Bauskas novads infrastruktūras attīstībai var saņemt piecus miljonus eiro 6

Par iespējām piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu Bauskas novada domes pārstāvjiem un uzņēmējiem 11. septembrī stāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš bija ieradies darba vizītē.

 Galvenais uzsvars bija likts uz infrastruktūras uzlabošanu sadarbībā ar vistu audzētājiem SIA «Lielzeltiņi». Jaunajā plānošanas periodā struktūrfondu finansējums prasīs pretim jaunas darbavietas un uzņēmēju investīcijas, ko SIA «Lielzeltiņi» būtu gatavi nodrošināt. 

Ministru, viņa padomnieku Jāni Eglīti un Bauskas novada amatpersonas SIA «Lielzeltiņi» pārstāvji uzņēma lopbarības cehā. Uzņēmēji pastāstīja par ražotnes īpatnībām. 2005. gadā uzbūvētais lopbarības cehs pilnībā nodrošina ar barību abas ražotnes, arī Ķekavā esošo.

 2014. gadā saražoja 55 tūkstošus tonnu kombinētās lopbarības. Produkcijas ražošanai izmanto graudus, kukurūzu, soju. Graudus vistu barībai iepērk no zemnieku saimniecībām līdz pat 100 kilometru rādiusā ap ražotni. Katrs cālis dienā apēd simts gramu barības, mūža laikā – apmēram 3,5 kilogramus, izaugot svarā aptuveni līdz 2,2 kilogramiem.

«Uzņēmuma mērķis Bauskā ir uzlabot ražošanas kvalitāti,» norādīja SIA «Lielzeltiņi» valdes loceklis Edgars Godmanis, uzsverot, ka iecerēts paplašināt ražošanu. «Plāni ir lieli, un līgumi ar bankām par kredītlīdzekļiem jau ir noslēgti,» tā E. Godmanis. Investīcijas varētu būt no trim līdz pieciem miljoniem eiro vai pat vēl lielākas. Uzņēmumam pašlaik Ķekavā trūkstot strādnieku, tie darbinieki, kas bija spiesti pamest Bauskas ražotni, uz Ķekavu pārcelties nesteidzas.

«Mūsu plānos ir palielināt ražotnes jaudu vismaz divas reizes, izbūvēt jaunus elevatorus. Abu projektu realizāciju traucē infrastruktūras trūkums,» skaidroja E. Godmanis. Viņš uzsvēra, ka nepieciešams vēl viens savienojums ar autoceļu A7 un jāuzlabo brauktuve, kas savieno ražotni ar Bausku.

Bauskas novada domes attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone pauda, ka šie jautājumi jāskatās saistībā ar pilsētas industriālo parku, jo savienojumu ar autoceļu A7 iespējams veidot parka teritorijā. «Mums ir teritorija, kuru nepieciešams attīstīt,» tā I. Tijone, reizē apstiprinot, ka industriālā parka teritorija atbilst arī teritorijas revitalizācijas nosacījumiem, jo ir degradēta.

K. Gerhards norādīja, ka līdzekļus šiem darbiem varētu gūt no fondiem uzņēmējdarbības attīstībai un teritoriju revitalizācijai. Bauskas novads var cerēt uz aptuveni pieciem miljoniem eiro. «Novada pārstāvjiem jāiesniedz attīstības programma, lai var virzīties uz priekšu,» tā K. Gerhards. I. Tijone atzina, ka viena no prasībām, lai šajā situācijā pretendētu uz Eiropas Savienības struktūrfondiem – uzņēmēju apstiprinājums nodomam investēt ražotnē. «Visiem jāiet kopā – gan uzņēmējiem, gan novadam, gan ministrijām,» noslēgumā pauda ministrs, uzsverot, ka projektus, ja visu paveiks pareizi, var sākt īstenot jau nākamgad. 

Viena no pieturvietām bija «Baltic Dairy Board» topošā piena produktu pārstrādes rūpnīca Īslīces pagastā. Uzņēmuma tehniskais direktors Armands Lūsis pastāstīja par ražotnes mērķiem un tehniskajām iespējām. «Bauska ir ģeogrāfiski labā vietā, un to vajag izmantot,» tā A. Lūsis. 

«Ražotnē līdz šim investēti 12 miljoni eiro un tuvāko trīs gadu laikā investēsim vēl vizmaz desmit miljonus eiro,» informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kaspars Kazāks. Ministrs atzinīgi novērtēja ražotni kā nākamo darba devēju Bauskas novada iedzīvotājiem.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Neko nesaprotu

... struktūrfondu finansējums prasīs pretim jaunas darbavietas.

Tikko Lielzeltiņos no darba atlaida 120 cilvēkus, bet nu atkal jārada jaunas darba vietas. Kur te loģika ?

pirms 5 gadiem, 2015.09.12 17:41

ушаков

ладно..но детские площадки обновить..асвальт проложить к ним...а не в карманы или чуш какую...жалобы разные...больницу открыть полностью...асвальт дарза 15 к детской площадке или брусчатку... и люди жалуютса на вонь в городе именно птичника...
..

pirms 5 gadiem, 2015.09.12 23:49

varbūt sanaks/

varbūt pagaidīt, kamēr tas "Baltic Dairy Board" bankrotē, līdzīgi kā Latvijas piens Jelgavā un izbūvētajiem baseiniem uzlikt jumtu, un ,skaties, atpūtas komplekss jau gatavs

pirms 5 gadiem, 2015.09.13 10:18

nezinitis

var saņemt vēl nenozīmē saņemts,pie mūsu darba stila kaut kas noteikti noies greizi,lai tā nenotiktu jānoorganizē kādu komandējumi uz kādu eksotisku valsti.vai pāris štata vietas domē.

pirms 5 gadiem, 2015.09.13 12:16

U

labāk lai nedotu & neņemt šo naudu - realizēsim steigā (bez apdomas ), kas vēlāk uzturēšanā atkal prasīs papildus līdzekļus.

pirms 5 gadiem, 2015.09.14 09:19

Vietējās ziņas