Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā projektēs divus veloceliņus 7

Bauskas pievārtē nākotnē varētu uzlaboties gājēju un velosipēdistu drošība. Ir iecerēts projektēt divus veloceliņus.

Bauskas novada domes augusta sēdē deputāti atbalstīja ieceri izstrādāt tehniskos projektus divu gājēju un veloceliņu izbūvei. Projekti varētu tapt izstrādāti šogad. Savukārt nākamā gada budžetā pašvaldībai vajadzētu rast līdzekļus to īstenošanai.

Saimnieciskās nodaļas vecākā speciāliste Agita Eglinska skaidro, ka viens no celiņiem paredzēts no Bauskas pilsētas robežas līdz Rītausmām. Iedzīvotāju blīvi apdzīvotais ciemats atrodas divu kilometru attālumā no Bauskas.

Uz Rītausmām ir divvirzienu ceļš, tas nav pilnībā apgaismots, ceļa nomale nav paredzēta gājējiem, jo ir bedraina, lietus laikā dubļaina, un ziemas periodā uz tās sašķūrēts sniegs. Tādējādi gājēju pārvietošanās te ir ne tikai apgrūtināta, bet arī bīstama. Šie argumenti bija pietiekami, lai deputāti atbalstītu gājēju un veloceliņa izbūvi.

Otru labiekārtotu ietvi apmēram kilometra garumā plānots būvēt gar Ziedoņu ielu uz Bērzkalniem. Arī šī veloceliņa un gājēju ietves izbūves nepieciešamība ir tikpat aktuāla kā uz Rītausmām. Deputāti domes sēdē atbalstīja arī šī ielas posma labiekārtošanas projekta izstrādi.

Valsts policijas Bauskas iecirkņa patruļdienesta rotas inspektors Aleksandrs Sidorčiks «Bauskas Dzīvei» pauda atzinīgu viedokli par šīm iecerēm. Gājēju, arī velosipēdistu pārvietošanās šajos ceļa posmos tiešām ir ļoti nedroša. Policijas inspektors vēlēja pašvaldībai turpināt uzlabot pārvietošanās apstākļus neaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem: velosipēdistiem un gājējiem. Drošība noteikti jāuzlabo posmā no Bauskas uz Janeikām.

Daudz gājēju ir pa Draudzības ielu, kur joprojām nav trotuāra, iela nav plata, bet satiksmes intensitāte pa to ir liela. Vēlama būtu arī ietves izbūve posmā no Kalna ielas līdz Elektriķiem. Vasarā netrūkst riteņbraucēju, kas ar velosipēdiem brauc uz Mežotnes pili. Nākotnē arī te varētu plānot veloceliņa izbūvi.

Domājot par iedzīvotāju drošību, deputāti atbalstīja tehniskā projekta izstrādi, lai rekonstruētu gājēju tiltiņu pār Mūsu Bauskā. Objekts ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Visticamāk, ka pēc jauna tehniskā projekta izstrādāšanas pašreizējo tiltiņu nāksies demontēt un tā vietā ierīkot jaunu. Arī šie darbi varētu notikt ne ātrāk kā nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Velodraugs

Super, malači! Ļoti gaidu celiņus un jauno tiltiņu! Bauska kļūs smuka.

pirms 7 gadiem, 2013.09.04 17:52

gaga

vai neskiet parak aizdomigi solijumi? varbut kadas velesanas tuvojas, mums nezinot?

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 11:18

rrrr

gaga-> neliekas ka tikko bija pashvaldiibu veleshanas??

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 11:53

dereks

Tiltiņš pār Mūsu tiešām ir drausmīgs, dēļi kustās, jebkurā brīdī var kādam kāja tur ieķerties. Savest kārtībā jau vajadzētu šogad,, vismaz pienaglot tos dēļus, kas kustās. Pa to tiltu taču staigā daudz skolēnu!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 11:45

Rūdolfs Demme

Šī ziņa uzlaboja man dienu. Paldies. Turpinām ar VELO.

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 15:32

RTM

Patiešām būtu patīkami doties uz darbu ar velosipēdu un nebūs jāraustās, ka kāds dullais uzskrien virsū.

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 15:49

Vietējās ziņas