Bauskas novada Uzvarā daudzdzīvokļu namā izceļas ugunsgrēks 4

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, 4. novembri, plkst. 2.03 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Bauskas novada Uzvarā sešstāvu dzīvojamajā mājā ir izveidojies sadūmojums, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji nekavējoties sāka cilvēku glābšanu no ēkas augšējā stāva un evakuāciju no pārējiem stāviem. Ar glābšanas masku palīdzību tika izglābti trīs cilvēki un suns. No ēkas tika evakuēti 11 cilvēki. Pārmeklējot ēku, tika konstatēts, ka sadūmojumu radīja piektajā stāvā 3 m2 platībā degošs elektrības skapis un elektrības vadu tehnoloģiskā šahta, kas tika nodzēsti ar pulvera aparāta palīdzību. Deviņi ugunsdzēsēji-glābēji no Bauskas daļas un Iecavas posteņa darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 3.38. Konstatēts, ka nevienam iedzīvotājam šajā namā nebija dūmu detektora. Ja tas būtu bijis, tad sadūmojums būtu pamanīts ātrāk. Šoreiz iedzīvotājiem jāpateicas kaimiņam, kas divos naktī bija vērīgs un izsauca ugunsdzēsējus.

Neilgi pēc tam, plkst. 4, VUGD saņēma informāciju, ka Iecavā, uz autoceļa Rīga–Bauska, ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka vieglajā automašīnā atrodas iespiests cilvēks, savukārt no smagās automašīnas degvielas bākas notiek noplūde. Negadījumā cieta vieglās automašīnas vadītājs – 26 gadus vecs vīrietis, kas esot iemidzis pie stūres, un transportlīdzeklis ietriecies smagajā automobilī. Šoferis vidēji smagā stāvoklī stacionēts ar politraumām, vairākiem ķermeņa ievainojumiem, informē Ilona Indriksone, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece.

Ugunsdzēsēji-glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību cilvēku atbrīvoja no automašīnas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Lai nepieļautu noplūstošās degvielas iekļūšanu grāvī, ugunsdzēsēji-glābēji izveidoja apvaļņojumu un pēc tam ar absorbenta palīdzību savāca noplūdušo degvielu. Pēc tam, kad autoevakuatori bija abas automašīnas novilkuši no ceļa braucamās daļas, ugunsdzēsēji-glābēji sakopa ceļu. Notikuma vietā darbi tika pabeigti plkst. 6.20, un tajos piedalījās seši Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji ar divām autocisternām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Šoferis

Smaga avārija, brīnos, ka audi vēl kāds dzīvs, lupatas autiņš

pirms gada, 2019.11.04 19:03

Zirgs

Gan jau nelaime klasiskā šādās mājas ar "baseina" tipa jumtiem. Ja jumts caurs bet daudzivokļu mājas irnieki nespēj vienoties par tā remontu, lietus laikā ūdens pa šahtu tek iekša un iekļūst 5stāva elektribas sadalē(6.stāva parasti savas sadales nav.) Sekas ir tikai laika jautājums...Domājams, ne vienīgajā kāpņu telpā šāda problema Uzvarā. Jo pie mums īrniekiem ir tikai tiesibas, bet nekadu pienākumu uz koplietošanas telpām!

pirms gada, 2019.11.04 20:34

Vards

tipiskais īssavienojums skapī, saslēgtas vairākas elektroiekartas un cer, ka vecie vadi izturēs slodzi, ai,ai!

pirms gada, 2019.11.04 20:42

Zirgvards

kāda slodze 2 naktī? Domā ko raksti,sen ar eletribu nevens praktiski nesildas dēļ cenas ,jo vairak nakts vidū!. Ari instalācijas tajos skapjos nav tik arhaistiskas ,kā esi iedomājies,neviena audum/gumijas vada to gadu būvētajos elektrosadalēs nav!

pirms gada, 2019.11.05 12:42

Vietējās ziņas