Bauskas novada svētku laikā norisināsies sacensības «Latvijas spēcīgākā pilsēta» 3

Bauskas pilsētas svētku laikā iecerēti vairāki sportiski pasākumi. Piektdienas vakarā notiks svaru stieņa spiešanas pasākums «Latvijas spēcīgākā pilsēta». Savukārt sestdien – ielu basketbola un florbola turnīri, kā arī spēka divcīņa. Svētdien – paukošanas Bauskas pilī.

Piektdienas, 31. jūlija, vakarā Rātslaukumā jau otro reizi notiks svaru stieņa spiešanas guļus pasākums «Latvijas spēcīgākā pilsēta». Pagājušajā gadā Bauska palika ceturtajā vietā.

Šogad sacīkstēs piedalās desmit pilsētas. Nosacījums ir vienkāršs – iesaistās visi, kas var, un paceltais svars skaitās kopvērtējumā. Jaunieši līdz 18 gadiem un sievietes ceļ 20 kilogramu smagu svaru stieni, bet vīri – 50 kilogramu smagu svaru stieni. Ne viens vien Bauskas spēkavīrs pagājušajā gadā uzcēla vairāk par trim tonnām, tomēr ļoti lielu ieguldījumu deva pārējie dalībnieki.

Šī sporta veida pārstāvis Felikss Žieds cer, ka šogad uz pasākumu atsauksies lielāks skaits dalībnieku un Bauskai izdosies iekļūt vismaz trijniekā. Pašlaik vadībā ir Gulbene, kur pacēla kopā 145,88 tonnas. «Nevajadzētu baidīties nākt un piedalīties. Tieši otrādi – katram ir vērts atnākt un izmēģināt savus spēkus, palīdzot arī savai pilsētai,» uzsver F. Žieds.

Tūlīt pēc sacensībām Rātslaukumā sāksies jauniešu vakara pasākums. Jauniešiem – gan puišiem, gan meitenēm, kas ierodas uz koncertu, dalība šāda veida sacensībās pirms ballītes būtu tīri laba iesildīšanās pirms vakara trakulībām. Piedalīšanās pilsētās vārdā radītu patīkamu kopības izjūtu svētku dalībniekiem.

Savukārt sestdien, 1. augustā, notiks uzreiz trīs sporta pasākumi. Laukumā pie novada domes aizvadīs ielu basketbola un florbola turnīrus. Savukārt Rātslaukumā notiks spēka divcīņas sacensības – svaru stieņa spiešanā un vilkmē. Uz šiem turnīriem parasti ierodas ne tikai spēcīgākie vīri no Bauskas un Iecavas novada, bet arī stiprākie sportisti no citām Latvijas pilsētām.

Svētdien, 2. augustā, Bauskas pilī notiks paukošanās turnīrs «Ius gladii» jeb «Zobena tiesības». Uz sacensībām katru gadu pulcējās labākie Latvijas paukotāji, un īpašu noskaņu turnīram piešķir Bauskas pils vēsturiskais šarms, kuru nodrošina arī Bauskas pils darbinieku un seno deju grupas «Galms» dejotāju dalība vēsturiskos tērpos.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Baušķinieks

Kapēc vajag aizstāvētbauskas godu, ja dome nevar uztaisīt normālu svaru zāli priekš ši'sporta veida cienītājiem.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 16:00

Vietējās ziņas