Bauskas novadā sāk pārtikas karšu izsniegšanu 22

Šonedēļ Bauskas novadā sākta pārtikas karšu izdale. Atbilstoši Bauskas novada domes ārkārtas sēdē 2. novembrī pieņemtajam lēmumam tās pienākas Bauskas novadā deklarētiem izglītojamajiem 7. – 12. klašu posmā, kas izglītību iegūst kādā no Bauskas novada izglītības iestādēm un pašlaik mācās attālināti.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina atklāja, ka skolām izsniegtas 2922 pārtikas kartes, kas tiks izdalītas 974 skolēniem – katram trīs kartes desmit eiro vērtībā par laika posmu no 26. oktobra līdz 6. decembrim. Viņa pieļāva, ka skaits, iespējams, mainīsies, jo ir vecāki, kuri ikdienā uz iesniegumu pamata ir atteikušies no brīvpusdienām, taču, uzzinot, ka tiek nodrošinātas pārtikas kartes, atkal piesakās.

I. Šomina skaidro, ka saskaņā ar pašvaldības lēmumu pārtikas kartes var saņemt skolēna likumiskais pārstāvis. «Pat ja skolēns jau ir pilngadīgs, karte vienalga jāsaņem likumiskajam pārstāvim, jo Bauskas novada sociālais dienests ar skolu starpniecību kartes izsniedz pret likumiskā pārstāvja parakstu, informācija par likumisko pārstāvi tiek ievadīta arī atskaišu sistēmā,» akcentē I. Šomina.

Pārtikas kartes iespējams atprečot 20 tirgotavās, no tām 13 atrodas pilsētā, pārējās ir pagastos – Gailīšos, Ceraukstē, Mežotnē, Codē un Vecsaulē. Pārtikas kartes šajās tirdzniecības vietās jāizmanto līdz 4. decembrim.

Tāds atprečošanas periods esot saistīts ar grāmatvedības datu apkopošanu. «Lai līdz budžeta gada noslēgumam varētu paspēt veikt visus norēķinus ar tirdzniecības vietām un ievadīt datus grāmatvedības sistēmā, ir noteikts, ka kartes jāizmanto līdz 4. decembrim. Ja kartes turpinās dalīt arī pēc 6. decembra, tad šie norēķini pāries uz jauno, 2021. gadu,» skaidro I. Šomina.

Daļu vecāku pašvaldības pieņemtā kārtība neapmierina. «Esam deklarēti Bauskas novadā, un te paliek mūsu nodokļi, taču tagad izrādās, ka pašu ļaudīm atbalsts nepienākas,» stāsta vidusskolēna, kurš izglītojas citā pašvaldībā, mamma. Līdzīgā situācijā ir arī tie skolēni, kuri mācās Bauskas novada skolās, bet deklarēti citviet, arī viņiem palīdzība iet secen.

I. Šomina precizēja, ka 7. – 12. klašu posmā novadā deklarēti, bet citās pašvaldībās mācās 159 bērni, savukārt no citiem novadiem Bauskas pašvaldības skolās izglītību iegūst 68 audzēkņi. Viņa akcentē, ka bērnu ēdināšana 5. – 12. klašu posmā ir pašvaldības brīvprātīga iniciatīva, tieši tāpat kā tas, ka pašvaldība šajā situācijā izlēmusi sniegt atbalstu 7. – 12. klašu izglītojamajiem pārtikas karšu veidā.

«Citu novadu bērni, kas mācās Bauskas novada izglītības iestādēs, atbilstoši domes lēmumam pārtikas kartes nesaņems. Mums ir informācija, ka citu novadu pašvaldības savos novados deklarēto bērnu, kuri mācās Bauskas novadā, likumiskajiem pārstāvjiem stāsta, ka veic starpnovadu norēķinus un Bauskas novada pašvaldībai nav pamata nenodrošināt pārtikas kartes arī citu novadu bērniem. Vēlamies paskaidrot, ka starpnovadu norēķinos, kuri Bauskas novadā tiek saņemti par bērniem no citiem novadiem, ēdināšanas izmaksas nav iekļautas,» informē I. Šomina.

Tomēr mūspuses citu pašvaldību prakse liecina, ka atbalsts tiek arī skolēniem, kuri deklarēti citā novadā. Piemēram, Iecavas novada pašvaldībā paskaidroja – ja Bauskā vai citviet deklarēts bērns mācās Iecavas novada skolā, tad pārtikas paka viņam tiek izsniegta. Tādējādi Iecavas novada pašvaldība atbalstu nodrošina visiem, kuri mācās Iecavas novada pašvaldības izglītības iestādēs. Tie, kuri ir deklarēti, bet nemācās novada izglītības iestādēs, saņem tajās, kurās mācās, protams, iespējams, ka ne visi. Kā Vija Ieleja, Iecavas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja, komentēja – tā kā valstī nav vienota kārtība, kāds var palikt arī bez atbalsta.

Savukārt Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Līdaka apliecināja, ka arī tie Pilsrundāles vidusskolas izglītojamie, kuri deklarēti citā pašvaldībā, ir tiesīgi pretendēt uz ēdināšanas izdevumu kompensāciju. Šobrīd Pilsrundāles vidusskolas 7.-12.klasēs mācās 21 bērns no cita novada un visiem pienākas  ēdināšanas izdevumu kompensācija. Savukārt tie skolēni, kuri deklarēti Rundāles novadā, bet izglītojas citas vietvaras skolā, var pretendēt vien uz atbalstu, ko sniedz tā pašvaldība, kurā skolēns apmeklē izglītības iestādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Gribu zibat

Kur palija kartinas kurus vecaki neiznema pavasari????kas notiek?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 12:16

tāpat nesapratīsi

Vispār jau kartiņa, kā te viņas sauc, ir tikai papīra gabaliņš. Tās, kuras palika pāri, tagad arī dala.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:17

Tā tad

Vai tad vecāki neizņemot " kartiņas" paši pie tā nav vainīgi? Neizņēmi, tad viss, ko te tēlot detektīvu, kur palika.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 20:21

Liene

Ja ari interese!kur ???

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 22:20

secinājums

Tu skaidri zini? Vai pats arī kabatā bāzi? Katrs jau , Harīt, spriež pēc sevis, ja pats zodz visu, kas nav piesiets, tad domā, ka citi arī.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:51

Henrijs

Jauki jau ira.par pārtikas kartēm.bet padomājiet cik tie bērni apēd.jau pa dienu.30 eiro aiziet.kur mēnesi.vel cik elektrības.patērē.un telefoni karsti paliek No tālmācības.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 23:43

Jaa

Vai bērni ir valstij jābaro? Un cik pilnus šķīvjus bērni atstāj skolas pusdienās?
Un cik tie nabaga bērniņi nopīpē?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 00:07

izcili

102 gadus pēc neatkarības pasludināšanas valsts savā attīstībā nonākusi tik tālu, ka strādājošiem vecākiem par nopelnīto algu nav iespējams pabarot savas atvases. Piedevām visiem, arī tiem, kas saņem miljonus tiešmaksājumos un brauc ar Q7 vai X6, visiem, kā uzskata dalītāji domē.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 10:03

Zb

Nevagag valstij bernus barot,valsts baro bernus pa nodokliem kurus es maksaju..valst varo,mes valsts barojam!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 08:35

to izcili

vai viss pienaakas tikai blazdaru n-tajiem beerniem?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 14:57

kā uz to skatās

var jau skatīties arī no bijušā ministra Pūces viedokļa- jo vairāk ir, jo vairāk gribas. Tikai it visās ES institūcijās norāda uz ļoti lielo atšķirību cilvēku nevienlīdzības ziņā un valstī pārāk daudzajiem nabagiem, bet pašvaldībai taču vieglāk, iedot visiem, arī tiem kam skolas pārtika vien suņa barošanai

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 16:49

Jaa

Man berns macas Bauskas pamatskola.Deklerets Rundale.Vinam nepienakas karte,bet kapec pa naudu var est .valsts atmaksatu .bet karte nepienakas ne no viena novada.Ko darit ja ireju dzivokli bet deklereties nevaru seit.un berni macas Bauskaa.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 22:19

Hm

Vai tad Rundāles novada deklarētiem bērnu vecākiem nesolīja naudiņu uz konta skaitīt? Vai arī Jums tā situācija ka neskaitāties ne īsti tur ne Bauskā? Varbūt var kādā iestādē painteresēties, kur griezties, ko darīt, bērnu tā nevar apdalīt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 22:12

Pusdienas

Ja Tavs bērns mācās klasē augstākā par 4.klasi, tad valsts nekādas pusdienas viņam nemaksā. Skolas laikā tava sīkā pusdienas apmaksā Bauskas novada nodokļu maksātāji, tā kā deklarējies Bauskas novadā un sāc vienreiz maksāt šeit nodokļus un beidz gausties

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 12:33

Jaa

Vieni meli.kas likumu isti nezin .tas neko nedabus.un nevajag ari.Paldies.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.18 22:21

rezumē

tātad, visi sākot ar šeit minētajiem "daudzbērnu blazdariem" līdz tūkstošus ik mēnesi nodokļos maksātājiem, visi ar pateicību skatās uz domes darbinieku piešķirto desmitnieku. Tātad, maksājam valstij nodokļus, lai tā mēnesī atsviestu 10 eiro bērna uzturēšanai un skatāmies uz to pateicīga suņa acīm...

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 10:10

Tas rezumē

Laikam bērnu nav, pelni miljonu un rej te kaut ko glupu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 22:15

varbūt?

lielai daļai iedzīvotāju prātiņš tāds, piekrītam visam ko dara patvaldībās ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa desmitniekiem vai simtiem, atskaitītiem no algas, kuras, kā izskatās, nepietiek pat bērna uzturēšanai un nu gaviles par domnieku "atklājumu", ka var taču kādu desmitnieku arī atmest šiem trūkumā nonākušajiem, visiem

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 10:50

Mamma

Manuprāt, tieši šis gadījums parādīja Bauskas domes izpratni par situāciju. Sanāk, ka baušķinieku bērni mācoties citur saņem atbalstu, bet citur deklarētie nē.. . Var būt situācija, ka tikai iepriekšējā gadā mainīta tā deklarētā dzīvesvieta, kā arī abi vecāki maksājuši Bauskai nodokļus!! Kā tad? Neiet runa, kas ko var , vai nevar, bet par vienādu attieksmi! Iecava un Rundāle domāja ar galvām, bet Bauska?? Es zinu, ko darīšu vēlēšanās.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.20 15:35

Šuvēja

No kura laika latviešu valodā vārds šuvēja ir cenzējams, jo pazuda 2 komentāri

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.22 10:15

Vietējās ziņas