Bauskas novadā vairākās vietās deg labības lauki

Vakar, 26. jūlijā, plkst. 10.56 tika saņemts izsaukums uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur ar atklātu liesmu dega labības lauks 1,1 hektāra platībā.

Ugunsgrēka ierobežošanā Īslīcē strādāja arī četri traktori ar zemes apstrādes diskiem. Plkst. 11.51 ugunsgrēks tika likvidēts, informē Sandra Vējiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Savukārt plkst. 12.19 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Sesavas pagastu, kur dega labības lauks 33 hektāru lielā platībā. Notikuma vietā strādāja Elejas, Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī septiņas lauku īpašnieku traktortehnikas vienības (trīs no tām ar ūdens mucām). Plkst. 14.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur dega labības rugāji 1,2 hektāru lielā platībā. Plkst. 17.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina, skaidro VUGD.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26. jūlija plkst. 6.30 līdz 27. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Savukārt visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 117 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija meža ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas