Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada skolās jauns sporta inventārs 4

Noslēdzies Izglītības un zinātnes ministrijas konkurss «Sporta inventāra iegāde mācību priekšmeta «Sports» standarta īstenošanai izglītības iestādēs», tādējādi Bauskas 2. vidusskola, Bauskas pilsētas pamatskola, kā arī Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskola ir saņēmusi nepieciešamo inventāru.

«Patīkami, ka beidzot ziemā bērni varēs iet slēpot,» prieku pauž Bauskas pilsētas pamatskolas spor-ta skolotājs Rihards Krūmiņš. Izglītības iestāde ir saņēmusi 15 slē-pošanas komplektus – bērnu distanču slēpes, nūjas, zābakus un slēpju stiprinājumus. «Slēpes un zābaki ir «Fischer» ražojums, kas šajā nozarē ir līderi. Arī nūjas ir profesionālās, piecdesmit procentus no materiāla veido karbons. Tā kā tās ir domātas pieaugušajiem, jo tik kvalitatīvas bērniem parasti neražo, nāksies nūjas nedaudz apīsināt. Labāk saņemt garākas, nevis pārāk īsas,» secina R. Krūmiņš. Plānots, ka slēpot varēs 5. līdz 9. klašu audzēkņi, tālab zābaki sagādāti 37. līdz 43. izmēra pēdām.

Skolas līdzšinējais ziemas inventārs sporta stundām bija divas ragaviņas un daži «ābolīši».

Bauskas pamatskola vēl šajā programmā ir saņēmusi divus augstlēkšanas paklājus ar pārvalkiem, kas beidzot varēs tikt izmantoti kopā ar pirms pieciem gadiem iegādātajiem statīviem un latiņu. Toreiz atlikušajam inventāram pietrūkuši līdzekļi.

Svarīgs papildinājums ir arī astoņas florbola nūjas un divi vārti.

Bauskas pamatskolas direktors Jānis Rumba gandarīts, ka skola tika atbalstīta šajā projektā. Būs iespēja pilnīgāk realizēt sporta standarta prasības, nostiprināt un uzlabot skolēnu veselību, kā arī padarīt sporta stundas interesantākas. 


Mežgaļu pamatskola no projekta ir ieguvusi 26 slēpju komplektus un 20 nūjošanas nūju komplektus. «Izmantosim iespēju atrasties svaigā gaisā dabā – ap mūsu skolu ir liels parks, ko varam izmantot slēpošanai un nūjošanai. Bērni par šiem sporta veidiem izrāda lielu interesi,» stāsta iestādes direktors Jurijs Zeļčs.

Savukārt Bauskas 2. vidusskolai iegādāti desmit vingrošanas soli, četri basketbola grozi, paralēlās līdztekas un mīksto moduļu komplekts.

Summa, par kuru visām trim skolām nopirkts sporta inventārs, sasniedz gandrīz 9,5 tūkstošus latu. Lielāko daļu – 51 procentu – no projekta summas sedz Bauskas novada dome, bet atlikušo – Izglītības un zinātnes ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

B.

Rīčiņš realizēs pilnīgāk sporta standarta prasības, nostiprinās veselību... ko tad visu šo laiku darīja? Sporta inventārs ir nepieciešamība , kā jebkurš mācību līdzeklis.

pirms 6 gadiem, 2013.11.27 21:12

***

Prieks par jauno inventāru un domes atbalstu.Jauki ,ka skolotājs un skolas vadība prot iegūto novērtēt.

pirms 6 gadiem, 2013.11.28 06:15

mēs vadība

Mēs vadība visu šo laiku nebijām spējīgi skolai sagādāt elementāro sporta inventāru. Nolieciet galvu domes priekšā par šo izcilo gādību.

pirms 6 gadiem, 2013.11.28 21:22

Slēpotājs

Slēpju garums gan tāds interesants... :)

pirms 6 gadiem, 2013.11.28 09:51

Vietējās ziņas