Bauskas novada pašvaldības delegācija apmeklē sadraudzības pilsētu Polijā Ripinu tās 950 gadu jubilejā 1

Bauskas novada pašvaldības delegācija atgriezusies no sadraudzības pilsētas Polijā Ripinas jubilejas svinībām. Ripinai senās Dobžinas zemes pilsētas privilēģijas piešķirtas tieši Jāņu dienā – 24. jūnijā, 1345. gadā. Tālab tās aizbildnis ir Jānis Kristītājs, kam pilsētā uzstādīts piemineklis. Savukārt pirmoreiz dokumentos Ripina minēta 1065. gadā, un šajā nedēļas nogalē pilsētā plaši tika svinēta tās 950. dzimšanas diena.

Baušķenieki – domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un domes deputāts, Codes pagasta zemnieks Arnolds Jātnieks – apmeklēja Ripinā tā dēvēto ekonomikas zonu un tajā izvietotās ražotnes. Teritoriju palīdzējusi attīstīt pilsētas pašvaldība, nodrošinot uzņēmējiem pieejamu infrastruktūru. Skatot līdzībās ar Bausku, - poļi  īstenojuši ideju par industriālo un loģistikas parku.

Bija iespēja ļoti rūpīgi iepazīt izglītības sistēmu un vairākas pilsētas skolas un bērnudārzus, kā arī sporta un atpūtas kompleksus. Interesanta informācija tika sniegta vietējā muzejā un bibliotēkā. Muzeja direktors Andžejs Šalkovskis „Bauskas Dzīvei” apliecināja, ka bijis Bauskā, apmeklējis arī šejienes muzeju, labi pazīstot direktori Baibu Šulci.

Viesi no Bauskas un no mūsu kaimiņu pašvaldības – Pakrojas Lietuvā – apmeklēja Ripinas jubilejas sarīkojumus un koncertus, tikās ar Ripinas domes deputātiem, pilsētas mēru Pāvelu Gžibovski.
Ikviens ciemiņš visas vizītes dienas sajuta ripiniešu sirsnīgās rūpes un viesmīlību. To novēroja arī „Bauskas Dzīve”, kas apmeklēja Ripinu. Bauskas delegācija viesošanās laikā guva arī ierosmes darbam un apstiprinājumus savām idejām.

Poļu draugi augstu novērtē mūsu draudzību, kas palīdz gūt jaunas idejas dažādās dzīves jomās, iepazīt vienam otra kultūru. Bauskas Valsts ģimnāzijas un Ripinas Jozefa Vibicka ģimnāzijas pedagogu un audzēkņu sadarbība, apmaiņas vizītes stimulē uzlabot mācību procesu un dažādot sporta, izglītības un atpūtas iespējas.

Ripinas pašvaldības izglītības nodaļas direktore Malgožata Švitaļska minēja piemēru, kā ripinieši toreizējā Bauskas 1. vidusskolā ieraudzījuši interaktīvo tāfeli, mājās pārbraukuši, uzrakstījuši projektu, lai šādām tāfelēm gūtu Eiropas Savienības finansējumu. Tas arī noticis, un tagad visās skolās, kuras baušķenieki apmeklēja, ar lepnumu tika rādītas interaktīvās tāfeles.

Baušķeniekiem un pakrojiešiem vizītes laikā ļoti palīdzēja daudziem mūsu pilsētā zināmais Pjotrs Zareba – angļu valodas skolotājs, kurš pārzina arī krievu valodu. Pa šiem gadiem viņš Bauskas pusi un Latviju ir labi iepazinis, „Bauskas Dzīves” portālu lasot reizi divās nedēļās, tulkojot ar Google starpniecību, tādējādi esot informēts par šejieniešu dzīvi. Visiem, kuri atminas Pjotru, - sirsnīgi sveicieni no viņa!

„Bauskas Dzīve” pilsētas laukumos un ielās aprunājās ar Ripinas iedzīvotājiem, tulkot palīdzēja angļu valodas skolotāja Marta Žolnovska. Jūlija Kužbicka, 14 gadu veca skolniece, zina Bausku. Meitene iespēju atbraukt šurp bija ieguvusi par labu mācību darbu, viņa dzied arī ansamblī, kas uzstājās Ripinas jubilejas koncertos. Bauskas apmeklējums Jūlijai ļoti paticis. Bet viņai patīk arī dzīvot Ripinā, daudz kas te notiekot, piemēram, pilsētas jubilejā koncertā uzstājās Polijā ļoti populārs regeja un hip-hopa izpildītājs Kamils Bednareks, par ko jaunieši, arī Jūlija, fano. Vienīgais trūkums – pilsētā neesot patiešām liela iepirkšanās centra.

UZZIŅAI
Ripina ir pilsēta Polijā, Kujāvijas-Pomožes vojevodistē, apmēram 50 km no Toruņas;
Iedzīvotāju skaits – 16950;
Domē – radā (lēmējorgāns) strādā 15 deputātu, no viņiem divas sievietes, septiņi skolotāji;
Pilsētas mērs (burmistrs) Pāvels Gžibovskis. Mērs tiek ievēlēts vispārējās pilsoņu vēlēšanās, kas notiek reizi četros gados;
Valūta – poļu zloti (PLN), 1 EUR = 4,16 PLN.

Plašāk par Bauskas sadraudzības pilsētu Ripinu un tās iedzīvotājiem lasiet „Bauskas Dzīves” drukātās versijas turpmākajos numuros.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Kāda ir pievienotā vērtība, šim pasākumam? Kāds novada ļaudīm tiks labums?

pirms 5 gadiem, 2015.06.27 14:36

Vietējās ziņas