Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada svētkus svinēs trīs dienas 7

Sagatavota Bauskas 405 gadu jubilejas svētku programma, portālu informē Bauskas kultūras centra speciālists Jānis Dūmiņš. Svētkus «Zelts un sidrabs manim pūrā» augusta sākumā svinēs trīs dienas. Piektdienas, 1. augusta, pēcpusdienā atklās  gleznu izstādi  Bauskas novadpētniecības muzejā. Tajā būs darbi no muzeja krājumiem, kā arī no privātkolekcijām. Skatītāji varēs novērtēt glezniecības plenēra «Bauskas vasara 2014» 11 gadu jubilejas skati.

Bauskas kultūras centrā 1. augusta pēcpusdienā apskatei nodos tautas fotostudijas «Bauska» izstādi «Bauskai 405». Pēc tam svētkus ieskandinās Bauskas novada jauktā kora «Mežotne» koncerts. Pilsētas Rātslaukumu piektdienas vakarā atvēlēs jauniešiem. Viņus izklaidēs mūziķis Gacho, kā arī dīdžejs AI-VA.

Bauskas svētki turpināsies sestdien, 2. augustā. Laukumā pie  tirdzniecības centra «Rimi» par savu darbu stāstīs policisti. Savukārt pie novada domes ēkas notiks strītbola turnīrs. No Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāles startēs auto orientēšanās sacensību dalībnieki.
Rosība valdīs arī vecpilsētā. Mākslinieku dārzā katrs aicināts iegriezties Lielā Murzas kārtējā krāmu tirgū. Andelēšanās paredzēta arī Bauskas Rātslaukumā. Prezentācijas gatavo novada uzņēmēji. Būs izklaides bērniem, kā arī svara celšanas sacensību Bauskas posms. Svētku atklāšanā koncertprogrammu «Nāc, brālīt, nāc, māsiņ, rotāt!» gatavo Bauskas novada bērnu deju kopas, vokālo studiju dalībnieki un Mūzikas skolas audzēkņi.

Īpašu noskaņu 2. augusta pēcpusdienā varēs baudīt Plūdoņa ielas galā – pie laivu piestātnes. Tur koncertēs dziedātāja Inga Karpiča – «Dziesma ir rotaļa, dziesma ir prieks».

Pēc neliela atelpas brīža sāksies svētku gājiens. Tā moto šogad ir «Plūdoņa noskaņās». Baušķenieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties Korfa dārzā, gājienā visi dosies lejup pa Salātu ielu, tālāk pa Plūdoņa ielu, līdz Rātslaukumam. Tur sāksies koncerts «Sveiciens Bauskai vasarā». Tajā piedalīsies novada sadraudzības pilsētu pārstāvji no Ripinas, Pakrojas, Radvilišķiem, Hedemoras un Hašuri.

Vakara izklaides programmā paredzēta dziedātājas Inetas Rudzītes un grupas «Sympathique» uzstāšanās, skatītājus priecēs arī grupa «bet bet». Īsi pirms pusnakts būs svētku uguņošana, bet nakts ballē dziedās Viktors Zemgals ar pavadošo grupu. Citi mūzikas ritmi valdīs SIA «Fotomiks» pagalmā, kur balli spēlēs Ēriks Gruzniņš.

Daudzpusīga  programma sagatavota svētdienai, 3. augustam. Diena iesāksies Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskajā  baznīcā ar svētku dievkalpojumu, kurā piedalīsies Liepājas zvanu ansamblis «Campanella». Dažādas aktivitātes pēcpusdienā paredzētas Bauskas Livonijas ordeņpilī, kura šajā dienā svinēs 571. jubileju. Svētdienas vakarā visi aicināti uz svētku noslēguma koncertu Bauskas pilskalna estrādē. Deju uzvedumā «Ziedu vijas un melodijas» piedalīsies Bauskas deju apriņķa kolektīvi, tautas deju ansambļi no citiem Latvijas novadiem, kā arī dejotāji no Hašuri pilsētas Gruzijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jautājums?

Kas īsti notiek?Bauskas novada svētki vai Bauskas pilsētas svētki "Bauskai 405?"

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 13:53

Zinu

Novada svētki. Alus svētki ir, šķiet, nedēļu vēlāk...

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 14:27

Zinu

Ja atkal kaut kas netīk, varbūt kādu ideju, kā tad svinēt NOVADA svētkus? Iepriekšējos gados pagastos īsti atsaucības nebija! P.S. Ar to budžetu, kas ir pieejams...

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 14:29

Nekā nebija!!!!!!!!

Tie ir Bauskas jubilejas, nevis novada svētki.

pirms 6 gadiem, 2014.06.17 20:12

Zinu

Ai, patiesībā, ka tik ballīte. Es baušķenieks, man ir labi gan tā, gan šitā!

pirms 6 gadiem, 2014.06.19 19:45

Vietējās ziņas