Bauskas novadā vērtē nākamā gada prioritātes 21

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē deputātiem novada administrācijas vadība piedāvā trīs galvenās nākamā gada prioritātes – Eiropas Savienības projekti, potenciālā Centrālās bibliotēkas ēka Uzvaras ielā 3 un Pilskalna iela.

Par Bauskas novada prioritātēm deputāti vēl balsos novada domes sēdē 27. novembrī, bet jau finanšu komitejas sēdē par šo jautājumu bija diezgan gara diskusija. Vairāki deputāti rosināja prioritāšu sarakstā iekļaut arī Uzvaras ciema pirmsskolas izglītības iestādi «Lācītis».

Projekti, kur var iegūt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, jau ierasti ir Bauskas novada prioritāšu sarakstā. Šāds vispārējs vērtējums gan nedaudz neatbilst tālākās diskusijas laikā paustajam, bet tomēr ļauj vienmēr vērtēt Eiropas Savienības projektus augstāk par pārējiem.

Kā otro prioritāti nosauca šogad nepabeigto projektu – Pilskalna ielas pārbūve. Trešā prioritāte – potenciālās Bauskas Centrālās bibliotēkas ēkas Uzvaras ielā 3 tehniskā apsekošana un bibliotēkas projekta izstrāde.

Izpilddirektors norādīja, ka pagājušā gada prioritātes ir izpildītas, izņemot Pilskalna ielu, kas pāriet uz nākamo gadu. Šogad notiks arī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles atklāšana, kurai daļēji aprīkojums jau ir iegādāts, bet trūkstošo iegādāsies jau par 2021. gada budžeta līdzekļiem.

Daži deputāti interesējās par to, kāpēc nav iekļauti citi objekti. Deputāts Agris Mustermanis no Gailīšu pagasta interesējās par to, kāpēc prioritātēs nav ielikta Uzvaras ciema pirmsskolas izglītības iestādes «Lācītis» ēka. Viņu šajā jautājumā atbalstīja deputāti Aleksandrs Novickis un Valdis Veips. J. Kalinka atzina, ka tas ir apspriešanas vērts jautājums, un solīja līdz domes sēdei apskatīt, vai to var izdarīt.
Deputāts Gatis Skurba interesējās, kāpēc prioritātēs nav iekļauts neviens objekts ap Lidlauka ielu Bauskā, kas ir Industriālā parka teritorijā. J. Kalinka informēja, ka pašlaik ir virkne plānu, bet nav konkrēts būvniecības projekts. «Vēl nav skaidrs, kas ir nepieciešams. Kad zināsim vairāk, tad iekļausim prioritātēs,» tā J. Kalinka.


Deputāte Aivija Kursīte jau interesējās par potenciālo budžeta situāciju. J. Kalinka atzina, ka valdības veiktās izmaiņas, samazinot pašvaldībām atvēlēto iedzīvotāju ienākuma nodokļu daļu, samazinās ieņēmumus apmēram par 1,2 miljoniem eiro. «Vairāk zināsim uz decembra sākumu, kad būs precīzākas aplēses,» atzina J. Kalinka.

Deputāti pārmeta vadībai, ka nav iekļauts neviens no projektiem pagastos. J. Kalinka un izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka norādīja, ka prioritāšu sarakstā nevar būt daudz. Šāda statusa piešķiršana ļauj cerēt uz valdības aizņēmuma saņemšanu, bet, ja prioritāšu būs daudz, aizņēmumu var nesaņemt. Viņam piekrita deputāts Raitis Ābelnieks: «Tās ir prioritātes, un pats jēdziens nozīmē, ka tās var būt tikai dažas, nevis sešas, septiņas, astoņas – tās jau vairs nav prioritātes.»

Noslēgumā deputāte Inita Nagņibeda aicināja, ka varētu veidot kopēju darba grupas sanāksmi, lai lemtu par projektiem. J. Kalinka vērtēja, ka šādu sanāksmi varētu veidot pirms budžeta veidošanas, kad būs zināms, kāds ir naudas līdzekļu pārpalikums pēc prioritāšu un ikdienišķo izdevumu aprēķina. Tad deputāti varēšot izteikt savas domas par nepieciešamajiem projektiem, kas īstenojami novadā.
Ar astoņām balsīm par, divām pret un diviem deputātiem atturoties, lēmumprojektu virzīja uz domes sēdi.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

novada auļotājs

izsaimniekoti vairāk kā 300 tūkstoši eiro nodokļu maksātāju naudas daudzmiljonu bibliotēkas mega projektam...Turpinot iesākto domes un administrācijas tingeļtangeļi pasludina kārtējo prioritāti – potenciālās Bauskas Centrālās bibliotēkas ēkas Uzvaras ielā 3 tehniskā apsekošana un bibliotēkas projekta izstrādi.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 09:26

Karīna

Novickis pamodās...

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 09:55

karīnai

bet kad pamodīsies pārējie deputāti, Plūdoņa ielas amfiteātrī aizsnaudušies?

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 15:40

skatos

novada "zieds" domē uzsācis darba nedēļu, diemžēl, ne jau Novickis pasūtīja šos simtus tūkstošus vērtos bibliotēkas projektus. Redzams, lai kādus mēslus speciālisti un domnieki sastrādātu, vainīgs vienmēr būs tas kurš uz šo šmuci norādījis. Ja vien šie simti tūkstoši nenāktu no nodokļu maksātāju kabatas, kas stāvā sajūsmā par domes atmesto desmitnieku

pirms mēneša, 2020.11.23 09:51

ansis

Gaidu, kad Pilskalna ielas otru pusi,pie gāzes kantora sāks remontēt.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 12:27

Jurka

Bauskas novada nākamā gada prioritātei ir jābūt Bauskas pilsētas apvedceļam!!!!

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 15:01

Jurkiņ.

Apvedceļš ir valsts nozīmes projekts, ne novada, to taču tev vajadzētu zināt, jo skolu esi beidzis.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 15:14

Tauta

Varbūt tomēr pašvaldībai jārīkojas,jo Bauskas apvedceļš jau 30 gadus ir Valsts nozīmes projekts!!! Jātnieka kungs esi vai neesi normāls vecis,vari izsist apvedceļu? :))

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 15:32

kā uz to skatās

viens puikiņš ar apvedceļa un "rail Baltica" stacijas izbūvi Bauskai iebrauca ne vien novada deputātos, bet arī Saeimā un nu "cīnās" par ministra krēslu, vien solītais saviem vēlētājiem aizmirsies

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 15:37

pleš.a.t.

Un Tu noticēji maniem solījumiem , ak naiuvuļi....

pirms mēneša, 2020.11.21 19:23

Lielvīrs

"Tauta" - nav pašvaldības deputātiem tāda "vara" kaut ko izsist un nekad nav bijusi.

Valsts ilgtermiņa plānā ir projekta izskatīšana (tikai izskatīšana) uz kaut kādu aptuveni 2035. gadu, cik pēdējo reizi skatījos.

pirms mēneša, 2020.11.23 15:14

Bibliotēkas projekta izstrāde

Dārgā, Dome! (Tiešā vārda nozīmē)
Loti ludzu Jus visus (buvvaldi, deputatus, projektu vaditajus, saimniecisko dalu, iepirkumniekus utt) nesacakarejiet so ieceri un procesu!

Piemeram!

Skaidrs, precizs projektesanas uzdevums! Un nevis no gaida izzists vai vienas tantes iegribu pilns, bet panemts viss labais un skaistais no pedejos gados LV uzbuvetajam. Tai skaita izverteta alimta pieredze!

Ne letaka iepirkuma rezultata izvelets atzits projektetajs, ar skaidriem un atzitiem apaksuznemejiem, dalu projektetajiem!

Savlaicigi sabiedribai nodots izvertesanai, ieteikumiem ekas vizualais un tehniskais raksturojums.

Jau projektesanas gaita definejiet un skatieties lidzi kadi materiali un iekartas tiek paredzetas, lai nav jaliek kaut kadas absurdi dargas, projektetaju lobetas lietas!

Liguma punktus par projektetaja materialo atbildibu uc, ka aizsargat savas intereses.

Parakstot ligumu nekadus palikdus darbus neparedzet.

Un vel un vel. Nu paradiet ka var kaut ko izdarit pilsetas centra bez kasjakiem, papildus izdevumiem gan projektetajiem, gan pec tam buvniekiem. Ne sporta halle, ne biblioteka nav nekada mega buve, kuru nevar sarikot bez tik daudziem stulbumiem, kas tiek visur un visur pielauti.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.20 16:12

Nauda nesmird

Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa parakstījusi līgumu ar SIA «Abora» par daudzfunkcionāla sporta un atpūtas centra būvniecību Salātu ielā 5A, Bauskā, aģentūra LETA uzzināja Bauskas novada pašvaldībā.

Sporta centrs ir plānots kā profesionālās interešu izglītības iestādes «Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skola» struktūrvienība, kur tiks nodrošinātas visu Bauskas novada izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestāžu, audzēkņu sporta nodarbības peldbaseinā.Lai dzīvo arbora urāaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pirms mēneša, 2020.11.21 19:28

Nauda nesmird

Bauskā par vairāk nekā 650 tūkstošiem eiro tiek plānota Rīgas ielas posma atjaunošana, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājslapā.

Rīgas ielas rekonstrukcija tiek plānota posmā no Pasta ielas līdz dzīvojamai mājai Rīgas ielā 60 (ieskaitot).

Bauskas novada domes izsludinātājā iepirkumu konkursā uzvarējusi vietējā firma SIA Viona, kas atzīta par labāko būvkompāniju 18 uzņēmumu konkurencē. Pašvaldības izsludinātājā konkursā par galveno uzvarētāja izvēles kritēriju tika noteikta zemākā cena.Lai dzīvo viona urāaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pirms mēneša, 2020.11.21 19:30

Bauskas muzejs

Mēs esam 7 SEPTIŅI DARBOŅI , bijām seši bet ābeļnieku izmeta no domes vajadzēja viņu iekārtot , ko mēs darām - / visu pēc statūtiem - pētam novada vēsturi

pirms mēneša, 2020.11.21 19:48

Rīgaa muzejs Bauskas muzejam

Ar sevišķu prāta gudrību apveltīts tu neesi un, ja vēl sācis dzert esi, tad redzams, ka jumts tev aizbraucis konkrēti!

pirms mēneša, 2020.11.22 08:22

Rīgaa muzejam

bet, cik prāta vajag, lai spētu izteikt vien šādus "argumentus", pie tam ne jau novada cilvēks parastais ko tādu rakstītu, jo ne viņa intereses ir 'aizskartas"

pirms mēneša, 2020.11.23 09:45

Vietējās ziņas