Bauskas novada svētkus ievada Dāviņu pagastā

Skaistajā piektdienas vasaras vakarā – 17. jūlijā – Dāviņu pagasta centrā ar koncertu un nelielām izklaidēm jaunākajai paaudzei sākās Bauskas novada svētki. Kopā ar koncerta dalībniekiem apmeklētāju skaits bija ap simtu, publikā galvenokārt bija bērni, jaunieši un seniori.

Ciemata iemītniece Mudīte Purviņa, no kuras dārza bija nākušas skaistās lilijas māksliniekiem, portālam stāstīja, ka ir pastāvīga kultūras un izklaides sarīkojumu apmeklētāja pagastā. «Kas tad cits nāks, ja ne mēs?!» kopā ar Mudīti smaida viņas laikabiedres. Dāmas priecīgi sveica priekšnesumus, dziedāja līdzi melodijām un ritmā sita plaukstas deju laikā.

Viņas skaidro, ka ekonomiski aktīvā paaudze piektdienas vakarā vai nu ir atceļā no darba, vai arī pārāk nogurusi pēc darba nedēļas. Jauniešu sarīkojumā bija daudz – mazākie māmiņu uzraudzībā lēkāja pa batutu, meitenēm pievilcīga bija iespēja apzīmēt seju vai rokas, teju neapstājās ripojamās bumbas, kurās vingrotājs turas iekšpusē, lokanību varēja pārbaudīt pēdu un plaukstu spēlē. Dažs gan sākumā saskuma, uzzinot, ka nebūs solīto piepūšamo atrakciju, tomēr atrada citu nodarbi.

Pagasta kultūras rīkotāja Inese Viļuma teic, ka sarīkojumā lielākoties sanākuši jau zināmie apmeklētāji. «Gaidām arī citus, jo Dāviņos reģistrēti ap 700 iedzīvotāju. Ir arī tādi, kam pievilcīgākas Rīgas vai Bauskas izklaides, taču, reiz atnākot, var pārliecināties, ka protam priecāties,» saka pasākuma organizatore.

Koncertā uzstājās Codes jauniešu deju kolektīvs, Vecsaules dāmu ansamblis «Uguntiņa», studijas «Aprīļa pilieni» grupa «Do Re Mi» no Īslīces pagasta, dziedātāji Jurgita Druseika un Raitis Sirmanis ar jaunāko paaudzi. Īpaši atraktīva bija Bauskas kultūras centra līnijdejotāju «Hot Boots» izpildītā «Ābrama polka». Jaunekļus pie skatuves laukuma pievilka vēderdeju grupas «Jasmīnas» priekšnesums, un koncertu noslēdza vietējās dejotājas Ivetas Putranes uzstāšanās.

Vairāk par Dāviņu svētkiem lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien,20. jūlijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas