Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā plāno palielināt pabalstu audžuģimenēm un aizbildņiem 3

Bauskas novada pašvaldība tuvākajai domes sēdei gatavo lēmumprojektu, kas paredz palielināt pabalstu audžuģimenēm. Līdz šim tas bijis 80 latu apmērā, bet pašvaldība to palielinās līdz 120 latiem.Bauskas novada administrācijas lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko aģentūru LETA informēja, ka iecerētie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos paredz veikt izmaiņas pašvaldības noteiktā pabalsta apmērā, kas domāts audžuģimenēm bērna uzturam un audzināšanai. Pabalstu paredzēts palielināt par 40 latiem - no tagadējiem 80 latiem līdz 120 latiem. Pašreizējā samaksa par bērna audzināšanu mēnesī Bauskas novadā ir viena no viszemākajām Latvijā. "Citās pašvaldībās šī pabalsta apmērs ir virs 100 latiem. Mūsu novadā ir astoņas audžuģimenes, kurās pašreiz tiek audzināti 27 bērni, no kuriem tikai 6 ir mūsu novada bērni. Seši mūsu novada bērni aug audžuģimenēs ārpus mūsu novada, bet bērnunamos atrodas 47 mūsu novada bērni," pauda Bauskas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Anda Smiltiņa-Plūdone. Šī pakalpojuma apmaksai pašvaldība 2012.gadā izlietojusi 143 832 latus. Ar šiem saistošo noteikumu grozījumiem pašvaldība vēlas ieinteresēt mūsu novada audžuģimenes uzņemties aizbildnību par bērniem no mūsu novada, kam noteiktā laika periodā tas ir nepieciešams, un lai veicinātu alternatīvus aprūpes pakalpojumus bērnam draudzīgā vidē. Jautājums par grozījumu veikšanu Bauskas novada pašvaldības saistošajos noteikumos "Par Bauskas novada pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem" februārī tika virzīts izskatīšanai domes komiteju sēdēs un to skatīs domes sēdē 28.februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

iesaku

Nav runa par sliktākiem vai labākiem bērniem, bet par statusu. Kļūstiet par audžuģimenēm un visi dzīvo vecāku bāreņi varēs augt pie Jums...

pirms 7 gadiem, 2013.02.25 10:51

xx

Ļoti nesaprotams likums.Vai tad tie bērni ir sliktāki kas aug pie aizbildņiem.

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 15:14

Kas ir izdevīgā? Būt par audžuģimeni vai aizbildni

Valsts atlīdzība par audžuģimenes pienākumu pildīšanu- Ls 8o mēnesī
Pašvaldības pabalsts audžuģimenē ievietotā bērna uzturam, apģērbam,mīkstam inventāram- tas būs Ls 120 mēnesī.
Valsts pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu- Ls 32 mēnesī
Valsts atlīdzība par aizbildņa pienākumu pildīšanu-Ls 38 mēnesī
Bet virsraksts ir nesaprotams- aizbildņiem taču neko nepalielinās,apmēru nosaka MK noteikumi.
Audžuģimene- reāla darba vieta.

pirms 7 gadiem, 2013.02.23 14:57

Vietējās ziņas