitīvas ziņas! Apbrīnojami īgņas, kam nekad un nekas nav labi!

pirms mēneša, 2020.12.05 19:21

drīzāk nesaprašanā

ko nu te gvelz par īgņām, ja pārmetumi ir novada vadībai par Covid sakarā ieviesto noteikumu neievērošanu. Starp citu, par to pienākas sods, bet ne jau visatļautība dažiem, kā tu esi iedomājies. Ak jā, aizmirsi pieminēt Sašiņu, kas tavuprāt arī te varētu būt vainīgs....

pirms mēneša, 2020.12.06 17:47

kolēģis

Kauns par cilvēkiem, kuri izdomāja, ka apbalvojumu cienījamam apbalvojuma saņēmējam var pasniegt uz ielas! Vai tiešām esat zaudējuši izpratni par cieņas izrādīšanu cilvēkam?

pirms mēneša, 2020.12.06 18:37

Tiešām neierasts veids.....:(

Tas ir jauki, ka par ilglaicīgu un ļoti labu darbu tiek sumināts pedagogs Andis Jauntēvs. Jāpiekrīt viņa teiktajam, ka varēja pagaidīt līdz pavasarim, lai apsveiktu svinīgi. Bet ja tiešām jāsveic tagad, tad ja būtu kaut mazliet gribējuši to izdarīt kaut cik svinīgi, tad kāpēc nevarēja apsveikt rātslaukumā pie eglītes, kaut vai sadalot grafikus pa minūtēm, lai cilvēki nedrūzmējas. Būtu skaista fotogrāfija piemiņai ar eglīti fonā (nevis miskasti avīzes mājas lapā) Ja būtu kaut nedaudz piedomājuši, Cilvēkam tas ir mūža apbalvojums.....Izskatās, ka domei vajadzēja ķeksīti- ''tā, šis darbs ir izdarīts'', bet padomāt, kā cilvēks jūtas .... žēl....

pirms mēneša, 2020.12.06 19:17

Liene

Uldis Varnevičs......''Jūs'' jāraksta ar lielo sākuma burtu. (tekstā - "Prieks jūs redzēt...", "...gribēju jūs aicināt..."). Žēl, ka tik elementāras lietas žurnālists nesaprot.

pirms mēneša, 2020.12.09 07:51

Vietējās ziņas