Bauskas novada pašvaldības konkurss «Bauskas Ziemassvētku rota» noslēdzies 2

Laikā, kad aizvadīto svētku dekoru lielākā daļa jau «ieziemota», Bauskas novada vietvara izziņojusi konkursa «Bauskas novada Ziemassvētku rota 2020» uzvarētājus.

Pašvaldības pārstāve Inga Pinne pastāstīja, ka šogad audzis dalībnieku skaits – saņemti 25 pieteikumi, kas ir par deviņiem vairāk nekā pērn. Saskaņā ar nolikumu uzvarētāji tika noteikti četrās nominācijās – individuālā dzīvojamā māja vai viensēta, daudzdzīvokļu māja, uzņēmums un iestāde. Vissīvākā konkurence bijusi starp individuālajiem namiem, bet vismazākā atsaucība saņemta no vietējiem komersantiem.

Vērtēšanas komisijā strādāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka, Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina, SIA «Vides serviss» ainavu dizainere Aina Bele, Iecavas novada dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota, kā arī pagasta pārvalžu vadītāji. Pandēmijas dēļ konkursantu vērtēšana šoreiz izvērtās citādāk, komisija izvirzītos objektus iepazina individuāli.

Labais vēršas plašumā
Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna atzina, ka ar katru gadu izvērtēt esot arvien komplicētāk, taču process sniedzot pozitīvu emociju lādiņu. «Šie vakari, kad dodies aplūkot daudzveidīgo ieguldījumu, ir tik emocionāli pacilājoši un sirdi sildoši. Ir tā, ka gribas pateikt paldies ikvienam, arī tiem, kuri nav piedalījušies konkursā, bet ir varējuši sagādāt prieku citiem,» pārdomās dalās D. Putna. Viņa atzīmēja, ka šogad, komisijā pievienojoties arī pagastu pārvaldniekiem, skatījums bijis «daudz svaigāks».

D. Putna, komentējot redzēto, uzteica radošumu. «Mūsas ciemā, Bērzkalnos bija radīti veseli stāsti, kas citus gadus redzēti pie pirmsskolas izglītības iestādēm vai skolām. Šoziem apkārtnē bija fantastiskas egles, piemēram, jau pieminētajos Bērzkalnos, braucot iekšā gan pa labi, gan pa kreisi, arī Uzvaras bulvārī. Nekas tāds vēl nav bijis! Viss kļūst gaišāks, pievilcīgāks un vēršas plašumā lavīnveidīgi,» teic D. Putna. Viņa pieļauj, ka apstākļi, ko radījusi «Covid-19» krīze, cilvēkus mudinājusi svinīgāku noskaņu veidot savā vidē. «Bija tādi skaisti objekti, kas nebija pieteikti, bet stāv vēl tagad acu priekšā. Domāju, ka arī šos vajag kaut kā izcelt, vismaz fotogrāfijas publicēt novada laikrakstā, lai redzētu, ka no pašvaldības ir novērtēti,» tā D. Putna. Viņa ir pārliecināta, ka konkursu noteikti vajadzētu turpināt arī nākamos gados. «Cilvēks novērtē, ka viņam pasaka paldies, ka ir saredzēts un sadzirdēts. Īstenojot savas ieceres, tiek rosināti arī kaimiņi. Labais pielīp un vēršas plašumā,» uzsver D. Putna.

Ja izdodas saskaņot
SIA «Vides serviss» pārstāvi Ainu Beli pārsteidzis Īslīces parks, kas bijis kaut kas jauns un neredzēts.
«Kādam patīk daudzkrāsains, citam – vienkrāsains, vienam – aukstā, citam – siltā gaisma. Man pašai tuvi ir lakoniski risinājumi. Varavīkšņu krāsu gammu piekritēja nebūšu. Patīk, ja ar elektriskajām virtenēm radīta forma kā, piemēram, pie novada domes dažādu izmēru bumbas vai pie Bauskas peldbaseina piramīdas. Tie varbūt ir sabiedriskie rotājumi, bet tie uzstādīti par nodokļu maksātāju naudu un ir visas sabiedrības. Uzteicami, ja sanāk radīto krāšņumu salāgot arī ar tuvumā esošajiem īpašumiem. Piemēram, katru gadu izceļas privātmāja pie Bauzes tirgus, tai ir pieskaņotas vienādas krāsas gaismas, kas sasaucas arī ar «Vides serviss» administratīvās ēkas rotājumiem, radot vienu ansambli. Tālāk turpinās Karpa (Korfa) dārzā ar izgreznoto egli un briedi,» stāsta A. Bele. Viņasprāt, turpinājums varētu būt arī uzņēmuma «Kvēle» radītajam gaismas tunelim Plūdoņa ielā.

«Katrs varbūt rotā pēc savām vēlmēm, iespējām, bet, ja izdodas saskaņot arī ar blakus esošajiem īpašumiem, tad ir pasakaini,» jūsmo A. Bele.

Rada stāstu
Baušķenieku Dreimaņu ģimene konkursā piedalās jau trešo gadu, vienmēr piesakās paši. Pirmajā reizē saņemta simpātiju balva, pērn iegūta otrā vieta, bet šogad palikuši trešie. «Katru gadu radām kaut ko citādāku. Ja arī konkursa nebūtu, tāpat savu māju un apkārtni rotātu. To darām ne tikai Ziemassvētkos un gadumijā, arī pārējos svētkus – Līgo, Lieldienas, valsts svētkus – gaidot, ir domāts par īpašu noformējumu,» stāsta Egita Dreimane.

Viņa uzskata, ka noskaņas radīšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Viņasprāt, galvenais ir ideja un gribasspēks: «Ja pietiek līdzekļu, var izstiept lampiņas krustu šķērsu, bet, manuprāt, ir jābūt stāstam, radošai domai, ko mēs katru gadu arī radām. Cenšamies neko veikalā nepirkt, veidojam no tā, kas ir pieejams. Pērn, iegādājoties malku, bija palikuši bluķīši, ko var izmantot. No tiem tapa figūras, ko novietojām ārpusē pie sētas,» teic E. Dreimane un piebilst, ka dekorēšanā piedalās visa ģimene – gan vīrs, gan dēls, gan vedekla.

E. Dreimane apstiprina, ka Bērzu ielā dzīvojošie ir sasparojušies, izdekorējuši eglītes, logos ievietojuši gaismiņas. Iepriekš nekas tāds nebijis manīts. E. Dreimane domā, ka, ilgojoties pēc gaismas un pozitīvas nots, uzplaukusi arī radoša dzirkstele, arī laika varbūt bijis vairāk, un tas tagad atspoguļojas pilsētvidē mājokļos.

Baušķeniece ir pārliecināta, ka šāds konkurss jāturpina, jo ir pietiekami motivējošs. Pērn iegūto dāvanu karti ģimene izmantojusi dārza galda iegādei. Kā izlietos šī gada velti, nav vēl domājuši, visticamāk, tiks iegādāts kaut kas saimniecībā noderīgs.

Komandas nopelns
Nominācijā «Iestāde» šogad laurus plūca Īslīces kultūras nams un aktīvās atpūtas parks Rītausmās. Īslīces pagasta pārvaldniece Sandra Ķisele uzsvēra, ka realizētais ir komandas nopelns. Tā kā epidemioloģiskās situācijas dēļ pasākumi iekštelpās atcelti, uzreiz pēc valsts svētkiem domāts, kā gada nogalē ārtelpā uzburt svētku noskaņu. «Svētku radošajai komandai, kurā ietilpa kultūras nama vadītāja, pasākumu režisore, skaņotājs un gaismotājs, apkopējas, sētnieki un jaunatnes darbinieks, teicu: piedāvājam vistrakākās idejas, pēc tam jau atsijāsies, kas nebūs pa spēkam. Tādējādi nonācām līdz gaismu šovam, parka izgaismošanai, rūķu sētas radīšanai un pārējām lietām. Mēs tā arī vienmēr domājam, lai cilvēkiem būtu jauki, tāpat jau ir smagi un ir visādas problēmas, vismaz ir vieta, kur pastaigāt un prieku rast,» izklāsta S. Ķisele.

Tiesa gan, gaismas šovs bijis tikai pirmajos un otrajos Ziemassvētkos, bet ar virtenēm izgaismotās pergolas, eglīte, adventes vainags un kamanas bija aplūkojami vēl janvāra sākumā.  Rūķu sēta stāvēs līdz Lieldienām.

S. Ķisele nenožēlo dalību konkursā un piekrīt, ka tas ir motivējošs: «Gaismas virteņu mums nebija daudz, atļāvos nopirkt vien piecas. Tagad, kad mums ir piešķirta balva, esam nolēmuši to izlietot jaunu dekorāciju iegādei, lai nākamgad te būtu vēl pievilcīgāk,» plānus ieskicē Īslīces pagasta pārvaldniece.
 
Viņasprāt, konkurss jāturpina, iesaistot apkārtējās pašvaldības. «Tepat, braucot uz Īslīci, labajā pusē viens gabaliņš ir Rundāles novads, kāda māja tur bija tā izcakota un izgaismota, patiešām apbrīnas vērta, bet mūsu konkursā startēt nevarēja. Tagad, kad būsim vienā novadā, šī iespēja būs,» piemēru ilustrē S. Ķisele.

Formāts mainīsies
Bauskas novada domes pārstāve I. Pinne atklāja, ka saistībā ar pašvaldību reformu, iespējams, ka šī konkursa formāts mainīsies. Viņa paskaidroja, ka tiks izvērtēta Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novada konkursu pieredze un lemts par šāda konkursa turpināšanu.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā saņem Bauskas novada pašvaldības uzslavas rakstu un dāvanu karti no tirdzniecības centra «Līga». Pirmās vietas ieguvējs iegūst 150 eiro vērtu karti, otrās vietas – 100 eiro vērtu, trešās vietas – 50 eiro vērtu karti. Visi 25 konkursa dalībnieki, ne tikai laureāti, saņems arī Bauskas novada reprezentatīvo kalendāru 2021. gadam. 


UZZIŅAI

Nominācijā «Iestāde»:
1. vieta – Īslīces kultūras nams un aktīvās atpūtas parks;
2. vieta – pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Zīlīte» Plūdoņa ielā 60 Bauskā un Īslīces pamatskola Skolas ielā 16;
3. vieta – PII «Zīlīte» struktūrvienība Dārza ielā 24 k-1 Bauskā.

Nominācijā «Uzņēmums»:
1. vieta – kalte «Čikstes» Gailīšu pagastā;
2. vieta – tirdzniecības nams «Kvēle» Plūdoņa ielā 48 Bauskā.

Nominācijā «Daudzdzīvokļu māja»:

1. vieta – Centra iela 5 Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā;
2. vieta – Mūsa 3 Gailīšu pagastā;
3. vieta – Zemgaļu iela 30/1; 30/2 Bauskā.

Nominācijā «Individuālā dzīvojamā māja vai viensēta»:
1. vieta – Lakāju iela 13 Ceraukstes pagastā;
2. vieta – «Jaunsētas» Vecsaules pagastā;
3. vieta – Bērzu iela 35 Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Māra

Dīvaina vērtēšana! Kam vairāk spuldzīšu, tas vinnējis ! Bet mūsu novadā kādā sēta bija rotāta ar rūķiem un nedaudz lampiņām, un ziniet izskatījās ļoti skaisti.

pirms mēneša, 2021.01.27 19:25

Vietējās ziņas