Bauskas novada skolēnus iedvesmo Aspazijas daiļrade, apbalvoti labākie 1

Bauskas kultūras centrā 25. martā skanēja Aspazijas dzeja, bija skatāmi fragmenti no viņas lugām. Bauskas Centrālā bibliotēka (BCB) sadarbībā ar Bauskas Valsts ģimnāziju veidoja dzejnieces jubilejai veltītu piemiņas pasākumu «Es esmu kā roze starp rāceņiem, kā uguns starp sausiem žagariem».

Dzejnieku Raiņa un Aspazijas tēlos bija iejutušies Bauskas tautas teātra aktieri Ināra un Edvīns Hegenbarti. BCB speciāliste Laimdota Ozoliņa pārstāstīja literātes biogrāfiju, dzejnieces lirikas pasaulē palīdzēja iejusties skolotāja Vija Cerusa un Uzvaras amatierteātra dalībnieki. Pasākumā dziedāja Bauskas sākumskolas ansamblis un senioru koris «Sarma». Ģimnāzisti rādīja fragmentus no Aspazijas lugas «Zaudētās tiesības».

Noslēgumā tika apbalvoti Bauskas novada skolēni, kas guvuši panākumus jaunrades darbu konkursā. Skolēnu stāstus, esejas, dzejoļus vērtēja žūrija, kurā strādāja literatūras un kultūras jomas speciālisti. 

Par labākajām žūrija atzina Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieces Līvas Luīzes Levko eseju «Nu runā, dvēsele, tas ir tavs laiks!» un Bauskas pilsētas pamatskolas 7. klases skolnieces Paulas Kristiānas Daugules literāro pasaku «Es tev ko jauku stāstīšu».

Otrās vietas diplomus saņēma Mežgaļu pamatskolas 9. klases skolniece Marta Kursiša par dzejoli «Ilgu taurenis», Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēkne Kristiāna Paula Lībiete par darbu «Mans dialogs ar Aspaziju» un Bauskas pilsētas pamatskolas 7. klases skolniece Luīze Druviņa par «Elzas dienasgrāmatu».

Trešajā vietā Jaunsaules pamatskolas 9. klases skolnieces Mairitas Gedrovičas sacerējums «No lapas uz lapu» un Bauskas pilsētas pamatskolas 7. klases audzēknes Dinijas Salasgrāves darbs «Es gribu laimi sev pati ņemt».

Ar labāko darbu fragmentiem var iepazīties laikraksta «Bauskas Dzīve» 30. marta avīzē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nenolauztā priede

Apbrīnoju Aspaziju - dzīvot kopā ar tāāādu nīkuli.....

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 16:30

Vietējās ziņas