Bauskas novadā ugunsgrēkā dzīvoklī vīrietis gūst 50 procentus ķermeņa apdegumus

Seši izsaukumi – divi uz ugunsgrēka dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, viens maldinājums, tāda ir aizvadītās diennakts, laika posmā no 5. marta plkst. 6.30 līdz 6. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes statistika, portālu informēja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

5. martā plkst. 11.59 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novadā daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā bija izcēlies ugunsgrēks un tajā ir cietis cilvēks. Kad Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji ieradās notikuma vietā, viņi konstatēja, ka ēkas otrā stāva dzīvokļa vannas istabā bija dedzis spainis ar atkritumiem un tam līdzās atrodas cietušais. Ugunsdzēsēji-glābēji noskaidroja, ka divi iedzīvotāji pamanīja, ka ēkā izveidojies sadūmojums. Saprotot, ka tas nāk otrā stāva dzīvokļa, viņi devās tajā iekšā un konstatēja, ka vannas istabā deg atkritumu spainis, kas tika nodzēsts ar ūdeni. Pēc tam šie cilvēki zvanīja operatīvajiem dienestiem. Līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ierašanās brīdim ugunsdzēsēji-glābēji cietušajam sniedza pirmo palīdzību – ietina viņu folijas segā un centās atdzesēt ar ūdens palīdzību. Notikumā strādāja seši ugunsdzēsēji-glābēji un divas autocisternas.  VUGD izsaka pateicību iedzīvotājiem par pareizo un operatīvo rīcību!

Cietis 57 gadus vecs vīrietis. Viņš guvis termiskus apdegumus, kas skar vairāk nekā 50% ķermeņa virsmas, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)  Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone. Tie bijuši kakla, krūšu kurvja rajona, abu roku un kreisās kājas apdegumi. Notikumā bija iesaistīta viena NMPD brigāde, pēc tam palīgā atbrauca ārstu speciālistu brigāde. Kopā ar to vīrietis smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas