Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā vēlas likvidēt Izglītības pārvaldi 205

Bauskas novada domes desmit deputāti parakstījuši iesniegumu domes priekšsēdētājam Valdim Veipam, lūdzot likvidēt novada Izglītības pārvaldi (IP). Deputāti aicina šo jautājumu skatīt marta komiteju sēdēs un gala lēmumu pieņemt domes sēdē.Iesniegumu likvidēt IP un tās vietā veidot izglītības nodaļu parakstījuši deputāti Uldis Kolužs, Uģis Zeltiņš, Jānis Feldmanis, Ārija Gaile, Gintauts Tarvids, Juris Cielavs, Egils Millers, Jānis Rumba, Inese Dombrovska un Tija Milgrāve. Dokumentā deputāti atzīst, ka IP darbs nav devis cerētos rezultātus. Tiek norādīts, ka IP, plānojot 2013. gada budžetu, dezinformējusi izglītības iestāžu vadītājus.  «Uzskatām par nepieļaujamu rīcību, ka IP darbojas pretēji novada domes lēmumiem un sniedz nepatiesu informāciju iestādēm, kuru apkalpošanai tā izveidota. IP nav laikus atklājusi un novērsusi trūkumus to pārraudzībā nodotajās iestādēs. Vairākas reizes saņemtas iedzīvotāju sūdzības, ka, ierodoties IP, nav iespējams kārtot jautājumus, jo iestāde darba laikā ir slēgta un nav arī norādes, kad darbinieki būs sastopami,» tā teikts deputātu parakstītajā iesniegumā.Deputāts U. Kolužs «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka kļūdas IP darbā bijušas jau agrāk, taču īpaši nepieņemams process kļuvis pēdējā laikā, kad konstatēts, ka IP nestrādā vienā virzienā ar novada administrāciju. Viņš piekrita apgalvojumam, ka šis iesniegums zināmā mērā uzskatāms par neuzticības izteikšanu IP vadītājai Aijai Spriņķei. U. Kolužs skaidroja, ka šāda rīcība nav saistīta ar priekšvēlēšanu laiku.Bauskas pilsētas pamatskolas direktors deputāts J. Rumba norādīja uz kļūdām komunikācijā: «Ja IP nebūtu atsevišķa iestāde, bet nodaļa novada administrācijā, tad saziņa noteikti būtu labāka.» Tāpat viņš izteica priekšlikumu, ka likvidētās IP vietā novada administrācijā varētu veidot izglītības, kultūras un sporta nodaļu. Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka nepiekrīt kolēģu viedoklim: «Atzīstu, IP darbā bijušas kļūdas, par tām esmu runājis arī komitejas sēdēs. Taču šīs kļūdas nevar būt par iemeslu iestādes reorganizācijai un vadības maiņai.» R. Ābelnieks pauda kategorisku iebildi pret tik būtisku reorganizāciju pāris mēnešu pirms vēlēšanām, kā arī laikā, kad tuvojas valsts eksāmeni.  IP vadītāja Aija Spriņķe atturējās publiski komentēt, vai šāda deputātu rīcība uzskatāma par vienu no priekšvēlēšanu aktivitātēm. Viņa atzīst, ka IP visu laiku kopš tās izveides strādājusi godprātīgi. Par kļūdu viņa neuzskata to, ka IP iestājusies par finansējuma pieprasīšanu skolu materiāli tehniskās bāzes pilnveidei un izglītības iestāžu remontam.  Vairāk viedokļu lasiet laikraksta drukātajā versijā trešdien, 13. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 205

IT SEVIŠĶI PARTIJNIEKU IZGLĪTI'BAS , VAI NE RUMBA?

pirms 7 gadiem, 2013.04.30 12:04

paudups

Vai ir taisniba ka valde tika likvideta, jo piedalijas, ka viesi, Kreiso Patriotu kongresa?

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 02:50

Atbalstu Zigi

Piekrītu Zigim, bet idiotu bez augstākās izglītības ir vēl vairāk kā ar augstāko izglītību, un tie bez augstākās izglītības nav mazāk mantkārīgi.

pirms 7 gadiem, 2013.04.01 14:43

Zigis 1

Ko jūs te gvelžat par izglītību.Iedzīvotāji ievēl ko grib.Ar izglītību,bez izglītības.Ja ir ievēlēts,tad nav ko apspriest.Tik daudz idiotu ar augstākajām izglītībām apkārt,i runāt riebjas.Izglītības ministrs ĶĪLIS jau laiku atpakaļ konstatēja ka mūsu augstākā izglītība ir kaķim zem astes.Tāpēc mēs esam,kur esam.Labāk vēlēt cilvēkus ar dzīves pieredzi nevis mantkārīgus utuvanagus ar diplomu kabatā.

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 11:10

OZY

Lai nu kā deputātu saime mēģina imitēt ka domā par cilvēkiem,bet tie kas ir saskārušies ar Spriņķi zina,ka viņa ir savā vietā.

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 10:50

Ar cieņu

Vīsu cieņu R.Ābelniekam ir mugurkauls , godīgums,kaut tādu cilvēku būtu vairāk ,kuri analizē ,vērtē ,domā.

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 10:30

!!!

Un arī tie,kas iet uz vēlēšanām arī cer jau 20 gadus uz kaut ko labāku.Un tikai turpina eksistēt cerībās.

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 08:25

'deputātu kandidāti

Ir divu kategoriju cilvēki.Tādi,kas lien deputātos,jo meklē tur personīgo labumu.Tādu ir vismaz 80% ,ja ne vairāk.Un pārējie,tādi kā piemēram Ābelnieks ir naivi ideālisti.kuri cer šai valstī kaut ko cer izmainīt uz labo pusi.Un tikai jau 20 gadus cer.

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 08:23

Quatro es Tev pilnīgi piekrītu, ja palasa deputātu CV daudziem tik tiešam tā izglītība ir gaužām vāja, pat viens otrs ir tikai ar profenes izglītību, nu ko tad no viņiem daudz gribēt??

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 06:52

Quatro es Tev pilnīgi piekrītu, ja palasa deputātu CV daudziem tik tiešam tā izglītība ir gaužām vāja, pat viens otrs ir tikai ar profenes izglītību, nu ko tad no viņiem daudz gribēt??

pirms 7 gadiem, 2013.03.16 06:52

Quatro

Quatro Tu tākā par sevi?????Paškritika laba un apsveicama lieta, tikai vēl būtu savu īsto vārdu un uzvārdu uzraktijis, citādi met ēnu uz daudziem Tev līdzīgiem!

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 17:34

Quatro

Mūļķi nav bīstami. Bīstami ir idioti, kam kabatā ir izmocīts augstskolas diploms, augstprātība un šaurs pasaules redzējums.

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 12:52

kauns

Tiešām kauns par izglītību Bauskā. Kas šim var pielikt punktu? Tikai Domes pr-js un IP vadītāja. Dariet kaut ko! Tā visatļautība ir nenormāla. vienīgi-viss, ko rakstiet par citiem-piemeklēs agri vai vēlu pašus:( un jau piemeklē, jo mums blakus ļauni un neizglītoti cilvēki:((

pirms 7 gadiem, 2013.03.15 12:41

Pilnīga

Pilnīga visatļautība mūsu visu acu priekšā!

pirms 7 gadiem, 2013.03.14 10:14

13.03.2013. 23:43:00, nevis hivtanks, bet hivtaņka...

pirms 7 gadiem, 2013.03.14 09:36

saška, tūlznas vēl nav uzmetušās uz pirkstu galiem no klabināšanas ? :) :)

pirms 7 gadiem, 2013.03.13 23:40

ko ta aleksandrs ir sliktu kādam izdarijis? paši deputāti te arī par viņu visu slikto raksta. umņiki :D

pirms 7 gadiem, 2013.03.13 19:58

Vietējās ziņas