Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada reorganizējamās vidusskolas absolvēs 30 skolēni 9

Bauskas novada Uzvaras un Īslīces vidusskolās, kas no nākamā mācību gada tiks reorganizētas par pamatskolām, vidusskolas posmā izglītību apgūst 30 skolēni, liecina novada pašvaldības publiskotā informācija.

Abās skolās šajā mācību gadā nav ne 10., ne 11.klases. Uzvaras vidusskolā ir 12 divpadsmitklasnieki, bet Īslīces vidusskolas 12.klasē mācās 18 skolēni.

Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare informēja, ka bērniem ir iespēja apgūt vidējo izglītību Bauskas Valsts ģimnāzijā un Bauskas 2.vidusskolā, daļa izvēlas izglītības iestādes Rīgā.

"Protams, mēs skumstam, ka skolēni izvēlas Rīgu un dodas uz prestižākajām skolām, taču arī paši cenšamies celt kvalitātes latiņu. Skolēns ir svarīgākais, uz ko orientēties. Ir jāizvērtē katras izglītības iestādes budžets pa pozīcijām, vai nav tā, ka uzturam ēkas, iekopjam parku. Svarīgākais ir, ko iegūst skolēns no katra izdotā eiro," reformu mērķi pamatoja Bauvare.

Vienlaikus viņa atzina, ka reformas ir psiholoģiski smagas, jo to mērķis jāskaidro sabiedrībai, tāpat nācies gatavot paskaidrojumus dažādām valsts iestādēm, kurās bija vērsušies reorganizācijas pretinieki. Bauvare ir pateicīga saviem kolēģiem, kas strādā, lai reorganizācija noritētu veiksmīgi.

Atgādināsim, ka par abu izglītības iestāžu reorganizāciju Bauskas novada dome lēmusi 2015.gadā, bet skolu audzēkņu vecāki īstenojuši vairākas iniciatīvas un aktivitātes, lai nepieļautu skolu reorganizāciju.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

saule

Un kurš tad ar nākamo mācību gadu nodrošinās transportu uz Bauskas prestižajām skolām? Vai atkal viss būs uz vecāku pleciem- kā nokļūs skolā, kā atpakaļ?utt....

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 12:12

saulītei

Kad skolēna nokļūšana mācību iestādē ir bijusi uz vecāku pleciem ( drīzāk riteņiem, ja brauc ar auto)?? Skolēnu autobusi no rītiem un pēcpusdienās kursē pa novadu, un nogādā bērnus gan skolā, gan no tās atpakaļ.

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 13:02

piesaulīte

4.maija gaisa balons pakāpeniski,bet neatvairāmi laiž duku ārā

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 13:18

pasaulīte

Īslīces 9. klases absolventi kopš tā brīža, kad neuzņēma vairs 10.klasē, jau otro gadu diezgan lielā skaitā brauc nevis uz "prestižajām" Rīgas skolām, bet uz Pilsrundāles vidusskolu, bet Bauskas novads tika maksā (nauda seko skolēnam). Kāds ekonomiskais labums bija no Īslīces vsk. likvidēšanas? Ne Bauskas ģimnāzija, ne Bauskas 2.vsk. nemaz tik iekārojamas, kā izrādās, nav.

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 15:25

:)

Tā gan ir. Bet cien. kundze izliekas, ka Rīga, lūk, pie vainas.

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 18:09

Saulītei

Novada apmaksāts autobuss no Uzvaras nekad nav vedis bērnus,kas pēc 9.klases aizgāja mācīties uz Bauskas prestižajàm skolām.

pirms 2 gadiem, 2017.09.21 19:26

Ewo

Tikai uz Rīgu vai Rundāli!Bauskai jau šogad abloms!Jo tāda kā Bauvar......nezinu,ko viņa tur dara,bet saprašanas nav.Un vēl viena mums ir -ekonomētāja,kam visur MK noteikumi,bet nevar nosaukt ne pantu,ne punktu.Ja bijāt finanšu ko. sēdē,tad saprotat..

pirms 2 gadiem, 2017.09.23 18:15

CT

katram skolēnam savu vidusskolu! vienam pašam!

pirms 2 gadiem, 2017.10.07 22:27

Vietējās ziņas