Bauskas novads aicina uz svētkiem «Skaista mana tēva sēta» 2

No 17. jūlija līdz 2. augustam svētku noskaņā dzīvos Bauskas novada iedzīvotāji un viesi. Ar jautrām atrakcijām, koncertiem, svētku tirdziņiem, teātra pirmizrādi un balli Bauskas sestie novada svētki sāksies pagastos – Dāviņos, Īslīcē, Gailīšos, Vecsaulē, Brunavā, Ceraukstē un Codē. Ar devīzi «Skaista mana tēva sēta» svētki turpnāsies Bauskā, kur visi novadnieki un viesi aicināti izbaudīt pasākumu programmu trīs dienu garumā, portālu informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Uļanska.

Bauskas muzejā 31. jūlijā notiks glezniecības plenēra «Bauskas vasara 2015» jubilejas izstādes atklāšana. Savukārt Saules dārzā, pie Viļa Plūdoņa pieminekļa, būs vērojama vienlaikus krāsaina un intīma Bauskas Tautas teātra performance «Plūdonis – personīgi». Šeit būs apskatāma arī Bauskas mākslas skolas audzēkņu izstāde «V. Plūdoņa dzejas ilustrācijas».

Piektdienas vakarā Rātslaukumā notiks jauniešu vakars. Šeit būs klausāms patlaban Latvijā viens no pieprasītākajiem deju mūzikas projektiem – Rassel& Sabīne Berezina, kā arī ievērojamu popularitāti, pateicoties latviskotiem ārzemju hitiem, iemantojušais projekts «Transleiteris». Interneta vietnē www.youtube.com «Transleitera» dziesmai «Gangnam stils» ir gandrīz pusmiljons skatījumu. Turklāt projekts neapstājas vien pie jauniešu auditorijas – latviskotā dziesma «Brālis Luī» ne vienam vien atsauc atmiņā 80. gadus un vācu popgrupu «Modern Talking». Par aktuālo deju mūziku Rātslaukumā līdz pat rītausmai gādās DJ Roberts Lejasmeijers.

1. augusta rītā Bauskas ielās dosies pūtēju orķestris «Bauska», lai baušķeniekus modinātu un aicinātu uz svētku pasākumiem. Tieši sestdiena solās būt pasākumiem bagātākā Bauskas svētku diena.

Jau rīta pusē pie Bauskas novada domes notiks strītbola un ielu futbola turnīrs, izglītojošas aktivitātes pie Motormuzeja nodrošinās Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija. Rātslaukumā norisināsies «Push&Pull» spēka divcīņas Bauskas kauss, bet tam sekos bērnu koncerts «Zem saules siltā vaiga». Koncertā notiks Bauskas mazāko novadnieku – jaundzimušo – sveikšana, kad ģimenēm, kurās piedzimuši mazuļi, tiks pasniegta Bauskas novada tradicionālā piemiņas velte – sudraba karotīte.

Plūdoņa ielas laivu piestātnē Mēmeles krastā īpašas noskaņas koncertā «Vasaras vēstules» uzburs koklētāju ansamblis «Uguntiņa». Šī koncerta apmeklētāji pasākuma pilnīgākai izbaudīšanai aicināti parūpēties par sev ērtu sēdvietu brīvā dabā.

Viens no krāšņākajiem svētku elementiem, līdzīgi kā iepriekšējos gados, protams, būs tradicionālais gājiens. Šī gada svētku gājiens ar moto «Kādi viesi šai sētā!» 1. augustā plkst. 18.30 sāksies Korfa dārzā un virzīsies pa Kalna ielu līdz Rātslaukumam. Gājienā aicināti piedalīties iedzīvotāji, uzņēmēji, iestāžu kolektīvi un ikviens, kas ar savu klātbūtni vēlas to bagātināt, vienlaicīgi izbaudot kopā būšanas prieku jautrā un radošā gaisotnē.

Sestdienas vakars Bauskā turpināsies latviskās noskaņās. Svētku noslēguma koncertā «Labi būt šai sētā» ar īpaši novada svētkiem gatavotu programmu uzstāsies projekts «Mēs Bauskai», koncertu kuplinās tautas deju ansamblis «Jandāls». Bet Bauskas svētku īpašie viesi būs Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi – grupa «Iļģi» un dūdu un bungu mūzikas grupa «Auļi». Svētki Rātslaukumā turpināsies ar balli kopā ar grupu «Ceļojums».

Sesto Bauskas novada svētku izskaņā, 2. augustā, Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks svētku dievkalpojums un koncerts, bet Bauskas pilī norisināsies Bauskas Livonijas ordeņpils 572. gadadienai veltīts pasākums un paukošanās turnīrs.

Bauskas novada svētku laikā 1. augustā norisināsies arī VI Latvijas alus svētki «Par tiem latvju miestiņiem». Šogad svētku norise no Bauskas pilskalna pārcelta uz Plūdoņa ielas posmu no Kalna ielas līdz Pasta ielai. Svētki sāksies plkst. 12 ar jautrām alus spēlēm, alus darītavu prezentācijām un Latvijas Karaoke čempionātu. Pasākumu vadīs atraktīvais Māris Grigalis. No plkst. 22 Plūdoņa ielā par deju mūziku gādās DJ Aivis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

OMG

Man nav ko teikt ... Tiešām Transleiteris ? Zemāk jau vairs nav kur ... Te vēl tikai trūka Šalle un Olas ... Esat gan jūs sliktās domās par Bauskas jauniešu gaumi.

pirms 5 gadiem, 2015.07.17 15:02

Vietējās ziņas