Bauskas novada svētku ieskandēšana pagastos turpinās 6

Nedēļas nogalē, 25. un 26. jūlijā, Bauskas novada svētkus ieskandināja Gailīšu, Vecsaules, Brunavas un Ceraukstes pagastā.

«Bauskas Dzīve» sestdien apmeklēja Gailīšu pagasta Uzvaru, kur dižu koku ielokā pie lielā akmens pulcējās gan vietējie iedzīvotāji, gan citu pagastu ļaudis. Sarīkojumā godināja ļaudis, kas veicinājuši lauksaimniecības, kultūras un citu nozīmīgu nozaru attīstību. Bija atmiņas par dzīvi agrāko gadu kolhozā «Uzvara».

Bauskas novada domes deputāte Rudīte Čakāne vēlēja, lai svētkos sasaucas dzidras balsis un sprakst dzirksteles, lai jūtams latviešu sīkstums, ar kuru var dzīt pat dzirnavu akmeņus. Viņa uzsvēra – lai ik gadu vasarā visi varētu satikties un priecāties, visu gadu ir jāstrādā.

Ar skanīgām dziesmām svētku apmeklētājus priecēja Gailīšu pagasta koris «Kamarde». Dziedātāji Marija, Valda, Vija un Normunds atzina, ka šajā koncertā jāuzstājas ļoti atbildīgi, jo savējie vērtējot visstingrāk. Koris pagastā izveidots 1966. gadā, pirmsākumos dziedājuši 80 dalībnieki. Lai arī koristu pulks gadu gaitā ir sarucis, dziedātāji teic, ka nākamgad, kora 50 gadu jubilejā, rīkošot kārtīgas svinības. Tagad «Kamardē» vienojušās vairākas paaudzes un visi jūtoties kā liela ģimene, mīļākās esot tās dziesmas, kas aizkustina sirdi. Koristiem prieks, ka ik pa laikam viņu pulciņam pievienojas arī jaunieši. Dziedātāji teic, ka kora kodols ir Graužu dzimta, diriģents Jānis Rotšteins un dvēseliskā kormeistare Dace Liepa.

Dodoties ciemos pie radiem, paklausīties koncertu bija ieradusies īslīciete Zane Nagņibeda. Viņa esot bijusi arī sarīkojumā Īslīces pagastā un pamanījusi, ka Bauskas novada svētku ieskandināšana pagastos atšķiroties, tāpēc nolēmusi doties arī uz svinībām Bauskā.

Svētku dalībnieku pulkā bija kādreizējais Gailīšu pagasta kultūras darba organizators Pēteris Seleckis. Viņaprāt, sarīkojums Uzvarā bijis interesants: «Nezināju, ka būs tik vareni svētki. Patīkami satikties ar vecām paziņām.» P. Seleckis savulaik bijis Uzvaras teātra režisors. Iestudējuši R. Blaumaņa izrādi «No saldenās pudeles», gatavojuši skatuves dekorācijas, kad tās nebijis, kur likt, uzcēluši šķūnīti. Pēc kāda laika režisors nolēmis dekorācijas apskatīt. Paverot šķūņa durvis, ieraudzījis, ka uz greznajām dekorācijām sakrauti smagi cementa maisi. Devies pie toreizējā kolhoza priekšsēdētāja Ivara Jansona un teicis – ja situāciju neatrisināšot, viņš aiziešot no darba. Citas vietas cementam tiešām neesot bijis, bet solījums bijis jātur, un Pēteris Seleckis no darba aizgājis.

Koncertā uzstājās koris «Kamarde», Uzvaras amatierteātris, senioru deju kopa «Vēlreiz», Bauskas līnijdejotāju grupa «Hot Boots», Mežotnes līnijdejotāji un ansamblis «Labvakar Plus».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

paldies

Koncerts bija patiešām jauks un aizkustinošs. Paldies Ilutai un dalībniekiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 12:32

vērotājs

tie Mežotnes un Gailīšu (šoreiz laikam nebija) mazie līnijdejotāji gan žiperīgi! labi, ka nav tikai dators-dators!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 15:16

dalībniece

paldies Ilutai par sarīkoto ekskursiju uz veco auto muzeju Miķelī. Un pārsteigums pēc muzeja apmeklējuma Normunda izpildījumā nu gan bija vareni gards! Atkārtot!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.27 23:15

naglai

Kaut nu Tu vecumā spētu kustēties ar tādu žiperīgumu un smaidu kā tās senioru deju kopas dejotājas!

pirms 5 gadiem, 2015.07.28 11:55

Vietējās ziņas