Bauskas novadā vēlas uzlabot darbu ar jauniešiem 7

Bauskas novadā vēlas savu jaunatnes lietu speciālistu. Priekšlikumu izveidot Bērnu un jauniešu centrā (BJC) jaunatnes lietu speciālista amata vietu izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 12. janvārī pauda BJC direktore Benita Svareniece. Komitejas locekļi principā pret šādu priekšlikumu neiebilda. «Es tomēr gribētu zināt, ar kādiem jauniešiem šis speciālists strādās. Tikai ar labajiem, gudrajiem un pareizajiem, vai arī viņa redzeslokā būs visi novada jaunieši?» interesējās deputāte Ārija Gaile.  Deputāts Jānis Rumba pauda vēlmi, lai speciālists nedublētu to darbu, kas pašlaik tiek veikts skolās, kā arī lai neuzkrautu liekus pienākumus pedagogiem. Atbalstu šādai iecerei pauda Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe, to atbalstīja arī novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips.B. Svareniecei tika dots uzdevums izstrādāt detalizētu speciālista amata aprakstu. Tad par šo jautājumu konkrēti varēs lemt nākamajās komiteju un domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Renārs Manuilovs

Prieks par šādu ziņu. Lai veicas darbos, jo darbs ar jaunatni ir pilns izaicinājumu. Tie kas vēlas uzzināt ko dara jaunatnes lietu speciālists ir pieejams izstrādāts jaunatnes lietu speciālista profesijas standarts, kā arī norādes par jaunatnes darbu atrodamas jaunatnes likumā. Izturību ikvienam Bauskas BJC darbiniekam!

pirms 10 gadiem, 2011.01.17 08:47

traki!

"izveidot Bērnu un jauniešu centrā (BJC) jaunatnes lietu speciālista AMATA VIETU" tā ir visbūtiskākā informācija šajā tekstā!!! NAV jau runa par pašu vietu, kur jauniešiem pavadīt laiku!!! Neceriet! Rudenī izveidoja vienu amata vietu, pieņēma cilvēku, tagad vēl kādu veidos. Domē pirms Jaungada pieņēma darbā papildus trīs cilvēkus - papildus jau esošajiem attiecīgajās nozarēs. Tādā veidā padomā par konkrētiem cilvēkiem, ne jau par visiem domās! Tādas tās lietiņas!

pirms 10 gadiem, 2011.01.15 10:38

pieaugušais

papildinot - ar kuru "galu domāja" deputāti,kad atvēra Annelē b/d, tur vajadzēja atvērt izglītojošo centru, kur pirmajā stāvā būtu atvēlēta arī telpa jaunaām māmiņām ar mazajiem, kur kopā pavadīt laiku izglītojoties un jaunās māmiņas iegūtu atbildes no profesionāļiem - muzikālās nodarbes un rotaļas, zīdainīšu vingrošana kopā ar māmiņām un citas izglītojošas prakstiskas lekcijas.Tā būtu tikai viena telpa, bet cik vēl var izdomāt,lai veicinātu jauno ģimeņu, cilvēku izglītošanu.Aizbrauciet uz Dobeli,paskatieties kāds tur ir izglītības centrs pieaugušajiem.Varu runāt tikai to,ko pati esmu redzējusi, dzirdējusi.Vai tiešām jūs paši strādājot Domē nesaskat,ka Bauskā NAV NEKĀ ! Sāciet reāli darīt,lai būtu kur aiziet, jo izklaides jau nenozīmē bāri, tas ir kas vairāk, kas Bauskā diemžēl nav.

pirms 10 gadiem, 2011.01.13 21:49

pieaugušais

Vispirms,lai iesaistītu jauniešu pilsētas dzīvē un būtu "darbs ar jauniešiem", vispirms iemācieties viņus cienīt, jo ir atgriezeniskais process, pieaugušie neciena jauniešus, viņi neciena mūs.Kur ir jauniešiem kāds klubs Bauskā, kurā būtu iespēja apmeklēt dažādas telpas, kurās ir vairāki piedāvājumi, parādiet Bauskā, kur ir atvērtas sporta zāles ( vakaros ), kur jaunieši brīvi var iet spēlēt volejbolu vai basketbolu, kur viņi var iet uz peldēšanu.Ir jādomā par to, ka nav tikai sporta intereses, tāpēc klubā jābūt arī datorzālei un daudzām citām iespējām.Šādu klubu varēja jau sen atvērt visiem jauniešiem tagadējā Apavu namiņa ēkā, kad to pārdeva, ideāla vieta un ēka, tagad iet postā kinoteātra ēka, kas arī ir lielisks jauniešu kluba pretendents, kur varētu arī rādīt filmas, un kaut vai jauniešiem satikšanās vietu, tad neklimstu pa ielām un bezdarbībā nedomātu dumjības....Pašvaldība pati vien vainīga,ka neko nedara ne bērnu labā ne jauniešu, tikai deputāti pienākot vēlēšanām ieliek uz jūtām tekstus par bērniem, bet kad reāli kaut kas jādara, tad bērni mums ir pēdējā vietā,vai nav vispār vietas, un es runāju par visiem jauniešiem, nevis mazai saujiņai.Uz pasaules ir vajadzīgi dažādi cilvēki, tāpēc arī par viņiem vajag padomāt un darīt, nevis runāt un lasīt lekcijas.Ir jābūt kārtīgam līderim - kluba vadītājam ar daudzpusīgu domāšanu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.13 21:40

nekas dīvains, bet viņa neliekas īsti ritīga -ne pēc uzvedības ne pēc runas stila

pirms 10 gadiem, 2011.01.13 20:07

hm

...dīvaini, B.Svareniece jau pati vēlējās un solīja šādu darbu veikt....

pirms 10 gadiem, 2011.01.13 17:47

Vietējās ziņas