Bauskas novadā prognozēts augsts ābeļu kraupja infekcijas risks 2

Bauskas novadā prognozēts augsts ābeļu kraupja infekcijas risks, liecina informācija Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) mājaslapā.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Augu aizsardzības zinātniskā institūta "Agrihorts" RIMpro prognožu modeļa brīdinājums liecina, ka augsts kraupja infekcijas risks šodien prognozēts Bauskas un Rēzeknes novados, bet pārējos novados pastāv neliels ābeļu kraupja infekcijas risks. 

Papildus informāciju par ābeļu kraupja bioloģiju un ierobežošanas pasākumiem augļkopji var atrast VAAD kaitīgo organismu datu bāzē.

VAAD ir Zemkopības ministrijas padotībā. Dienests veic valsts kontroli un uzraudzību augu aizsardzības jomā, kā arī sadarbojas ar starptautiskām organizācijām, nodrošinot informācijas apmaiņu ar citām valstīm par augu aizsardzības, augu karantīnas, sēklu aprites un selekcionāra tiesību aizsardzības jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tas jau labi

jo, pēc valstī piekoptās politikas, ievērojami pieaugs lielveikalu un lieldārzu īpašnieku peļņa, kuri savos dārzos var lietot visu Latvijā reģistrēto un nereģistrēto pesticīdu spektru. Vien mazdārziņu īpašniekiem atliek paļauties uz vienīgo tirdzniecībā pieejamo līdzekli Monsato "Raundapu"....

pirms gada, 2020.05.12 09:49

Vietējās ziņas