Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada projekti saņem finansiālu atbalstu 3

Vairāki Bauskas novada administrācijas sagatavotie projekti pēc izvērtēšanas saņēmuši pozitīvu vērtējumu, informē novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina. Gada pirmajā pusē izvērtēšanai Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā (LAT-LIT) tika iesniegti 11 projektu pieteikumi. Nedaudz vairāk - 14 pieteikumu - pieteikti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) konkursā. Abos konkursos beigusies izvērtēšana, ir zināmi rezultāti.LAT-LIT programmā izvērtēšanai iesniegti 172 darbi. Bauskas novads nākamgad varēs īstenot trīs projektus. Viens no tiem ļaus publiskajās bibliotēkās izveidot jaunus uzņēmējdarbības sadarbības tīklus, modernizēt pašvaldības teritoriālo interneta tīklu, pilnveidot pašvaldības interneta mājaslapu un izstrādāt e-pakalpojumus. Gala apstiprinājums visdrīzākajā laikā tiks saņemts projektam, kas paredz lietusūdens kanalizācijas sistēmas izbūvi Bauskā. Projektā atvēlēto finansējumu varēs izmantot arī ugunsdzēsības signalizācijas ierīkošanai Bauskas Valsts ģimnāzijā, 2. vidusskolā un pilsētas pamatskolā. Līdzekļi paredzēti arī sirēnas un ģeneratora iegādei un uzstādīšanai domes ēkā. ELFLA programmā pozitīvu vērtējumu guvuši astoņi Bauskas speciālistu sagatavotie projekti. Vēl par diviem tiek gaidīts gala vērtējums. Paredzēti līdzekļi izglītības iestāžu un bibliotēku infrastruktūras uzlabošanai. Plānota jauna rotaļu laukuma izbūve pie Uzvaras vidusskolas. Tajā varēs spēlēties bērnudārza «Lācītis» mazie audzēkņi. Būs nauda vairāku skolu remontam, modernizēs Novadpētniecības un mākslas muzeju. Bauskas novada Bērnu un jauniešu centram būs finansējums telpu aprīkošanai, nepieciešamās mantas varēs iegādāties Bauskas tūrisma informācijas centra, Īslīces kultūras nama un novada bibliotēku vajadzībām. Atbalstu saņēmusi iecere Bauskā veidot jaunus interaktīvos pašvaldības informācijas punktus.Novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Egija Stapkēviča apgalvo, ka projektus, kuri neguva atbalstu, nenodos aizmirstībai: «Žēl, ka atbalstu neguva iecere veidot Zaļo parku Zaļajā ielā, izstrādāt tehnisko projektu Bauskas pilskalna estrādes rekonstrukcijai, Korfa dārzā izveidot Zaļo teātri un atjaunot tiltiņu uz Ķirbaksalu.» Pašvaldība gatava meklēt iespējas, lai noraidītos projektus iesniegtu izvērtēšanai citos konkursos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Precizējums no zinošā - pārsvarā visi projekti ir nevis Bauskā, bet pagastos....tā lūk
Regulāri vajag sekot līdz informācijai, tad arī zināsi

pirms 8 gadiem, 2011.12.07 21:39

novados viss balstās uz biedrībām... diemžēl tikai retajai biedrībai ir kārtīgs grāmatvedis, kurš spējīgs sakārtot dokumnetāciju... biedrības nepelna un grāmatveža pakalpojumi jāsedz no pašu maciņiem... skaisti...

pirms 8 gadiem, 2011.12.07 19:45

+. Tikai pārsvarā visi projekti ir Bauskā, ne novadā...

pirms 8 gadiem, 2011.12.07 10:30

Vietējās ziņas